عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تشدید بحران اقتصادی در آمریکا در سایه رقابت و عوام فریبی بازها و کبوترها

تشدید بحران اقتصادی در آمریکا در سایه رقابت و عوام فریبی بازها و کبوترها
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:50 ق.ظ

یک نشریه آلمانی با تاکید بر اینکه آمریکا به یونانی دیگر تبدیل شده است از سکوت دو جناح جمهوریخواه و دموکرات در برابر وخامت اوضاع اقتصادی کشورشان و دروغگوییها و پرده پوشی های آنها در این باره به منظور پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 خبر داد.

نشریه "دی سایت" در تحلیلی نوشت : بدهی های آمریکا شدیدا در حال افزایش است. این در حالی است که دموکراتها و جمهوریخواهان در این باره سکوت کرده و منتظر انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 هستند.

نویسنده در ادامه این پرسش را مطرح می کند که آیا واشنگتن هنوز می تواند از این وضعیت نجات پیدا کند؟ و در ادامه با اشاره به بدهی های بالای دولتی در این کشور و وخامت اوضاع اقتصادی این گونه ارزیابی می کند که آمریکا به یونانی دیگر و حتی بدتر از این کشور از نظر اقتصادی تبدیل شده است.

نویسنده در ادامه خاطر نشان کرد: اولا آمریکا بزرگترین اقتصاد دنیا را صاحب است و مهمترین ارز جهانی یعنی دلار بستگی به اعتبار سیاستهای مالی ایالات متحده دارد. از طرف دیگر نجات این کشور باید از داخل شکل بگیرد.در جریان بحران اقتصادی یونان شرکای یورو از ابزار فشار برای حل بحران در این کشور استفاده کردند.آنها کمکهای مالی خود را منوط به کمک های خود یونان برای حل بحرانش دانستند. اما امروزه هیچ ابزار فشاری وجود ندارد که آمریکا را به روش مشابه از این وضعیت درآورد.

نویسنده در ادامه خاطر نشان کرد: در واشنگتن هر دو جناح حاکم یعنی هم رئیس جمهوری دموکرات و هم اکثریت جمهوریخواه در کنگره تلاش می کنند تا جدی بودن و وخامت اوضاع اقتصادی در کشور را پنهان کنند. آنها عموم مردم را با تصمیمات مد نظر خود و استراتژیهای به زعم خود نجات اقتصادی سرگرم کرده اند.

نویسنده این گونه اقدامات سران کاخ سفید را اقدامات شیطنت آمیز و حقه بازی نامید و نوشت : اوباما تنها به مردم وعده های دروغین مبنی بر این می دهد که می تواند بدهی های دولتی را تا سال 2012 کاهش دهد. اما چه کسی به این وعده ها اعتماد می کند؟

از طرف دیگر جمهوریخواهان نیز ادعا می کنند که ما باید  به ولخرجیها و اصراف کاریها در بخش اجتماعی و خارجی پایان دهیم به این ترتیب همه چیز درست می شود. دلیل همه این افسانه بافی ها انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 است. هیچ جناحی نمی خواهد به طرف مقابل راهی برای در پیش گرفتن راهبردهای انتخاباتی اش ارائه بدهد.

 در ادامه این مطلب آمده است : جمهوریخواهان می خواهند اوباما را به عنوان یک سوسیالیست نشان دهند که کاری از دستش بر نمی آیدبه غیر از اینکه مالیاتها را افزایش دهد. اوباما نیز با پیشنهادهای سازنده سعی می کند از خودش دفاع کند تا محافظه کاران را به چالش بکشاند.

این در حالی است که هر دو جناح دموکرات و جمهوریخواه در آمریکا می دانند که چه ضروریاتی برای حل بحران کشور وجود دارد. از طرفی شهروندان نیز نگران اوضاع اقتصادی آمریکا هستند. با چنین پنهانکاریهایی ممکن است پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برای یکی از دو جناح به دست آید، اما آمریکا از ورشکستگی نجات نخواهد یافت.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها