عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رسول اکرم و دو حلقه جمعیت

رسول اکرم و دو حلقه جمعیت
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:12 ق.ظ

رسول اکرم و دو حلقه جمعیت

 

مسجد مدینه

 

رسول اکرم (ص) وارد مسجد مدینه شدند، چشمشان به دو اجتماع افتاد که از دو دسته تشکیل شده بود و هر دسته ای حلقه ای تشکیل داده سرگرم کاری بودند.

یک دسته مشغول عبادت و ذکر و دسته دیگر به تعلیم و تعلم و یاد دادن و یاد گرفتن سرگرم بودند. هر دو دسته را از نظر گذرانیدند و از دیدن آنها مسرور و خرسند شدند.

به کسانی که همراهشان بودند رو کردند و فرمودند: «این هر دو دسته کار نیک می کنندو بر خیر و سعادتند.» آنگاه جمله ای اضافه کردند: «لکن من برای تعلیم و دانا کردن فرستاده شده ام.» پس به طرف همان دسته که به کار تعلیم و تعلم اشتغال داشتند رفتند و در حلقه آنها نشستند.

خواهش دعا

دعا

شخصی با هیجان و اضطراب به حضور امام صادق (ع) آمد و گفت: «درباره من دعایی بفرمایید تا خداوند به من وسعت رزقی بدهد، که خیلی فقیر و تنگدستم.» امام: «هرگز دعا نمی کنم.»

-چرا دعا نمی کنید؟ «برای اینکه خداوند راهی برای این کار معین کرده است. خداوند امر کرده که روزی را پی جویی کنید و طلب نمایید. اما تو می خواهی در خانه خودت بنشینی و با دعا روزی را به خانه خود بکشانی!»

 

 

داستان راستان شهید مطهری

 يا علي مولا
 
sabz_ac

sabz_ac
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 465
محل سکونت : آذربایجان شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها