عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کنترل دوپینگ در لیگ یک افزایش می‌یابد

کنترل دوپینگ در لیگ یک افزایش می‌یابد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:06 ق.ظ

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال بااشاره به حساس شدن مسابقات لیگ دسته اول گفت: حجم نمونه گیری ها و کنترل دوپینگ در این رقابتها افزایش خواهد یافت.

احمد هاشمیان ضمن بیان این مطلب افزود: طبق برنامه ریزی کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال به تدریج با حساسیت جدول مسابقات لیگ دسته اول و نرم افزار تعریف شده در این زمینه حجم نمونه گیری های دوپینگ بر مسابقات لیگ یک افزایش خواهد یافت این رقابتها تحت نظارت و کنترل بیشتری قرار خواهد گرفت.

هاشمیان با بیان اینکه تاکنون پاسخ تمامی نمونه گیری های انجام شده در لیگ دسته اول منفی بوده است، تصریح کرد: از ابتدای فصل جاری بالغ بر 40 نمونه دوپینگ از بازیکنان لیگ دسته اول انجام شده که حتی یک نمونه آن نیز مثبت نبوده و این نشاگر رفتار حرفه ای بازیکنان و کادر فنی باشگاه هاست و امیدوارم این روند تا پایان مسابقات ادامه داشته باشد.

وی با تقدیر از باشگاه های لیگ دسته اول برای همکاری با افسران کنترل دوپینگ تصریح کرد: خوشبختانه با وجود کمبود عمومی امکانات در مسابقات لیگ یک ، مسئولان باشگاهها و بازیکنان تیم ها نهایت همکاری را با افسران دوپینگ دارند و حتی در دورترین شهرهای کشور که از قابلیت دسترسی کمتری برخوردارند ماموران ما با مشکلی روبرو نیستند.

رئیس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال با اطمینان خاطر به تیم ها و علاقمندان فوتبال لیگ دسته اول نسبت به پاک بودن این رقابتها تاکید کرد: این اطمینان را به حاضرین در رقابتهای لیگ دسته اول می دهیم که کنترل و نظارت دقیقی بر تمامی مسابقات وجود دارد و اجازه نمی دهیم نتیجه هیچ مسابقه ای با شیوه های غیرمعمول و غیرمتعارف رقم بخورد. 

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها