عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خودكفايي ايران در توليد شبيه‌ساز‌هاي پدافندي

خودكفايي ايران در توليد شبيه‌ساز‌هاي پدافندي
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:34 ق.ظ

معاون آموزش و تربيت قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء خبرداد:
خودكفايي ايران در توليد شبيه‌ساز‌هاي پدافندي

خبرگزاري فارس: معاون آموزش و تربيت قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء از به خودكفايي رسيدن ايران در توليد سلاح‌هاي شبيه‌ساز سبك و سنگين مرتبط با پدافند خبرداد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، محمد قرباني عصر چهارشنبه در حاشيه بهره‌برداري از شبيه‌ساز تيراندازي سلاح سبك در قرارگاه منطقه جنوب شرق پدافند اظهار داشت: تأمين شبيه‌سازها از اولويت‌هاي قرارگاه پدافند خاتم‌الانبياء است.
وي ادامه داد: در اين راستا اولويت حركت را بر ساخت و ايجاد سامانه‌هاي عملياتي قرار داده‌ايم كه با بهره‌گيري از سامانه‌ها و توانمندي‌هاي دفاعي كشور و با سنجش نيازمندي‌ها كه توسط پرسنل پدافند انجام شده در حال حركت در بخش تأمين شبيه‌سازها با هدف ارتقاي آموزش‌ها هستيم.
وي با بيان اينكه قرارگاه خاتم‌الانبياء هيچ مشكلي را در راستاي تامين سامانه‌هاي مورد نياز ندارد ادامه داد: علاوه بر تامين بسياري از سامانه‌ها نخستين مجموعه شبيه‌سازهاي سلاح‌هاي سبك و سنگين نيز در حال راه‌اندازي است كه سامانه فاتح 11 يكي از اينگونه سامانه‌هاست.
وي در بخشي ديگر از سخنان خود اظهار داشت: كشور در بخش شبيه‌ساز سيستم‌هاي عملياتي پدافندي به خودكفايي رسيده است و در همين راستا توان ساخت شبيه‌ساز سلاح‌هاي سنگين و سبك را داراست.
وي در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به توانمندي‌هاي شبيه‌ساز فاتح 11 ابراز داشت: اين سامانه شامل 10 سيبل است كه به دستگاه پرتونگار مجهز و براي هر سلاح به طور جداگانه عمل مي‌كند.
وي ادامه داد: تعداد سيكل‌هاي مذكور به يك يارانه متصل و اين يارانه توان احتساب همزمان شليك كاربران و ارزيابي آنها را دارد.
وي ادامه داد: در اين سيستم حتي موارد ظريف شليك همانند نوع پرش و ضربه وارده سلاح نيز شبيه سازي شده است.
قرباني در پايان اظهار اميدواري كرد: با روند در پيش گرفته شده در بخش پدافند كشور ايران رو به روز به اقتدار و توانمندي بيشتر در اين حوزه دست يابد.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها