عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اخبارويژه روزنامه هاي 28بهمن89

اخبارويژه روزنامه هاي 28بهمن89
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:19 ق.ظ

جمهوري اسلامي

*** مدير كل سازمان بهزيستي استان قم از فوت 96 قمي بر اثر ابتلا به بيماري ايدز خبر داد. به گزارش عصر ايران، دكتر ابراهيم حاجي مظفري در جلسه كارگروه فرهنگي اجتماعي كه در استانداري قم برگزار شد گفت: تا تاريخ 19بهمن ماه سال جاري 522 مورد افراد مبتلا به ايدز در قم به ثبت رسيده كه 45 نفر خانم و 477 نفر نيز از آقايان مبتلا به بيماري ايدز هستند كه سه فوتي در خانم‌ها و 93 فوتي نيز در آقايان رخ داده است كه به صورت كلي 18و چهاردهم درصد بيماران ايدزي قم فوت كرده‌اند. وي با اشاره به اينكه بيماري ايدز يك مدت مخفي را سپري مي‌كند اظهار داشت: از اين ميزان باقي مانده 98 نفر در فاز بيماري هستند و اين تعداد 89 آقا و مابقي خانم هستند. وي درخصوص حل مشكلات افراد مبتلا به ايدز اظهار داشت: نخست بايد وضع و شرايط را بپذيريم كه در چنين شرايط و موقعيتي قرار داريم و سپس به دنبال راهكار خدمات و درمان اين امر باشيم.

*** فوتباليست‌ها باز هم دسته گل به آب دادند! دو بازيكن فوتبال كه براي يكي از تيم‌هاي ليگ دسته اولي بازي مي‌كردند در شمال تهران خيابان دزاشيب دستگير شده‌اند. به گزارش آتي نيوز، در صندوق عقب خودرو هيونداي مدل بالاي اين دو بازيكن مشروبات الكلي وجود داشته است و گزارش اين دستگيري به ستاد منشور اخلاقي نيز ارسال شده تا مسئولان اخلاقي فوتبال براي اين دو بازيكن تصميم گيري كنند. مدير عامل باشگاه با ضمانت توانسته اين دو بازيكن را به طور موقت آزاد كند.

قدس

ميخ هاي مثلثي در اغتشاش 25 بهمن

جهان- با گذشت سه روز از اغتشاشات تهران، جزئيات تازه اي از سازماندهي فتنه گران منتشر مي شود. خبرها حاکي است آشوبگران طرفدار صهيونيست در روز 25 بهمن براي متوقف کردن وسايل نقليه نيروهاي امنيتي از ميخهاي مثلثي استفاده مي کردند.

شعار عليه سران فتنه در حاشيه سفر احمدي نژاد به بوشهر

فارس- در جريان استقبال از رئيس جمهور در سفر به بوشهر شعارهايي در محکوميت اقدامات اخير فتنه گران سرداده شد. بوشهري ها از قوه قضائيه خواستند با سران فتنه به شدت برخورد کند.

حمايت پدر فتنه از فتنه گران

فارس - به دنبال بازتاب شعارهاي نمايندگان مجلس عليه سران فتنه، رئيس رژيم صهيونيستي از اين موضوع احساس تأسف کرد.

به گزارش روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت، شيمون پرز در سخنراني خود ابراز اميدواري کرد که مخالفان حکومت ايران بتوانند رژيم را ساقط کنند. وي گفت که تمامي اميد ما به مخالفان داخلي در ايران است.

عوامل ترور«ژاله» با نقشه آمدند

مهر - علي اکبر فدايي، مديرکل سياسي و انتخابات استانداري تهران گفت: عوامل ترور دانشجوي شهيد «صانع ژاله» با نقشه آمدند و يک عزيز «کرد» را به شهادت رساندند تا در اقوام ايراني اختلاف بيندازند اما خانواده اين شهيد همه بسيجي اند.

اذعان تلويحي منافقين به ترورهاي اخير تهران

شبکه ايران- گروهک تروريستي منافقين که متهم به ترور جمعي از هموطنان در جريان آشوب اسرائيلي روز دوشنبه تهران است، با ابراز خوشحالي از دستگيرنشدن نيروهايش به طور تلويحي اتهام خود را پذيرفت.

ورود چند ضدانقلاب در تشييع شهيد ژاله

جهان - ديروز در مراسم تشييع پيکر شهيد صانع ژاله دانشجوي دانشگاه هنر تهران که توسط فتنه گران به شهادت رسيد، چهار دختر منتسب به جريان فتنه در حالي که موهاي خود را سبز رنگ کرده بودند قصد اخلال در تشييع جنازه شهيد ژاله را داشتند که با واکنش مردم و دانشجويان روبرو شدند و محل تشييع را ترک کردند.

تماسهاي مشکوک با خبرنگاران

تابناک - يک منبع آگاه هشدار داد: اخبار و اطلاعاتي به دست آورده ايم که نشان مي دهد افرادي ناشناس در چند روز اخير، به شدت فعال شده و در حال جمع آوري اطلاعاتي شخصي و محرمانه درباره چهره هاي سرشناس نظام و مديران رده بالا هستند. اين تماسها بيشتر با خبرنگاران برقرار مي شود.

نويسنده اسرائيلي: ايران امپراتور خاورميانه است

فارس - اباديا شوئر، نويسنده اسرائيلي همزمان با سفر رئيس جمهور ترکيه به تهران در گزارشي نوشت که در ماه هاي گذشته ايران از کشوري که در معرض خطر حمله آمريکا قرار داشت، به امپراتور خاورميانه تبديل شده است.

اذعان تلويزيون صهيونيستي به قدرت نظام ايران

رجا - کانال 10 تلويزيون رژيم صهيونيستي در گزارشي از فتنه گران داخلي ايران ابراز نااميدي و اعلام کرد که آشوب فتنه گران (مانند انقلاب مصر و تونس) نتيجه نمي دهد زيرا به نظر نمي رسد نظام اسلامي ايران ساقط شدني باشد.

ارتباط موسوي با سازمان «سيا» آشکار است

فارس - محمد کوثري نايب رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس در واکنش به افشاي خبر گفتگوي تلفني موسوي با مأمور ارشد سازمان سيا گفت که ترديدي در ارتباط ميان ميرحسين موسوي با سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي ندارد. وي گفت: اين خبر خيلي عجيب نيست و ما ترديدي نداريم، آقاي موسوي باواسطه يا بي واسطه به رژيم صهيونيستي وابسته است.

سفر عضو اخوان المسلمين به ايران

مهر- يک عضو شاخص اخوان المسلمين مصر به ايران سفر مي کند. دکتر کمال هلباوي از اعضاي ارشد اخوان المسلمين مصر روز جمعه فردا براي شرکت در کنفرانس وحدت اسلامي به تهران سفر مي کند.

رنجنامه عضو مستعفي شوراي مرکزي اعتمادملي

مهر- سيدحسين معصومي، عضو مستعفي شوراي مرکزي اعتماد ملي با ابراز برائت از اقدامات فتنه گران در حوادث پس از انتخابات در رنجنامه اي عبرت آموز نکات مهمي را به مهدي کروبي از عوامل داخلي فتنه پس از انتخابات يادآوري کرد.

عاملان اصلي برنامه ريزي اغتشاش 25 بهمن

واحد مرکزي خبر- علي اصغر زارعي عضو کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: اغتشاش در روز 25 بهمن تصميم داخلي نبود و در اتاق فکرهاي آمريکا و انگليس برنامه ريزي شد.

نوع گلوله شليک شده در نيروهاي مسلح وجود ندارد

فارس- علي عبداللهي، معاون امنيتي انتظامي وزارت کشور با بيان اينکه جريان نفاق با ترور شهيد ژاله که از پيش طراحي شده بود، به دنبال ايجاد اختلافات قومي و کشته سازي بودند، گفت: نوع گلوله اي که شهيد ژاله با آن ترور شده، در نيروهاي مسلح ايران وجود ندارد.

نصرا...: سرنگوني دو همپيمان آمريکا و اسرائيل در 22 بهمن خوش يمن است

ايرنا- سيدحسن نصرا...، دبيرکل حزب ا... لبنان، عصر چهارشنبه به مناسبت سالروز شهادت سرداران شهيد مقاومت در ضايحه بيروت گفت: سرنگوني 2 همپيمان آمريکا و اسرائيل در 22 بهمن خوش يمن است.

چرا 25 بهمن؟

مهر- شهاب الدين صدر، نماينده مجلس در نشست حاميان ولايت گفت: اينکه 25 بهمن، روز مهدورالدم شدن سلمان رشدي را انتخاب کردند، توطئه انگليس، آمريکا و اسراييل است، وگرنه از چهار مغز پوسيده اين کار بر نمي آيد.

رمزگشايي از سناريوي کشته سازي بهمن 89

رجا- همزماني شهادت «صانع ژاله» با رخدادهاي زير، از يک سو ادامه پروژه کشته سازي را اثبات و از سوي ديگر به رمزگشايي آن کمک مي کند. صانع ژاله از برادران سني و کرد بود.

وي در 25 بهمن مقارن با سالگرد اعلام موجوديت «گروهک ضد انقلاب کوموله» به شهادت رسيد. صانع ژاله همزمان با ورود «عبدا... گل»، رئيس جمهور ترکيه در تهران ترور شد. 25 بهمن همزمان با برخورد ترکيه با «عبدا... اوجالان»، سرکرده گروهک تروريستي «پ.ک.ک» است.

كيهان

اسلامگرايان در اوج هستند سكولارهاي خاورميانه در سربالايي افتاده اند (خبر ويژه)

حاكميت اسلامگرايان در مصر انقلابي همچنان كابوس محافل غربي است.

روزنامه وال استريت ژورنال در اين باره نوشت: ايران و حزب الله لبنان رقباي سنتي حسني مبارك و آمريكا و اسرائيل در غرب خاورميانه هستند. ايران تحولات مصر را بيداري اسلامي مي خواند و سيدحسن نصرالله در پيامي تلويزيوني گفت «مقاومت و راهپيمايي مردم مصر جدا از مقاومت حزب الله در جنگ 33 روزه با اسرائيل نيست و كاش مي توانستم در كنار ملت مسلمان مصر باشم و حتي خون خود را فدا كنم.»

اين روزنامه آمريكايي اضافه كرد: مواضعي از اين دست در حالي است كه موقعيت اخوان المسلمين به عنوان جرياني اسلامگرا در حال تقويت است و اين نگراني را در آمريكا و غرب ايجاد كرده كه اگر انتخاباتي برگزار شود، آنها قطعاً انتخابات را با پيروزي به پايان خواهند برد.

دويچه وله آلمان نيز در گزارشي اعلام كرد، روشنفكران سكولار مصر در سربالايي حركت مي كنند. نيروهاي سكولار اكنون قادر نيستند در مقابل نيروهاي مذهبي و اسلامگرا قد علم كنند. بنابراين سؤال اين است كه تكليف چيست؟

تحليلگر دويچه وله پاسخ مي دهد: اين خطر هست كه جهت آينده رژيم مصر به سمت اسلامگرايي برود. در كوتاه مدت نيروهاي سكولار وزن لازم را ندارند كه جهت تحولات را تغيير دهند. با اين حال آنها مي توانند در يك دوران انتقالي خود را سازمان دهند، و سعي كنند وزنه را هر چقدر مي شود به نفع خود عوض كنند. راه ديگري وجود ندارد. يعني واقعاً به جز اين، هيچ چشم انداز ديگري وجود ندارد و اين راه سربالايي است كه نيروهاي سكولار بايد طي كنند. كار يك شب و دو شب هم نيست و در مصر هم محدود نمي شود. اين به سراسر خاورميانه و تمام كشورهاي اسلامي مربوط است. نيروهاي سكولار در تمام اين كشورها ضعيف هستند.

اين رسانه آلماني مي گويد: «در انقلاب 30 سال پيش ايران هم چاره اي جز اين وجود نداشت. آن زمان، حتي نيروهاي سكولار هم به خاطر ايدئولوژي هاي آمريكاستيز و غرب ستيز، تا اندازه زيادي از لحاظ روحيه و اخلاق، منش اسلامي داشتند.»

انتشار چنين تحليل هايي در رسانه هاي غربي در حالي است كه همين محافل تلاش كرده اند نهضت مردم مصر را غير اسلامي، ليبرال و تويتري و فيس بوكي جا بزنند و از سرعت انتشار جنبش هاي اسلامي بكاهند.

چه كسي باور مي كند كه ما طرفدار مردم مصر هستيم؟! (خبر ويژه)

محافل سياسي و رسانه اي ضد انقلاب كه در تدارك آشوبگري ناكام براي 25بهمن نقش آفريني كرده بودند، نسبت به سرخوردگي ناشي از اين اقدام كور و منجر به شكست ابراز نگراني مي كنند.

اگرچه موج «روحيه درماني» و «تلقين» در فضاي رسانه اي ضد انقلاب فعال است، اما برخي از اين محافل معتقدند نبايد دست كم خود را گول بزنند و تا كار افسردگي و سرخوردگي بيخ پيدا نكرده اند چاره اي بينديشند. استناد اين محافل به سر جمع چند عكس و ويدئوي افتضاحي است كه توانسته اند پس از يك هفته تبليغات پرحجم از ترافيك خيابان هاي مركزي شهر تهيه كنند! يكي از بالاتريني ها به طنز نوشت: اگر اين تصاوير و فيلم هايي كه ما مي بينيم اسمش راهپيمايي است، پس هر روز خدا در اين سيصد و شصت و پنج روز در تهران راهپيمايي است. توي اين عكس ها و فيلم ها كه تا چشم كار مي كند موتور و خودرو است. پس مخالفان كجا بودند؟ نكند همين راننده ها مشغول راهپيمايي بوده اند و ما خبر نداريم.

يادآور مي شود بهترين عكسي كه مشتركاً از سوي بي بي سي، جرس، كلمه، راديو فردا و بالاترين درباره سناريوي 25 بهمن مورد استناد قرار گرفته، يكي از تقاطع هاي خيابان انقلاب را با حدود 10 پليس و 20 تا 30 نفر عابر و ده ها خودرو نشان مي دهد!! مجموع اين تصاوير و ويدئوها نيز به تعداد انگشتان 2 دست نمي رسد!

يكي ديگر از كاربران بالاترين نوشته است: در نبود رهبر براي جنبش بايد از همديگر بپرسيم خب كه چي؟ بعدش چي؟ همين حالا نوعي سردرگمي پديدار شده و اگر فكري نشود به سرخوردگي هم مي رسد.

ضد انقلاب ديگري مي نويسد: اومديم تو خيابون كه چي؟ دور هم قدم بزنيم؟! آخه من نمي فهمم چرا حركت هاي ما اين قدر عقيم است. خب بابا يه تجمعي، يه حركتي. مي گويند، كه ثابت كرديم زنده ايم. خوب اينو كه خودم هم مي دونستم زنده ام.

سايت ضد انقلابي خودنويس نيز در مطلب مشابهي يادآور شده است: اين هم بيست و پنجم. بعدش چي؟ نمي خواهم كسي رو نااميد كنم ولي كه چي؟ موسوي و كروبي چه كاره اند؟ آيا ما بايد سالي يكي دوبار بياييم و كتك بخوريم [نويسنده خارج كشور حضور دارد!]؟ كماكان بايد حس تهوعي را داشته باشيم كه نه آن طرفي مي شود و نه اين طرفي؟

داريوش سجادي از مخالفان مقيم آمريكا نيز در وبلاگ خود اين گونه نوشته است: سران اپوزيسيون در رويايي شيرين مي گفتند 25 بهمن روز تصاحب ميليوني خيابان هاست، تصوري كه در 25 بهمن چون برف در مقابل خورشيد آب شد و حضور آنان به چند تجمع پراكنده منحصر گرديد. علي رغم اين شهر آشوبي و شعارهاي ساختارشكن، حركت 25 بهمن را بايد به نوعي يك شوخي تاريخي تلقي كرد كه از حجم بالايي از توهم نيز برخوردار بود.

وي ادامه مي دهد: شوخي بود چون ميان حمايت و همبستگي با قيام ملت مصر ظاهراً دچار نسيان شده بودند كه همان كساني هستند كه شعار نه غزه نه لبنان سر مي دادند. كسي كه اين شعار را داده با شفاف ترين صورت در حال اعلام اين اعتقاد است كه ظلم ستيزي و دفاع از مظلوم محلي از اعراب براي او ندارد. بنابراين براي حاملان چنين تفكري مفهومي ندارد تا صداي اعتراض خود را متوجه اقدامات و جنايات ظالمانه اسرائيل يا حسني مبارك عليه مردم غزه و لبنان كنند. لذا در حالي كه طي يك سال گذشته هيچ گاه نشد اين دسته از سبزها در هيچ كجا برائت خود از آن انديشه هاي آپارتايدي را اعلام كنند بر همين اساس ادعاي اعلام همبستگي و حمايت تصنعي امروزشان از مبارزات ظلم ستيزانه مظلومان مصري عليه همان دولتي كه سال گذشته مظالمش در غزه ارزني از تالم در خاطر مبارك ايشان را فراهم نمي كرد؛ چنين نوع دوستي با تاخيري را نمي توان جز «شوخي كردن» با قوه عاقله افكار بين الملل نام ديگري گذاشت؛ توهم آنها همه اين است كه معارضه با جمهوري اسلامي را آسان مي پندارند. آنها چه خوش بدارند و چه خوش ندارند نظام جمهوري اسلامي ايران برخلاف مصر نظامي وابسته به كشورهاي خارجي نيست كه بتوان با فلج كردن آن از طريق شهرآشوبي، اربابان خارجي اش را متقاعد به كنار گذاشتن ايشان كرد. ترش يا شيرين، حكومت جمهوري اسلامي نظامي است مستقر و مستقل و مسلط كه برخوردار از پايگاه مردمي قابل وثوق و اعتنائي نيز هست. حكومت در ايران كماكان برخوردار از يك عقبه مردمي و ثابت قدم و اكثريتي است و اگر خداي نكرده روزي همين نيروهاي نظامي و انتظامي صحنه را بنفع توده هاي طرفدار جمهوري اسلامي خالي كرده و ميدان را عملاً واگذار به شهروندان حامي حكومت و مخالفش كنند چه جدال خون چكاني را مهيا مي كنند. در كنار اين شوخي و توهم جنبش سبز كماكان از عنصر بي صداقتي نيز رنج مي برد. متوليان اين جريان نه با هم مي توانند صادق باشند و نه با خود كه اگر صداقت داشتند «مردرندانه» براي حركت براندازانه تقاضاي صدور مجوز از حكومت نمي كردند.

حيوونكي ملك عبدالله! (خبر ويژه)

آمريكا اين روزها به فيلي مي ماند كه در مغازه چيني خود گرفتار شده و دست به هر عملي كه بزند شرايط را بغرنج تر مي كند.

روزنامه القدس العربي با انتشار اين تحليل نوشت: بيش از هر كس، اين ملك عبدالله و ديگر مقامات سعودي هستند كه نگران اتفاقات منطقه و واكنش سردرگم آمريكا هستند. افشاي مكالمات چندي پيش ملك عبدالله با اوباما كه طي آن خواستار ادامه حمايت آمريكا از حسني مبارك شده بود، نشان مي دهد اين هراس به نهايت شدت رسيده است. ملك عبدالله و حاكميت سعودي به خوبي درك مي كنند كه اگر تنش ها در غرب اين كشور -منطقه شيعه نشين- آغاز شود و گسترش يابد، آمريكا ممكن است موضعي شبيه ماجراي مصر پيشه كند.

اين روزنامه اضافه كرد: كنار گذاشتن مبارك، احساس خيانت از سوي رئيس جمهور آمريكا را در بين سران عرب ايجاد كرده و اين احساس به سادگي فراموش كردني نيست. از آن سو آمريكا مانند فيل در مغازه چيني فروشي رفتار مي كند و هر رفتاري كه مي كند، شرايط را سخت تر مي سازد.

از سوي ديگر نشريه آمريكايي نيوزويك اوباما را بازنده قطعي تحولات مصر توصيف كرد فارغ از اينكه پس از مبارك چه كسي روي كار بيايد.

اين مجله تصريح كرده است: «اتخاذ سياست دوگانه دولت آمريكا در قبال انقلاب هاي اخير در جهان عرب، شكست سياست خارجي واشنگتن را در پي داشته و دليل آن خلأ استراتژي منسجم در اين منطقه بحران زده است.» اوباما اين بار هم نتوانست خود را با موج دموكراسي در خاورميانه تطبيق دهد. نيوزويك مي افزايد: سرانجام هر كس در قاهره پيروز شود، قطعاً اوباما پيروز ميدان نخواهد بود. از ديگر سو اسرائيل و عربستان سعودي، دو متحد اصلي واشنگتن در منطقه نيز از سياست هاي واشنگتن منزجر شدند. عربستان سعودي كه از تجلي انقلاب بيم دارد، از اينكه واشنگتن نتوانست قاطعانه از مبارك حمايت كند، ناراحت شده است و اسرائيل نيز از سردرگمي آمريكا طي تحولات مصر ناراضي به نظر مي رسد. آنچه تمام كارشناسان مسائل امنيتي در مورد آن اتفاق نظر دارند، شكست سياست خارجي آمريكا است. اين شكست حاصل بدشانسي آمريكا نيست بلكه اين اتفاق پيامد قابل پيش بيني خلأ استراتژي منسجم در دولت اوباما است.

تمام ظرفيت پياده نظام اسرائيل (خبر ويژه)

روزارت خارجه رژيم صهيونيستي پس از قريب يك ماه سم پاشي عليه انتفاضه مردم مصر، طرفدار مطالبات آنان شد!

ارگان اين وزارت ضمن بزرگ نمايي تحرك نقطه اي و حداكثر چند صد نفره وابستگان به منافقين در تهران نوشت: شعارهاي ده ها هزار [!!!!!] مخالف در تظاهرات 25 بهمن نشان داد كه خواسته هاي آنان همان مطالبات مردم مصر است. آنها در عين حال مخالف كمك به حزب الله لبنان و حماس در غزه هستند و شعارهاي آنان نشان مي دهد كه نه به پشتيباني از مردم مصر و تونس بلكه عليه حكومت به خيابان آمده بودند. آنها اين بار هم شعار نه غزه نه لبنان دادند.

اين پايگاه اينترنتي اضافه كرد: حمايت قاطع دولت آمريكا از اعتراض مخالفان موجب دلگرمي آنان شد و انتظار دارند كه كاخ سفيد به همين سياست ادامه دهد.

به نوشته اين رسانه صهيونيستي «مخالفان نتوانستند در خيابان بمانند اما همين كه به خيابان آمدند تا آتش خاموش نشود، مهم است هر چند كه بايد مي ماندند»

دم زدن رژيم صهيونيستي از قيام مردم مصر در حالي است كه طي چند هفته اخير، مسئولان اين رژيم به طور پيوسته از سرنگوني رژيم وابسته مبارك و روي كار آمدن اسلامگرايان ابراز نگراني كرده اند. نتانياهو در روزهاي آغازين حوادث مصر گفته بود نگران است كه حوادث تونس در مصر هم تكرار شود. او در بحبوحه قيام مردم مصر نيز نسبت به تكرار انقلاب اسلامي در مصر هشدار داده بود.

خاطرنشان مي شود شعارهاي ضدانقلابي كه از سوي اوباش و وابستگان به گروهك ها در روز 25 بهمن داده شد، روز قبل عيناً از سوي همين سايت وزارت خارجه رژيم صهيونيستي ابلاغ شده بود. سايت ياد شده قبل از روز قدس سال 88 نيز شعار «نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران» را به فتنه گران ديكته كرد كه عيناً در اغتشاش روز قدس (27 شهريور88) تكرار شد. صهيونيست ها بارها اعلام كرده اند فتنه سبز را «سرمايه» و «پياده نظام خود» در جنگ با جمهوري اسلامي مي دانند.

منوشه امير از گردانندگان راديو اسرائيل و سايت وزارت خارجه رژيم صهيونيستي، پيش از اجراي سناريوي تشنج در 25 بهمن تصريح كرده بود كه برخلاف ادعاي كروبي و موسوي مبني بر حمايت از مردم مصر و تونس، اپوزيسيون درصدد ابراز مخالفت با جمهوري اسلامي و قانون اساسي است.

خبر ديگر اينكه مشاور فراري موسوي به پاريس (اردشيري امير ارجمند) چندي پيش به تل آويو سفر كرده و در آنجا براي چگونگي تدارك اغتشاش در ايران توجيه شده است. پيش از وي محسن كديور از گردانندگان سايت جرس و عضو اتاق فكر فتنه سبز در خارج نيز دوباره به تل آويو مسافرت كرده بود. مهاجراني نيز چندين بار با لابي صهيونيست ها در واشنگتن ملاقات كرده است.

امير ارجمند ديروز درباره آشوب طلبي روز 25 بهمن مدعي شد اين تجمع يك پيروزي خارج از انتظار بود(!) قطعاً اگر مجوز مي دادند ميليون ها نفر راهپيمايي مي كردند. اين سخنان در حالي است كه وي پيش از اين طبق فرمول ديكته شده مثلث جاسوسي آمريكا و اسرائيل و انگليس، اعلام كرده بود اپوزيسيون، بدون مجوز در راهپيمايي شركت مي كند. به عبارت ديگر آن چند صد نفري كه براي ساعتي به خيابان آمدند و سطل آتش زدند و گريختند تمام ظرفيت فتنه سبز بودند و طبيعتاً فتنه گران منتظر مجوز نبودند كه با عدم صدور آن در خانه نشسته باشند.

از اين جهت اتفاق اخير صرفاً ثابت كرد كه فتنه گراني چون موسوي و كروبي مطلقاً اعتقادي به قانون گرايي و جمهوري اسلامي ندارند و آنچه صرفاً براي آنان مهم است، فرمان هايي است كه از خارج كشور صادر مي شود.

بسته هاي مالي براي دوپينگ احزاب سكولار مصر (خبر ويژه)

دولت آمريكا در حال تدارك و پرداخت بسته هاي مالي به گروههاي اپوزيسيون در مصر است.

مجله آمريكايي تايم ضمن انتشار اين خبر قابل تامل نوشت: دولت اوباما و تيم مشاوران سياست خارجي اش در موضوع انتقال قدرت در مصر با دو چالش اساسي دست به گريبان است. چالش نخست اينكه از سطح حمايت خود از دولت مصر بكاهد و چالش دوم كه اوباما با آن مواجه است و بسيار دشوارتر به نظر مي رسد اينكه واشنگتن آشكارا خواستار انتقال دولت به حكومت جديدي است كه تاكنون مصر شاهد آن نبوده است.

اين مجله آمريكايي با اشاره به اينكه حكومت مبارك اجازه توسعه احزاب را نداده و تنها جريان سازمان يافته اخوان المسلمين است، نوشت: مقامات وزارت خارجه آمريكا اعلام كرده اند، دولت آمريكا در حال آماده كردن بسته كمك هايش به گروههاي اپوزيسيون مصر است، گروههايي كه طبق برنامه ريزي به عمل آمده براي تدوين قانون اساسي جديد و برگزاري انتخابات كمك خواهند كرد. مسئولان وزارت خارجه از بيان كميت بسته هاي مالي و اينكه به چه گروههايي تعلق مي گيرد امتناع مي ورزند.

به نوشته تايم، دولت اوباما در دو سال نخست كاري خود كمكهاي مادي اش براي توسعه دموكراسي و حاكميت به گروههاي اپوزيسيون مصر را از 45 ميليون دلاري كه در دولت بوش مقرر شده بود به 25 ميليون دلار براي سالهاي مالي 2010 و 2011 كاهش داد. دولت اوباما پيش از تحولات اخير، همچنين كمك هايش به گروههايي كه از سوي دولت مصر ثبت نام نشده بودند را نيز قطع كرد. اين اقدام موجبات انتقاد گروههاي دفاع از حقوق بشر را برانگيخت.

مجله آمريكايي خاطرنشان كرده است: مشابه اين كمك هاي مالي به جريان هاي اپوزيسيون در كشورهاي صربستان و اوكراين و بلاروس هم پرداخت شده بود.

فيليپ كرولي سخنگوي وزارت خارجه آمريكا در اين زمينه اظهار كرده است: جامعه مدني در مصر وجود دارد، اما دهه هاست كه از اعمال محدوديت و سختگيري هاي حاكميت رنج مي برده است، اين جامعه داراي اپوزيسيون است اما اين اپوزيسيون هنوز سازماندهي نشده است.

برپايه اين گزارش، ميزان كمك سالانه دولت آمريكا به ارتش مصر هم 3/1ميليارد دلار است و كنگره هم تمايل چنداني براي قطع اين كمك ندارد.

 

 

 

 


amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها