عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اخذ مالیات از خانه‌های خالی آغاز می‌شود

اخذ مالیات از خانه‌های خالی آغاز می‌شود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:07 ق.ظ

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه موضوع اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه در اصلاحیه قانون مالیاتی حل خواهد شد، گفت: به زودی ویرایش دوم اصلاح قانون مالیاتی آغاز می شود.

علی عسگری درباره مالیات واحدهای مسکونی خالی از سکنه گفت: موضوع اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه در اصلاحیه قانون مالیاتی حل خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از اتمام ویرایش اول اصلاح قانون مالیاتی خبرداد و افزود: سازمان مالیاتی این اصلاحیه را برای نظرسنجی برای برخی از افراد ارسال کرده است.

وی از دریافت نظرات مختلف در ارتباط با اصلاح قانون مالیاتی خبرداد و افزود: در حال حاضر در مرحله جمع بندی نظرات هستیم و پس از آن ویرایش دوم را آغاز خواهیم کرد.

عسگری مطرح کرد که اگر این رسیدگی به قانون به صورت اصل هشتادوپنجمی صورت گیرد به تسریع تصویب قانون کمک خواهد شد.  

موضوع اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه در سال 81 از قانون مالیاتها حذف شده بود و اختلاف نظراتی در مورد اینکه از واحدهای خالی از سکنه اخذ شود یا خیر، وجود داشت.

با توجه به این امر سازمان مالیاتی در قوانین جدید مالیاتی به دنبال تعریف پایه‌ای معتبرتر از مالیات بر سرمایه برای دریافت مالیات از واحدهای مسکونی خالی بود.

همچنین برای نهایی شدن موضوع اخذ یا عدم دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه کارهای کارشناسی بسیاری در سازمان مالیاتی صورت گرفته است. 

سازمان امور مالیاتی کشور پیش از این نیز از آمادگی این سازمان برای اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه خبرداده بود. به هر حال اجرای این کار نیاز به قانونی جامع دارد. پیش از این نیز مجلس در مورد این موضوع و به منظور تعدیل قیمت مسکن بحثهایی را انجام داده بود.

علی اکبر عرب مازار رئیس سابق سازمان امور مالیاتی کشور به مهر گفته است که اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه  باعث سوق یافتن مالکین این واحدها به سمت اجاره آنها می شود که بدین طریق نیز عرضه واحدهای اجاره‌ای در سطح شهرها افزایش خواهد یافت.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها