عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خدابنده 60 امامزاده دارد

خدابنده 60 امامزاده دارد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:30 ق.ظ

مديركل اوقاف و امور خيريه استان زنجان:
خدابنده 60 امامزاده دارد

خبرگزاري فارس: مديركل اوقاف و امور خيريه استان زنجان با اشاره به آغاز بازسازي 100 امامزاده در استان زنجان گفت: مرقد 60 امامزاده در شهرستان خدابنده قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، حجت‌الاسلام علي باقري عصر چهارشنبه در همايش اوقاف و تجليل از خادمان وقف در شهرستان خدابنده اظهار داشت: ايران اسلامي پس از پيروزي انقلاب به دستاوردهاي بسيار خوبي دست يافته است.
وي با بيان اينكه حركت ايران اسلامي امروز به سوي توسعه و پيشرفت است، افزود: انقلاب اسلامي با وجود همه توطئه‌هايي كه در 32 سال گذشته متحمل شده همچنان به راه خود ادامه مي‌دهد و دشمنان نتوانسته‌‌اند به اهداف خود برسند.
مديركل اوقاف و امور خيريه استان زنجان در ادامه سخنان خود مردم شهرستان خدابنده را مردمي متدين و ديندار ناميد و گفت: مردم خدابنده در طول 32 سال گذشته در همه صحنه‌هاي نظام و انقلاب حضور داشته‌اند.
وي با بيان اينكه شهرستان خدابنده يكي از شهرستان‌هاي مهم استان در زمينه وقف است، تصريح كرد: اقدامات خوبي در راستاي احياي سنت حسنه وقف در شهرستان خدابنده صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام باقري با بيان اينكه بازسازي 100 امامزاده در استان زنجان از اولويت‌هاي اداره كل اوقاف و مسئولان استان زنجان است، افزود: در اين زمينه بازسازي 42 امامزاده در استان زنجان آغاز شده كه پيشرفت خوبي داشته است.
وي به عوايد موقوفات شهرستان خدابنده اشاره كرد و گفت: عايدات موقوفات استان در زمينه‌هاي مختلف و در اقدامات و امور فرهنگي هزينه مي‌شود.
مديركل اوقاف و امور خيريه استان زنجان كمك به كاروان‌هاي راهيان نور، كمك به خريد آمبولانس، خريد دستگاه CT SCAN كمك به نيازمندان، برگزاري مسابقات قرآني و ... زمينه‌هايي كه عايدات موقوفات به صورت عام‌المنفعه هزينه مي‌شود، افزود: در طي سال گذشته از محل عايدات موقوفات در 100 مسجد شهرستان خدابنده برنامه‌هاي خاص فرهنگي برگزار شده است.
وي با اشاره به اينكه 530 قطعه زمين در اين شهرستان در اختيار فرهنگيان قرار گرفته است، افزود: در زمينه ساخت دانشگاه نيز در اين شهرستان كمك‌هاي خوبي به واحدهاي دانشگاهي صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام باقري با بيان اينكه عده‌اي وقف را موجب عقب ماندگي مي‌دانند، تصريح كرد: وقف موجب عمران و آباداني مناطق مختلف كشور مي‌شود.
وي با بيان اينكه يك ميليارد ريال براي بازسازي و بهسازي بقعه قيدار نبي در شهرستان خدابنده اختصاص يافته است، افزود: بقعه قيدار نبي بايد به نحو مطلوب بازسازي و نوسازي شود.
مديركل اوقاف و امور خيريه استان زنجان با بيان اينكه در استان زنجان در زمينه احياي موقوفات تلاش‌هاي خوبي انجام گرفته است، افزود: در اين زمينه مسئولان استان همكاري خوبي با اداره كل اوقاف و امور خيريه استان زنجان داشته‌اند.
وي با اشاره به اينكه تاكنون 80 ميليارد تومان موقوفه در استان تثبيت مالكيت شده است، افزود: در اين زمينه همكاري خوبي در استان زنجان انجام گرفته است.
حجت‌الاسلام باقري با بيان اينكه در حوزه فرهنگي نيز اقدامات خوبي در استان زنجان انجام گرفته است، گفت: در حوزه فرهنگي اقدامات خوبي در شهرستان خدابنده انجام گرفته است.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها