عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

طرح جامع شهر هفشجان تصويب شد

طرح جامع شهر هفشجان تصويب شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:33 ق.ظ

رئيس سازمان مسكن شهرسازي چهارمحال و بختياري:
طرح جامع شهر هفشجان تصويب شد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان مسكن شهرسازي چهارمحال و بختياري از تصويب طرح جامع شهر هفشجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، علي ابراهيمي عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر زمان آغاز تهيه اين طرح را از سال 1386 عنوان كرد و اظهار داشت: اين طرح امسال با اختصاص اعتباري بالغ بر 320 ميليون ريال نهايي و به كارگروه تخصصي مسكن اين استان رسيد.
وي تصريح كرد: توسعه فيزيكي بافت شهر، تعيين كاربري‏ها، نحوه استفاده از اراضي، تعيين محدوده و حريم شهر، سطوح خدمات عمومي شهر، تعيين ميزان تراكم جمعيت، تراكم ساختماني و تنظيم و تعيين شبكه معابر اصلي شهري از جمله مهم‎ترين مواردي است كه در اين طرح بررسي و مشخص شده است.
رئيس سازمان مسكن شهرسازي چهارمحال و بختياري افزود: اين استان داراي 27 شهر است كه تاكنون 17 شهر آن داراي طرح جامع و تفصيلي مصوب و يا در دست تهيه است.
به گفته وي با برنامه‎ريزي صورت گرفته تا پايان سال 90 طرح جامع ساير شهرهاي اين استان تهييه و تصويب مي‎شود.
ابراهيمي همچنين به روند اجراي طرح مسكن مهر در اين استان اشاره كرد و افزود: اجراي اين طرح در چهار شهر بالاي 25 هزار نفر جمعيت اين استان يعني شهركرد، فرخ‎شهر، فارسان و بروجن از طريق اين سازمان در حال پيگيري و اجراست.
وي افزود: 11 هزار و 659 واحد در همين راستا در اين استان در دست ساخت است.
ابراهيمي همچنين با اشاره به آمار ساخت و ساز سال جاري نسبت به بهمن ماه سال گذشته در شهرهاي بالاي 25 هزار جمعيت گفت: در مجموع قراردادهاي منعقد شده با 59 درصد رشد، پروانه‏هاي صادر شده از طرف شهرداري‏ها با 239درصد رشد و اتمام فونداسيون ساختمان‎ها 261 درصد رشد را نشان مي‌دهد.
وي با بيان اينكه آمار اتمام اسكلت‏هاي ساخته شده و اتمام سقف‏ها نسبت به سال گذشته از رشد 618 درصدي برخوردار است، تصريح كرد: در همين مدت نسبت به سال گذشته اتمام سقف كاري با 644 درصد رشد، اتمام نازك كاري با 483 درصد رشد، تسهيلات پرداخت شده جهت آماده سازي 109 درصد افزايش و تسهيلات پرداخت شده ساخت و ساز 418 درصد افزايش داشته است.
ابراهيمي به روند اجراي طرح مسكن مهر در فرخ‎شهر اشاره كرد و افزود: فرخ‏شهر به عنوان سومين شهر بزرگ استان چهارمحال و بختياري در منطقه‏اي واقع شده كه كه مهم‎ترين تاثيرات را در اين منطقه و شهرستان شهركرد داراست و شهري رو به توسعه مداوم است.
وي خاطرنشان كرد: همين امر لزوم برنامه‏ريزي دقيق و اصولي را در راستاي تامين نيازهاي گوناگون اهالي اين شهر ايجاب مي‎كند.
ابراهيمي ادامه داد: در اين شهر به منظور ايجاد بستر لازم براي ساخت وسازهاي مسكن مهر چهار هكتار زمين اختصاص يافته است.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي چهارمحال و بختياري افزود: قراردادهاي ساخت واحدهاي مسكن مهر با شش شركت تعاوني و سه شركت انبوه‎ساز با رعايت سه شرط قيمت متر مربع مقطوع، مشخصات فني معين و مدت زمان يك ساله بسته شده است.
وي با اشاره به انعقاد قرارداد ساخت 463 واحد در شهر فرخ‌شهر با شركت‎هاي تعاوني مسكن مهر و انبوه‌سازان، اظهار داشت: از مجموع واحدهاي در دست ساخت در اين شهر 463 واحد در مرحله اتمام پي‏سازي، 385 واحد در مرحله اتمام اسكلت، 362 واحد در مرحله اتمام سقف، 233واحد در مرحله اتمام سفت‎كاري و 171 واحد در مرحله اتمام نازك‏كاري است و عمليات ساخت 160 واحد نيز به پايان رسيده است.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها