عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اتاق بازرگاني از جايگاه خوبي براي ورود به تجارت جهاني برخوردار است

اتاق بازرگاني از جايگاه خوبي براي ورود به تجارت جهاني برخوردار است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:32 ق.ظ

يك فعال اقتصادي:
اتاق بازرگاني از جايگاه خوبي براي ورود به تجارت جهاني برخوردار است

خبرگزاري فارس: يك فعال اقتصادي گفت: با توجه به هدف ايران براي ورود فعال‌تر به عرصه تجارت جهاني، اتاق بازرگاني از جايگاه خوبي براي تحقق اين هدف برخوردار است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، محمدرضا رجالي عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اصفهاني با بيان اينكه سهم اقتصاد در ايران به دولت تعلق دارد و بخش خصوصي با وجود تمام پيشرفت‌هاي صورت گرفته در سال‌هاي اخير هنور نقش اقليت را در كنار دولت بازي مي‌كند، اظهار داشت: با توجه به تمركز نهادهاي تصميم‌ساز و مجري حكومتي در دولتي كه نقش بيشتري در اقتصاد دارد ممكن است نظرات و ديدگاه‌ها مغفول‌ مانده و صداي اين بخش به نهادهاي تصميم‌ساز نرسد.
وي ادامه داد: در درجه نخست رساندن صداي بخش خصوصي فعال در زمينه صنعتي و بازرگاني به نهادهاي تصميم‌ساز حكومتي است.
مديرعامل پتروشيمي رجال و عضو هيئت مديره گروه توليدي صنعتي ظريف مصور افزود: در درجه دوم اين نهاد مي‌تواند با استفاده از ظرفيت اعضا كه در قالب يك تشكل به نام اتاق بازرگاني و صنايع و معادن جمع شده به حل مشكلات خرد و كلان اعضا بپردازد كه در اين زمينه برنامه‌هاي زيادي داريم.
وي با اشاره به اينكه اتاق بازرگاني جايگاه رفيعي دارد كه رسيدن به اهداف آن مستلزم حضور تيمي متخصص و كارشناس هيئت رئيسه و هيئت نمايندگان است، گفت: بدون ترديد ايجاد يك اتاق خوب مي‌تواند بسياري از چشم‌اندازها و اهداف برنامه‌اي در داخل استان را عملي كند و در روابط بين‌المللي نيز تعاملات استان اصفهان در ديد جزئي و جمهوري اسلامي را در ديد كلي‌تر در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي و فرهنگي بهبود بخشد.
رجالي تصريح كرد: در همين راستا بر آن شديم تا تشكلي با حضور فعالان اقتصادي نام آشنا استان و كشور تشكيل دهيم و با برنامه تنظيم شده در صورت پيروزي در انتخابات به سوي دستيابي به حداكثر ظرفيت اين سازمان مردم نهاد حركت كنيم.
وي با بيان اينكه به نقش اتاق بازرگاني به عنوان نهادي فرهنگ‌ساز اعتقاد دارم، افزود: امروز اقتصاد به عنوان بازوي اصلي توسعه فرهنگي و اجتماعي در سراسر جهان شناخته شده و اين نهاد و اجتماع فعالان اقتصادي منطقه در آن به شدت مي‌تواند در توسعه فرهنگي منطقه تاثيرگذار باشد.
مديرعامل پتروشيمي رجال ادامه داد: به اعتقاد من ظرفيت جمعي در كنار استفاده از خرد جمعي مي‌تواند به شدت تاثيرگذار باشد كه برنامه‌هاي تشكيل فراگير توليد و تجارت در اين راستا تنظيم شود.
وي تصريح كرد: صادرات ما در مقايسه با قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي كشور مي‌تواند نمود بالاتري داشته باشد تا ورود ما به عرصه تجارت جهاني را سرعت بخشد.
رجالي اظهار داشت: به نظر من اتاق بازرگاني از جايگاه خوبي براي حركت به اين سمت برخوردار است كه در زمان تدوين برنامه‌هاي تشكل به اين مسئله توجه ويژه شد كه انتظار داريم با پيوستن فعالان تجارت، صنعت معدن و كشاورزي استان اصفهان به اين تشكل بتوانيم به عنوان نماينده آنها در جهت تحقق اين اهداف گام برداريم.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها