عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

فرهنگ شهادت گنجينه‌اي براي حفظ انقلاب است

فرهنگ شهادت گنجينه‌اي براي حفظ انقلاب است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:34 ق.ظ

فرماندار مريوان:
فرهنگ شهادت گنجينه‌اي براي حفظ انقلاب است

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان مريوان گفت: فرهنگ ايثار و شهادت گنجينه پربهايي است كه حافظ اين انقلاب و دستاوردهاي آن است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، عبدالله رشيدي‌پور عصر چهارشنبه در مراسم يادواره شهداي دانش‌آموز شهرستان مريوان كه در هنرستان كار و دانش عصمت اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: همه مردم وظيفه دارند روحيه ايثارگري خود را در جامعه حفظ كرده و همواره مشغول ترويج فرهنگ شهادت باشند.
وي با اشاره به اينكه دشمن با شيوه‌هاي نوين و جنگ نرم به ميدان كارزار وارد شده و ما هم با انگيزه الهي بايد با آن مقابله كنيم، افزود: شهداي انقلاب اسلامي ايران بدون هيچ چشم‌داشتي و تنها براي حفظ مرز و بوم اسلامي عليه دشمنان اسلام جنگيدند.
وي خاطر نشان كرد: وظيفه ماست كه براي پاسداشت نهضت و تكريم مقام شهيدان، رهرو آنان باشيم زيرا همانطور كه رهبر معظم انقلاب فرمودند زنده نگهداشتن شهدا كمتر از خود شهادت نيست.
فرماندار شهرستان مريوان ادامه داد: هر يك از شهدا بزرگواراني هستند كه به خاطر دفاع و پشتيباني از كيان و شرف ملت ايران از جان خود گذشتند.
رشيدي‌پور تصريح كرد: برگزاري آيين هاي مختلف فرصت مغتنمي براي معرفي گوشه‌اي از سلحشوري‌ها و شهادت‌طلبي بهترين جوانان اين مرز و بوم براي نسل حاضر است.
وي يادآور شد: يكي از راه‌هاي ترويج فرهنگ ايثار برخورداري فرهنگ‌سازان و دست‌اندركاران تربيت نسل‌هاي جديد به روحيه ايثارگري است و از طرف ديگر شاهدان ايثارگري و پيشكسوتان فرهنگ ايثار در جامعه بايد مراقب رفتارشان باشند تا نسل جوان و آيندگان بتوانند از آنها الگو بگيرند.
وي بيان داشت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت وظيفه تمامي مردم و مسئولان است و پرداختن به آن امري ضروري است.
فرماندار مريوان در پايان سخنان خود، عزت و اقتدار امروز ايران اسلامي را مرهون شهدا دانست و گفت: اگر ايران اسلامي امروز توانسته به پيشرفت‌هاي خيره‌كننده‌اي در زمينه‌هاي مختلف دست يابد و به عنوان يك كشور مقتدر و تأثيرگذار در معادلات منطقه‌اي و جهاني مطرح شود به بركت خون شهداست.
مراسم اختتاميه يادواره 34 شهيد دانش‌آموز شهرستان مريوان با حضور جمعي از مسئولان از جمله امام‌ جمعه اين شهرستان و تعدادي از خانواده‌هاي شهداي دانش‌آموز برگزار شد.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها