عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تاسيس نخستين شركت مشترك حمل و نقل ميان آذربايجان شرقي و تركيه

تاسيس نخستين شركت مشترك حمل و نقل ميان آذربايجان شرقي و تركيه
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:30 ق.ظ

رئيس سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي خبر داد:
تاسيس نخستين شركت مشترك حمل و نقل ميان آذربايجان شرقي و تركيه

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي گفت: در ديدار رئيس‌جمهور تركيه و استاندار آذربايجان شرقي نخستين شركت مشترك تركيبي حمل و نقل ميان آذربايجان شرقي و تركيه تاسيس مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، صادق نجفي شامگاه چهارشنبه در نشست مشترك ايران و تركيه با اشاره به فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در آذربايجان شرقي بر دست يافتن به حجم مبادلات تجاري 30 ميليارد دلاري ميان ايران و تركيه تاكيد كرد.
نجفي گفت: از مدت‌ها قبل نشست‌ها و مذاكراتي با كشور دوست و همسايه تركيه براي رسيدن به حجم تجارت 30 ميليارد دلاري برگزار شده است.
رئيس سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي ادامه داد: بخشي از اين برنامه‌ها به عهده دولت و بخشي ديگر به عهده بخش‌هاي خصوصي است كه در اين رابطه شركت «اولسوي» و اتاق بازرگاني تبريز فعال هستند.
نجفي تاكيد كرد: محوريت سرمايه‌گذاري مشترك با تركيه در شمال‌غرب كشور بر عهده تبريز و اتاق صنايع و معادن قرار گرفته است.

مشخص شدن بسترهاي سرمايه‌گذاري
وي گفت: بسترهاي سرمايه‌گذاري دو كشور مشخص شده و بخش‌هاي مختلفي كه در امر تجارت و سرمايه‌گذاري دخيل هستند مشخص شده و وظايف آنان معين شده است.
وي با اشاره به برگزاري نشست‌هاي مشترك با مسئولان ارشد تركيه‌اي گفت: در اين نشست‌ها تمام راهكارها مورد بررسي كلي قرارگرفته است.
نجفي يادآور شد: در سفر يك روز رئيس جمهور تركيه به تبريز نيز مواردي كه منجر به تسهيل دست يافتن به حجم مبادله 30 ميليارد دلاري بود طرح شد.

آغاز كار گروه مشترك ايران و تركيه براي رسيدن به افق 30 ميليارد دلار
رئيس سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي همچنين از آغاز فعاليت گروه‌هاي كاري مشترك بين ايران و تركيه براي رسيدن به افق مبادلات 30 ميليارد دلاري بين دو كشور خبر داد و افزود: راه‌هاي افزايش مناسبت‌هاي اقتصادي و رفع مشكلات موجود در اين گروه‌ها در حال بحث و بررسي است.
وي اضافه كرد: مطمئنا بخشي از مشكلات توسط دولت و بخش ديگري از آن بايد توسط خود بازرگانان رفع شود.
نجفي با اشاره به جلسه با «عبدالله گل» رئيس جمهور تركيه ، بيان داشت: در اين جلسه قول مساعد رئيس جمهور تركيه براي پيگيري مشكلات به منظور رسيدن به رقم هدف‌گذاري شده را گرفتيم كه مهم‌ترين آنها حل مشكلات شركت‌هاي ايراني در تركيه، رفع مشكلات گمركي و حمل و نقل تركيبي (هوايي، دريايي، زميني) است.
رئيس سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي افزود: مسائل و مشكلاتي كه براي تجار ايراني در تركيه در موضوع كارهاي بانكي و ساير امور ايجاد مي‌شد با رئيس جمهور تركيه طرح شد و ايشان نيز قول پيگيري و رفع اين مشكلات را دادند.

توافقات در موضوع گمركات
وي همچنين از توافق در موضوع گمركات دو كشور خبر داد و با تأكيد بر ايجاد تحقق حمل و نقل تركيبي ميان دو كشور گفت: براي دست يافتن به حجم مبادلات 30 ميليارد دلاري ميان دو كشور حمل و نقل تركيبي ضرورت دارد كه بر همين اساس با موافقت رئيس جمهور تركيه و استاندار آذربايجان شرقي نخستين شركت مشترك تركيبي حمل و نقل ميان آذربايجان شرقي و تركيه ايجاد مي‌شود.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها