عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حادثه‌ اخير فتنه دوباره بود

حادثه‌ اخير فتنه دوباره بود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:35 ق.ظ

فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان:
حادثه‌ اخير فتنه دوباره بود

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان گفت: در حادثه اخير چشمه‌اي از فتنه دوباره مستكبران، فتنه‌گران و منافقين را مشاهده كرديم.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان عبدالرضا آزادي عصر چهارشنبه در همايش بزرگ معرفتي و بصيرتي دانش‌آموزان عضو تشكل‌هاي سازمان دانش‌آموزي با اشاره به اينكه چشمه‌اي از فتنه دوباره مستكبران، فتنه‌گران و منافقين را در 25 بهمن مشاهده كرديم، اظهار داشت: موضوع جنگ نرم سه دهه است كه در دنيا پايه‌ريزي شده و از اواخر جنگ سرد كه بين دو ابرقدرت شوروي سابق و آمريكا بود با تشكيل كميته‌ خطر از سوي آمريكا مفهوم جنگ مورد توجه قرار گرفته است.
وي افزود: اين كميته‌ با هدف ارائه راهكار براي ساقط كردن ابرقدرت شرق تشكيل شد تا بدون استفاده از تسليحات نظامي و موشك‌هاي قاره پيما بتواند قدرت‌هاي بزرگ را از پاي درآورد.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان تصريح كرد: نتيجه حاصل از بررسي اين كميته‌ها اين شد كه آمريكا مي‌تواند با سه روش دكترين مهار، نبرد رسانه‌اي و نافرماني مدني حكومت ابرقدرت شرق و شوروي سابق را از پاي درآورد.
وي با تأكيد بر اينكه در حوزه سياسي روش سخت و روش نرم دو راهكار براي تغيير حكومت است، ابراز داشت: روش سخت به معناي كودتا، شورش، جنگ و تهاجم داخلي و در نهايت انقلاب است كه در روش نرم نيز دشمن با استفاده از جنبش‌هاي اجتماعي، انقلاب رنگي، انقلاب مخملي و جنگ نرم تفكرات منفي خود را القا مي‌كند.
آزادي اضافه كرد: جنگ نرم تلاشي است براي تغيير باورها، افكار و عقايد كه در اين جنگ دشمن با استفاده از روش‌هاي گفتاري، ادراكي، رواني و ديپلماسي عمومي به دنبال جذب افراد و يارگيري است.
وي ادامه داد: ديپلماسي عمومي نقطه مقابل ديپلماسي استاندارد است چرا كه در سال گذشته رئيس جمهور آمريكا ايام عيد را به ملت ايران تبريك گفت اما باراك اوباما با استفاده از اين روش به دنبال جذب طرفدار بود.
فرمانده سپاه استان همدان اضافه كرد: عمليات ادراكي برداشت‌ها را تغيير مي‌دهد كه در اين روش دشمن سعي دارد قالب‌هاي ذهني را در حوزه‌هاي ديني و اعتقادي تغيير دهد و شبهه افكني و خلاء ايجاد كند.
وي افزود: دشمن سكولار تلاش مي‌كند كه قداست قرآن، اهل بيت و عاشورا را از ما بگيرد و هر جا كه مقدسات را تفسير دنيايي كنند قطعاً فعاليت دشمن به نتيجه رسيده است.
آزادي گفت: عمليات رواني بر مبناي تبليغات استوار است، به كارگيري رسانه‌ها و خبرگزاري‌هاي مهم دنيا در جريان‌سازي يك طرفه مد نظر اهالي جنگ نرم است به طوري كه از چهار خبرگزاري مهم دنيا سه خبرگزاري توسط صهيونيست‌ها مديريت مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه مهم‌ترين ابزار عمليات رواني تبليغات منفي و شايعه پراكني است، تأكيد كرد: اين سه خبرگزاري روزانه 70 هزار كلمه مخابره مي‌كنند كه با مقايسه دريافت 19 هزار كلمه رقم بسيار زيادي است و اين به معناي جريان‌سازي يك طرفه خبري است كه دنيا را بمباران خبري مي‌كنند.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) گفت: ‌در دهه دوم و سوم انقلاب، دشمنان ما نتوانستند ساختار را تغيير دهند بنابراين تمام تلاش خود را براي تغيير رفتار مردم به كار گرفتند.
وي با بيان اين كه رفتار برگرفته از هويت ديني و انقلابي موجب پيشرفت زياد در مسائل مختلف شده است، افزود: توانستيم با صدور الگوي اسلامي كه در رأس آن ولي فقيه است جايگاه ايران را در منطقه، خاورميانه و جهان ارتقاء ببخشيم.
آزادي اضافه كرد: پيروي از نهضت حسيني،‌ حمايت از مردم غزه و لبنان و ولي فقيه از آرمان‌هاي مسلمانان در جمهوري اسلامي است بنابراين سكولاريسم و جريان نرم دشمن سعي در نفوذ بين مردم مسلمانان دارد.
وي با تأكيد بر اينكه 40 شبكه تلويزيوني و 300 موج راديويي عليه كشور فعال هستند، تصريح كرد: جنگ ديجيتالي با استفاده از هكرها و حمله به سايت‌ها، بهره‌گيري از رسانه‌هاي الكترونيكي مانند ماهواره و راديو از ابزارهاي فعلي موجود در جنگ نرم هستند به طوري كه هم اكنون امواج 2 هزار ماهواره با ارسال 600 برنامه در كشور دريافت مي‌شود.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان ادامه داد: در هاليوود سالانه 700 فيلم ساخته مي‌شود كه هدف عمده آنها حمله به اعتقادات و زير پا گذاشتن مقدسات دين و تبليغ و ترويج اسلام هراسي و ايران هراسي است.
وي اظهار داشت: ابزار مقابله با جنگ نرم روش‌هاي نرم است كه دو راهكار براي رسيدن به اين موضوع وجود دارد، ابتدا شناخت دشمن و فتنه‌هاي او و ديگري توليد قدرت نرم با ابزارهاي فرهنگي است.
آزادي گفت: براي توليد قدرت نرم بايد به داشته‌ها رجوع كرد كه دين مقدس اسلام با داشتن منابعي مانند اهل بيت، قرآن، امام، رهبري و آموزه‌هاي ديني بايد قدرت نرم را در منطقه و نهايتاً در جهان به دست آوريم.
وي با تأكيد بر اينكه راهپيمايي 22 بهمن قدرت نرم زيادي توليد مي‌كند، گفت: دشمن در پي از بين بردن خاصيت الهام بخشي انقلاب است اما ملت مسلمان ايران با حفظ هويت ديني و انقلابي و همچنين تبعيت از ولي فقيه دشمن را ناكام مي‌گذارد.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها