عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جامعه بايد مقابل هجوم شبكه هاي ماهواره اي واكسينه شود

جامعه بايد مقابل هجوم شبكه هاي ماهواره اي واكسينه شود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:31 ق.ظ

عضو كميسيون فرهنگي مجلس؛ جامعه بايد مقابل هجوم شبكه هاي ماهواره اي واكسينه شود مديران بخش هاي فرهنگي براي مقابله با هجوم شبكه هاي ماهواره اي اقدامات خود را در مسير واكسينه كردن جامعه در برابر آ‌ثار مخرب برنامه هاي ماهواره اي بكار بگيرند.

بهروز جعفري عضو كميسيون فرهنگي مجلس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به هجوم شبكه هاي ماهواره اي به جامعه، مقابله با گسترش استفاده مردم از ماهواره ها دغدغه اصلي كميسيون فرهنگي مجلس است.
وي افزود: در مورد كنترل ماهواره ها هنوز برنامه اي به شكل يك قانون مدون و مشخص در كميسيون فرهنگي مجلس نداريم.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس تصريح كرد: وزير فرهنگ و ارشاد و رييس سازمان صدا و سيما در گذشته چندين بار در خصوص ايجاد طرح و برنامه هاي مختلف به منظور مقابله با شبكه هاي ماهواره اي به مجلس دعوت شدند و راهكارهاي مدنظر خود را مطرح كردند.
جعفري اضافه كرد: مسئولان بخش هاي فرهنگي بخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد بايد اقدامات خود را در مسير واكسينه كردن جامعه مقابل هجوم شبكه هاي ماهواره اي به مرحله اجرا درآورند.

وي با اشاره به تدوين قانون جامع رسانه اي، گفت: قانون جامع رسانه اي در حال حاضر مراحل تدوين خود را سپري مي كند و به احتمال فراوان بحث مقابله با گسترش استفاده از ماهواره ها در چارچوبي خاص و مشخص لحاظ خواهد شد.
جعفري تأكيد كرد: با توجه به گرايش مخاطبان به سمت تماشاي شبكه هاي ماهواره اي، وظيفه تلويزيون به عنوان رسانه ملي و سينما در امر فرهنگ سازي و انتقال پيام هاي مثبت به مخاطبان نسبت به قبل دو چندان شده است.
وي با بيان اينكه تعداد شبكه هاي داخلي در پخش برنامه هاي مختلف با ساختاري مجزا بايد افزايش پيدا كند، افزود: يكي از راهكارهاي مقابله با هجوم شبكه هاي ماهواره اي افزايش شبكه هاي تلويزيون در پخش برنامه هاي مختلف در ابعاد ورزشي و سينمايي با شكل و ساختاري مجزا است.
جعفري اضافه كرد: از سوي ديگر توليد برنامه هاي خوب و ارزشي و موفق در انتقال پيام به مخاطبان بايد افزايش پيدا كند.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس اظهار داشت: حجم توليد سريال ها و فيلم هايي برخوردار از محتواي خوب و بار فرهنگي زياد و ورود به مراحل پخش و نمايش براي مخاطبان بايد در ساعات اوج مصرف مردم از ماهواره و ديدن برنامه هاي مخرب شبكه هاي ماهواره اي در تخريب فرهنگ جامعه صورت گيرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها