عضویت العربیة English
امام جواد علیه السلام: کسى که عمه ام را در قم زیارت کند پاداش او بهشت است. کامل الزیارات ص 324

سوژه بايد تأثيرگذار باشد/حرفه خبرنگاری بسیار شیرین و سخت است

سوژه بايد تأثيرگذار باشد/حرفه خبرنگاری بسیار شیرین و سخت است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:29 ق.ظ

نيکي کريمي: سوژه بايد تأثيرگذار باشد/حرفه خبرنگاری بسیار شیرین و سخت است اين بازيگر و کارگردان سينما گفت: براي ساخت يک فيلم، تأثيرگذاري سوژه در وهله ي اول قرار دارد.

نيکي کريمي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: تعداد کارگردان هاي زن در دنيا بسيار کم است و کارگردان هاي مرد در ايران راحت تر از کارگردان هاي زن عمل مي کنند و هيچ  حمايتي از سينماگران زن نمي شود.
اين بازيگر سينما ادامه داد: من به عنوان يک کارگردان و فيلمساز علاقه دارم که در وهله ي نخست سوژه، من را تحت تأثير قرار دهد تا اقدام به ساخت آن کنم.
 کريمي اظهار داشت: 20 سال در سينماي ايران فعال بودم و در جشنواره امسال فيلم سوت پايان اکران شد که اين فيلم در ژانر مستند اجتماعي بود و به عقيده ي من به خوبي با مخاطب ارتباط برقرار کرد.
اين کارگردان درباره نحوه فيلمبرداري  سوت پايان گفت: براي تمامي کارهاي فيلم برنامه ريزي و دليل وجود داشته و نوع فيلمبرداري آن به صورت دوربين روي دست انجام شده و به طور قطع يکي از دلايلش، شباهت آن به سينماي مستند است چرا که اين نوع فيلم ها حق بيشتري براي استفاده از اين سبک را دارند.
کريمي با اشاره به يکي از فيلم هاي امسالش که در جشنواره اکران شد افزود: در فيلم خيابان هاي آرام به کارگرداني کمال تبريزي در نقش يک خبرنگار ايفاي نقش کردم که شرايط کار بسيار سخت و تجربه بازي در نقش يک خبرنگار براي من شيرين و جذاب بود و به عقيده ي من خبرنگاري مانند شغل هاي ديگر جذاب و خيلي سخت است.
کريمي خاطر نشان کرد: فيلم سوت پايان يک فيلم مستند اجتماعي است که با اين نوع سبک فيلمبرداري تفاوت بسياري با فيلم هاي خانوادگي دارد و به نظر من فيلم هاي خانوادگي خيلي راحت تر از فيلم هاي مستند مي توانند از دوربين روي دست استفاده کنند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 42154
دسترسی سریع به انجمن ها