عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زندگي تمامي اديان در كنار يكديگر از ويژگي هاي نظام اسلامي است

زندگي تمامي اديان در كنار يكديگر از ويژگي هاي نظام اسلامي است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:31 ق.ظ

وزير ارشاد: زندگي تمامي اديان در كنار يكديگر از ويژگي هاي نظام اسلامي است وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اميدوارم روز به روز وضعيت بهتري را براي اتحاد، انسجام و همبستگي بين اديان شاهد باشيم، بطوريكه هر يك از اين اقليت ها در هر كجاي دنيا كه حضور دارند معرف روحيات، انس، الفت و مودتي كه در ايرانيان وجود دارد، باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،سيدمحمد حسيني در نشست اصحاب دين، انديشه و سياست از پيروان اديان توحيدي، اظهار داشت: بدنبال مشتركات فراوان ميان اديان مختلف هستيم زيرا معتقديم چنين مشتركاتي مي‌تواند ما را به يكديگر پيوند دهد.
وي با اشاره به وجود اختلافات ميان اديان در ساير نقاط جهان، افزود: در كشور ايران، با اقليت هاي مذهبي ضمن كشف مشتركات ديني، با يكديگر در كمال تكريم، دوستي و محبت زندگي مي كنيم.
حسيني ادامه داد: امام خميني(ره) قبل از آنكه يك سياستمدار باشد يك موحد بود، ايشان هميشه در حال راز و نياز با خدا به سر مي‌برد و حتي تا آخرين لحظه عمر مبارك خود ارتباط با خدا را حفظ كرده بود.
وي افزود: بنابراين انساني كه اينگونه خداپرست باشد و توحيد را سرلوحه زندگي خود قرار دهد، بطور قطع حس نوعدوستي و انسان دوستي نيز در وجود او نهفته خواهد شد و پيروان توحيد را نيز دوست خواهد داشت.
حسيني خاطرنشان كرد: انسان خداپرست بدنبال ظلم و ستم به ديگران نخواهد بود و هم اكنون مقام معظم رهبري نيز با تاسي از حركات و روحيه جامع و كامل امام راحل، رهبري نظام جمهوري اسلامي ايران را بر عهده دارند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: نقاط مشترك ميان اديان مختلف باعث پيوند آنها شده و در حال حاضر شاهد يك همگرايي منسجم بين ملت ايران و ديگر اديان هستيم. 
وي تصريح كرد: آداب و سنن فراواني مثل نوروز در ايران وجود دارد و همانطور كه از سال گذشته شاهد بوديم، اين آداب نه تنها در ايران بلكه در بسياري از كشورها به زيبايي برگزار مي‌شود كه در تمامي آنها نيز اقليت‌ها ديني حضور دارند.
وي همچنين به حقوق اقليت‌هاي مذهبي و ديني در ايران اشاره كرد و اظهار داشت: اقليت‌هاي ديني در ايران مانند مردم عادي كشور، نماينده اي مجزا در مجلس شوراي اسلامي دارند كه اين نماينده داراي حق راي است و در تمام راي گيري هاي مجلس شركت مي كند و حتي در انتخاب رييس مجلس نيز مانند ديگر نمايندگان حضور دارند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اميدوارم روز به روز وضعيت بهتري را براي اتحاد، انسجام و همبستگي بين اديان شاهد باشيم، بطوريكه هر يك از اين اقليت ها در هر كجاي دنيا كه حضور دارند معرف روحيات، انس، الفت و مودتي كه در ايرانيان وجود دارد، باشند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها