عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

در كنار مساجد كتابخانه احداث شود

در كنار مساجد كتابخانه احداث شود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:35 ق.ظ

معاون استاندار خراسان رضوي:
در كنار مساجد كتابخانه احداث شود

خبرگزاري فارس: سرپرست معاونت سياسي اجتماعي استانداري خراسان رضوي خواستار احداث كتابخانه در كنار مساجد به عنوان كانون هاي فرهنگي در استان شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمد غفاري عصر چهارشنبه در حاشيه نشست انجمن كتابخانه‌هاي عمومي استان در جمع خبرنگاران با بيان اينكه مساجد همواره به عنوان كانون‌هاي معنوي و فرهنگي مورد توجه بوده است، اظهار داشت: بايد با احداث كتابخانه در كنار مساجد از اين ظرفيت عظيم در جهت ارتقاي فرهنگ مطالعه و جذب جوانان به كتابخواني استفاده كرد.
وي افزود: به همين منظور بايد كار تدوين طرح نهضت كتابخانه‌ها تا پايان سال پايان يافته و به تصويب انجمن كتابخانه‌هاي عمومي استان برسد.
سرپرست معاونت سياسي اجتماعي استانداري خراسان رضوي گفت: فرمانداران به عنوان روساي انجمن كتابخانه‌ها در شهرستان‌ها تعيين شده‌اند و از اين پس در هر جلسه انجمن استان دو نفر از فرمانداران گزارشي از عملكرد خود را ارايه كنند.
غفاري همچنين از فرمانداران خواست تا در جلسه شوراي اداري شهرستان‌ها از نهاد كتابخانه‌هاي استان نيز دعوت به عمل بياورند.
نجمه خدادادي مديركل كتابخانه هاي خراسان رضوي نيز در اين جلسه اظهار داشت: به منظور تسويه حساب نيم درصد سهم شهرداري ها از نهاد كتابخانه ها در شهرستان خواسته شده تا نيازمندي هاي خود را اعلام كنند تا به منظور تسويه حساب به شهرداري ها ارسال شود كه تاكنون نيازهاي نهاد به 70 شهرداري استان اعلام شده است.
وي افزود: احداث 91 باب مجتمع فرهنگي روستايي تا پايان سال 92 بايد با محوريت كتابخانه انجام شود. مديركل كتابخانه هاي خراسان رضوي گفت: تاكنون 23 قطعه زمين براي احداث كتابخانه توسط دهياران به نهاد
كتابخانه‌هاي عمومي اعلام شده كه پس از تصويب نهايي عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود.
خدادادي تصريح كرد: خراسان رضوي درخصوص مطالعه در فضاي مجازي رتبه نخست كشور را به خود اختصاص داده كه بايد از اين ظرفيت در جهت ارتقاي سرانه مطالعه استفاده كرد.
رضا غفوريان قائم مقام اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي نيز در اين جلسه اظهار داشت: 2 هزار و 400 كتابخانه در مدارس استان وجود دارد كه 14 درصد از مدارس ابتدايي، 30 درصد از مدارس راهنمايي و 35 درصد از دبيرستان هاي استان داراي كتابخانه مي‌باشد.
وي افزود: درحال حاضر 5 ميليون و 509 هزار جلد كتاب در كتابخانه هاي مدارس استان موجود مي‌باشد.
قائم مقام اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: سرانه فضاي مطالعه در استان 7.35 سانتيمتر مربع است كه سرانه جهاني آن بين هفت تا 50 سانتي‌متر است.
غفوريان تصريح كرد: بايد نياز به مطالعه در دانش آموزان افزايش يابد كه به اين منظور روش آموزشي در آموزش و پرورش استان از حافظه محوري و معلم محوري به سمت نوآوري و پژوهش محوري تغيير يافته است
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها