عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

چهارصد شاعر غيرمسلمان هند در نعت پيامبر رحمت شعر سروده‌اند

چهارصد شاعر غيرمسلمان هند در نعت پيامبر رحمت شعر سروده‌اند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:36 ق.ظ

قزوه در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
چهارصد شاعر غيرمسلمان هند در نعت پيامبر رحمت شعر سروده‌اند

خبرگزاري فارس: در آستانه هفته وحدت و ميلاد بابركت پيغام‎آور رحمت و مهرباني حضرت ختمي‎مرتبت محمد مصطفي صلّي الله عليه و آله و سلّم مردم غيرمسلمان هند و به‎خصوص هندوها بهترين هديه خويش را تقديم مسلمانان كردند كه در قالب كتاب «هماري رسول» منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار فارس، به همت مركز تحقيقات فارسي دهلي‌نو و با كوشش و اهتمام شاعر و محقق شهير هند پروفسور دهر ميندرنات كتاب ارزشمند «هماري رسول» (رسول ما) در 600 صفحه و با آثار 400 شاعر غيرمسلمان هند كه بيشتر آنها هندوها هستند، منتشر شد.
اين شعرها در طي سه قرن اخير سروده شده است و بخش اعظم آن به زبان اردو و بخشي نيز به زبان فارسي مي‌باشد كه محقق ارجمند آن را در طي چند سال كار از دواوين و تذكره‌هاي مختلف جمع‌آوري و تصحيح و آماده نشر كرده است.
اين كتاب با مقدمه شاعر ايراني و مدير مركز تحقيقات دهلي‌نو، علي‌رضا قزوه و با تقريظ كريم نجفي برزگر رايزن فرهنگي ايران منتشر شده است و در روزهاي آينده رونمايي خواهد شد.
پيشتر نيز كتاب اشعار دهر ميندرنات شاعر هندو در نعت و منقبت چهارده معصوم صلوات الله عليهم اجمعين توسط مركز تحقيقات دهلي‌نو منتشر شده بود.
علي‌رضا قزوه در گفت‌وگو با فارس درباره اين مجموعه گفت: شاعران و فرهيختگان هندو از مناديان وحدت و از دوستداران واقعي پيامبر و اهل بيت عصمت و طهارت‌اند و كتاب‌هاي بعدي جناب پروفسور دهر ميندرنات «هماري علي عليه السّلام» و «هماري حسين عليه السّلام» است كه اميدواريم بتوانيم اين آثار گران‌سنگ را نيز در آينده نزديك منتشر كنيم.
وي گفت: ما در طي سه سال گذشته هر ماه يك كتاب منتشر كرده‌ايم و به اعتقاد من اين كتاب گل سرسبد كتاب‌هاي ماست و محقق ارجمند كه به خاندان بزرگي نيز تعلق دارد، با صرف كار چندين ساله براي اين كتاب حتي حاضر به دريافت حق‌الزحمه نشد و آن را تنها به خاطر ارادت و عشق به پيامبر انجام داده است.
انتهاي پيام/و/1*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها