عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بهره‌مندي نخبگان از تسهيلات شركت‌هاي تعاوني

بهره‌مندي نخبگان از تسهيلات شركت‌هاي تعاوني
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:35 ق.ظ

مديركل تعاون فارس خبر داد:
بهره‌مندي نخبگان از تسهيلات شركت‌هاي تعاوني

خبرگزاري فارس: مدير كل تعاون استان فارس گفت: ‌نخبگان براي تشكيل شركت‌هاي تعاوني و استفاده از تسهيلات بخش تعاون اقدام كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، محمد گلريز خاتمي عصر چهارشنبه در جلسه‌اي كه به منظور برسي نحوه تشكيل تعاوني‌هاي بنياد ملي نخبگان با حضور رئيس بنياد ملي نخبگان استان فارس تشكيل شد، اظهار داشت: وزارت تعاون از شركت‌هاي تعاوني دانش‌بنيان در قالب ايجاد شرايط لازم از قبيل ارائه تسهيلات و تشكيل شركت‌هاي تعاوني براي افرادي كه نخبه بوده و ايده و خلاقيت لازم را دارند اما سرمايه كافي ندارند حمايت مي‌كند.
وي افزود: شركت‌هاي تعاوني دانش‌بنيان با توجه به محوريت دانش در اين شركت‌ها مي‌توانند گام بسيار بزرگي در تمام زمينه‌هاي علمي و اقتصادي كشور بردارند.
مديركل تعاون استان فارس با اشاره به فعاليت تعاوني‌هاي دانش‌بنيان بيان داشت: تعاوني‌هاي دانش‌بنيان با هدف توسعه فرهنگ تعاون در بين نخبگان و فرهيختگان كشور به منظور توانمندسازي و حمايت از نخبگان كشور در اجراي طرح و ايده‌هاي آنان تشكيل مي‌شود.
وي تصريح كرد: تعاوني‌هاي دانش‌بنيان تعاوني‌هايي هستند كه با عضويت فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي يا نخبگان بر اساس مقررات مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي و يا مخترعان و مبتكران (شرط بر ثبت اختراع و ابتكار) و يا برگزيدگان المپيادهاي علمي داخلي و خارجي و يا برگزيدگان جشنواره خوارزمي و بر اساس قوانين و مقررات بخش تعاون تأسيس و راه‌اندازي مي‌شوند.
وي اضافه كرد: اين تعاوني‌ها اهدافي مانند هم‌افزايي ثروت و تجاري‌سازي طرح‌هاي مبتكران، تحقيق، ابتكار، اختراع و جذب و تبديل ايده‌‌ها و ابتكارات و نوآوري‌‌ها به سمت توليد و اشتغال پايدار و توانمندسازي دانش‌آموختگان به منظور ورود به فضاي كسب و كار و همچنين حمايت و سمت‌دهي به نوآوري‌‌ها در راستاي توليد فناوري‌هاي برتر را دنبال مي‌كنند.
گلريز خاتمي ابراز داشت: افرادي كه مي‌خواهند در قالب تعاوني‌هاي نخبگان اقدام كنند بايد به تأييد بنياد ملي نخبگان و يا بنياد علمي نخبگان شهيد فهميده برسند.
در ادامه محمد خلفي‌نژاد رئيس بنياد ملي نخبگان استان فارس گفت: تمام سعي و تلاش ما بر اين است كه بتوانيم از نخبگان جامعه حمايت كنيم و با تعريف بسته‌هاي حمايتي مختلف موجبات پيشرفت و ترقي، ايده و فكر آنان فراهم و جامعه به سوي نخبه‌پروري سوق داده شود.
وي افزود: تشكيل كميته تجاري‌سازي اختراعات و كارگروه تخصصي بين اداره كل تعاون استان فارس و بنياد ملي نخبگان موجب تسريع در تشكيل شركت‌هاي تعاوني نخبگان و بالطبع استفاده از امكانات بخش تعاون در راستاي عملياتي شدن طرح‌هاي نخبگان مي‌شود.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها