عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

فارس از نظر پروژه‌هاي عمراني در جايگاه مطلوبي است

فارس از نظر پروژه‌هاي عمراني در جايگاه مطلوبي است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:34 ق.ظ

مديرعامل آزمايشگاه مكانيك خاك كشور:
فارس از نظر پروژه‌هاي عمراني در جايگاه مطلوبي است

خبرگزاري فارس: مديرعامل آزمايشگاه مكانيك خاك كشور گفت: كنترل كيفي پروژه‌هاي عمراني بسيار مهم است و سرمايه ملي محسوب مي‌شود و وضعيت اجراي كمي و كيفي پروژه‌‌ها در استان فارس به لحاظ كيفيت بسيار مطلوب است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، كامران رحيم اف عصر چهارشنبه در جلسه‌اي كه در سالن اجتماعات اداره كل مكانيك خاك استان فارس تشكيل شد، اظهار داشت: فضاي همدلي بين مسئولان فارس رمز موفقيت پروژه‌هاي عمراني در اين استان است.
وي با اشاره به وظايف آزمايشگاه مكانيك خاك تصريح كرد: عمده‌ترين وظيفه آزمايشگاه وظيفه حاكميتي است كه كيفيت را در اجراي پروژه‌‌ها توسعه مي‌دهد و اين باعث شيريني و حلاوت و ماندگاري پروژه‌‌ها است.
رحيم اف با اشاره به اين مورد كه اگر كيفيت در پروژه‌‌ها رعايت نشود هزينه‌هاي سنگيني را دارد خاطرنشان كرد: صرف هزينه‌هاي سنگين سبب اتلاف سرمايه و اتلاف بيت‌المال مي‌شود.
مديرعامل آزمايشگاه مكانيك خاك كشور بيان داشت: در مورد آزمايشات مهندسي و فني در پروژه‌هاي راهسازي در فارس بسياري از آزمايشات بر اساس گزارشات و مستندات موجود مانند آزمايش اثبات كه درجه حرارت محيط نيز رعايت شده در زمان پخش آسفالت و صددرصد بر طبق استاندارد بوده و مابقي موارد كيفيت پروژه‌‌ها نيز به‌طور تقريب بر طبق استاندارد است.
وي با اشاره به وضعيت خوب علمي و پژوهشي آزمايشگاه فني و مكانيك خاك وزارت راه و ترابري در استان فارس افزود: با توجه به گزارشات و مستندات موجود وضعيت بسيار خوبي در استان فارس حاكم است اما بايد از ظرفيت دانشگاه شيراز در اين شهر استفاده كرد و تفاهم‌نامه‌اي را با اين دانشگاه منعقد و يك همايش كشوري در يكي از زمينه‌هاي تخصصي مربوطه برگزار كنيم و آزمايشگاه مكانيك خاك كشور نيز حمايت تمام جانبه خود را در اين زمينه اعلام مي‌دارد.
در ادامه حيدر نوروزي مدير كل راه و ترابري استان فارس نيز به تعامل خوب اعضاي شوراي حمل و نقل اين استان اشاره كرد وابراز داشت: شوراي حمل و نقل در استان فارس شوراي منسجم و خوبي است كه هر ماه يك جلسه با حضور مديران ارشد وزارت راه و ترابري در استان تشكيل مي‌دهد و مصوبات آن را براي پيگيري به شوراي معاونان وزارت راه و ترابري ارسال مي‌كنيم.
مديركل راه و ترابري فارس در مورد وضعيت پروژه‌ها در اين استان تصريح كرد: پروژه‌هاي بسيار خوبي در اين استان شروع شده و پروژه‌هاي بزرگ و بسيار خوبي نيز در آينده‌اي نزديك در ادامه شبكه ريلي آغاز مي‌شود.
وي ادامه داد: ما اداره كل آزمايشگاه مكانيك خاك را از مجموعه خودمان جدا نمي‌دانيم و آزمايشگاه فني و مكانيك خاك اين استان با توجه به بازديد‌‌هايي كه از كارگاه‌هاي آنها در پروژه‌‌ها انجام داده‌ايم وظايف خود را به خوبي انجام مي‌دهند.
نوروزي اضافه كرد: من اعتقاد دارم تمام آزمايشگاه‌هايي كه توسط بخش خصوصي در اين استان در ديگر پروژه‌هاي عمراني صورت مي‌گيرد بايد زير نظر آزمايشگاه مكانيك خاك انجام شود و نظارت آزمايشگاه طبق ضوابط و مقرراتي كه آنها دارند باعث مي‌شود كه هيچ پروژه عمراني بي‌كيفيت در كشور انجام نشود.
مديركل راه و ترابري فارس با تشكر و قدرداني از مجموعه آزمايشگاه مكانيك خاك اين استان خاطرنشان كرد: كيفيت از كميت براي ما مهم‌تر بوده و لذت بهره‌‌برداري از يك پروژه اين است كه پروژه با كيفيت اجرا شود.
در ادامه محمد شهريور مديركل آزمايشگاه مكانيك خاك استان فارس نيز به ارائه گزارشات 10 ماهه گذشته پرداخت و گفت: با توجه به اينكه استان فارس از نظر فرهنگي و استراتژي از جايگاه خاصي برخوردار بوده و بيشترين طول راه‌هاي كشور را به خود اختصاص داده است و وجود سه فرودگاه بين‌المللي شيراز، لار و لامرد و راه‌آهن شيراز ـ اصفهان وظايف ما را سنگين‌تر كرده است.
وي تصريح كرد: مأموريت آزمايشگاه مكانيك خاك ارتقاي كيفي پروژه‌هاي عمراني و ارتقاي دانش علمي و كسب در آمد است.
در ادامه اين جلسه معاونان آزمايشگاه مكانيك خاك نيز به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها