عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سركوب كارگران در آمريكا

سركوب كارگران در آمريكا
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:37 ق.ظ

واشنگتن پست گزارش داد
سركوب كارگران در آمريكا

خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي در گزارشي از وضعيت دشوار كارگران در آمريكا خبر داد و تلاش مقامات آمريكايي براي سركوب آنان را به تصوير كشيد.

به گزارش فارس، روزنامه آمريكايي "واشنگتن‌پست " در گزارشي نوشت: در شرايطي كه كارگران در مصر فوريه‌اي انقلابي را شاهد هستند، در آمريكا ماه جاري ميلادي (ماه فوريه) به عنوان سخت‌ترين ماه براي كارگران طي دهه‌هاي گذشته مطرح شده است.

اين نشريه آمريكايي در ادامه گزارش خود تأكيد كرد: همزمان با تلاش كارگران مصري براي سهيم بودن در انقلاب اين كشور و نقش آنها در سرنگوني رژيم ديكتاتوري "حسني مبارك " در قاهره، دولت ايالتي آمريكا در "ويسكانسين " تمام تلاش خود را به كار گرفته است تا مانع از هرگونه قيام كارگران در آمريكا عليه سازمان‌هاي كارگري در اين كشور شود.

بر همين اساس، "اسكات واكر " فرماندار جديد ويسكانسين كه از حزب جمهوري‎خواه است، پيشنهاد داده است تا با تصويب قانوني، بسياري از حقوق كارمندان دولت از آنها گرفته شود. چنانچه اين قانون كه هم‌اكنون به نظر مي‌رسد مسير بدون مانعي را در مجلس نمايندگان جديد اين ايالت طي مي‌كند و در مجلس سناي ويسكانسين نيز به تصويب برسد، اتحاديه‌هاي صنفي معلمان، كارمندان بخش بهداشت، پزشكان، پرستاران و بسياري ديگر از كارمندان دولتي در اين ايالت تمام حقوق خود را مبني بر اعتراض به مزايا، بازنشستگي، بيمه خدمات درماني و بسياري موارد ديگر از دست خواهند داد.

بنا به اعلام روزنامه آمريكايي واشنگتن پست، اين قانون قرار است امروز پنج‌شنبه در مجلس نمايندگان ايالت ويسكانسين به رأي گذاشته شود و در صورت تصويب به مجلس سناي اين ايالت فرستاده شده و در نهايت اجرايي شود.

انتهاي پيام/ص*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها