عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسئوليت ما ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است

مسئوليت ما ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:33 ق.ظ

مدير آموزش و پرورش مريوان:
مسئوليت ما ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است

خبرگزاري فارس: مدير آموزش و پرورش شهرستان مريوان ترويج خون شهدا را بالاترين مسئوليت هر فرد مسلمان در جامعه ديني و اسلامي بيان كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، منوچهر مخدومي عصر چهارشنبه در يادواره شهداي دانش‌آموز شهرستان مريوان اظهار داشت: ترويج و نهادينه شدن اين فرهنگ ناب ضمن تأمين استقلال كشور جامعه را در برابر هر نوع تهاجم و تهديد فرهنگي بيمه مي‌كند.
وي افزود: ترويج فرهنگ شهادت بايد در سطح مدارس نهادينه شود و مورد توجه مربيان و مديران مدارس نيز قرار گيرد.
وي با اشاره به اهميت برگزاري يادواره شهداي دانش‌آموز خاطرنشان كرد: يادواره شهدا يادآور رشادت، ايثارگري، گذشت و فداكاري‌هاي شهيدان است و ما مديون اين دلاوري‌ها و قهرماني‌ها هستيم.
مديرآموزش و پرورش شهرستان مريوان ادامه داد: برپايي اين گونه آيين‌ها علاوه بر زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهدا، سبب ترويج آرمان‌هاي آنان در بين نسل جديد مي‌شود.
مخدومي تصريح كرد: يكي از نعمت‌هاي بزرگ دين اسلام، نعمت شهادت است و امروز فرهنگ شهادت و يادواره شهدا بايد ارتباطي بين نسل گذشته و نسل حاضر باشد.
وي يادآور شد: انقلاب اسلامي با شهادت پيروز شده، با شهادت به پيش رفته و با شهادت، دستاوردهاي آن در سطح جهان گسترش يافته و تنها راه ادامه آن، ترويج اين فرهنگ است.
وي اضافه كرد: تكريم شهدا براي نسل جوان به منظور سرلوحه و چراغ زندگي قرار دادن، در همه عرصه‌هاي زندگي لازم و ضروري است.
مدير آموزش و پرورش مريوان بيان داشت: هر يك از شهداي دفاع مقدس بزرگواراني هستند كه به خاطر دفاع و پشتيباني از كيان و شرف ملت ايران از جان خود گذشتند.
مخدومي در پايان سخنان خود خطاب به دانش‌آموزان حاضر در اين مراسم اعلام كرد: شما بايد ادامه دهنده راه شهدا باشيد و اين امر تنها با تلاش و كوشش و تحصيل علم و دانش براي كسب موفقيت و پيشرفت ميسر است.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها