عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

چهارصد شاعر غيرمسلمان هند در نعت پيامبر رحمت شعر سروده‌اند

چهارصد شاعر غيرمسلمان هند در نعت پيامبر رحمت شعر سروده‌اند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:36 ق.ظ

قزوه در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
چهارصد شاعر غيرمسلمان هند در نعت پيامبر رحمت شعر سروده‌اند

خبرگزاري فارس: در آستانه هفته وحدت و ميلاد بابركت پيغام‎آور رحمت و مهرباني حضرت ختمي‎مرتبت محمد مصطفي صلّي الله عليه و آله و سلّم مردم غيرمسلمان هند و به‎خصوص هندوها بهترين هديه خويش را تقديم مسلمانان كردند كه در قالب كتاب «هماري رسول» منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار فارس، به همت مركز تحقيقات فارسي دهلي‌نو و با كوشش و اهتمام شاعر و محقق شهير هند پروفسور دهر ميندرنات كتاب ارزشمند «هماري رسول» (رسول ما) در 600 صفحه و با آثار 400 شاعر غيرمسلمان هند كه بيشتر آنها هندوها هستند، منتشر شد.
اين شعرها در طي سه قرن اخير سروده شده است و بخش اعظم آن به زبان اردو و بخشي نيز به زبان فارسي مي‌باشد كه محقق ارجمند آن را در طي چند سال كار از دواوين و تذكره‌هاي مختلف جمع‌آوري و تصحيح و آماده نشر كرده است.
اين كتاب با مقدمه شاعر ايراني و مدير مركز تحقيقات دهلي‌نو، علي‌رضا قزوه و با تقريظ كريم نجفي برزگر رايزن فرهنگي ايران منتشر شده است و در روزهاي آينده رونمايي خواهد شد.
پيشتر نيز كتاب اشعار دهر ميندرنات شاعر هندو در نعت و منقبت چهارده معصوم صلوات الله عليهم اجمعين توسط مركز تحقيقات دهلي‌نو منتشر شده بود.
علي‌رضا قزوه در گفت‌وگو با فارس درباره اين مجموعه گفت: شاعران و فرهيختگان هندو از مناديان وحدت و از دوستداران واقعي پيامبر و اهل بيت عصمت و طهارت‌اند و كتاب‌هاي بعدي جناب پروفسور دهر ميندرنات «هماري علي عليه السّلام» و «هماري حسين عليه السّلام» است كه اميدواريم بتوانيم اين آثار گران‌سنگ را نيز در آينده نزديك منتشر كنيم.
وي گفت: ما در طي سه سال گذشته هر ماه يك كتاب منتشر كرده‌ايم و به اعتقاد من اين كتاب گل سرسبد كتاب‌هاي ماست و محقق ارجمند كه به خاندان بزرگي نيز تعلق دارد، با صرف كار چندين ساله براي اين كتاب حتي حاضر به دريافت حق‌الزحمه نشد و آن را تنها به خاطر ارادت و عشق به پيامبر انجام داده است.
انتهاي پيام/و/1*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها