عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پخش زنده "مرگ بر هاشمی" از تلویزیون ایران

پخش زنده "مرگ بر هاشمی" از تلویزیون ایران
پنج شنبه 28 بهمن 1389  11:01 ق.ظ

تجمع طلاب و روحانیون در مدرسه فیضیه قم و مسجد اعظم با شعارهای تندی علیه هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، کروبی و میرحسین موسوی همراه بود.

در این تجمع که صبح امروز، چهارشنبه با سخنرانی سیداحمد خاتمی برگزار شد، تجمع کنندگان با حمل چوبه دار و سردادن شعارهایی، بازداشت، محاکمه و اعدام سید محمد خاتمی، کروبی و میرحسین موسوی را خواستار شدند.

"مرگ بر موسوی"، "مرگ بر کروبی"، "لعن الله عدوک یا حسین، خاتمی، کروبی، میر حسین" از جمله تراکت هایی بود که در دست تجمع کنندگان به چشم می‌خورد.

همچنین شعارهای تندی علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس مجلس خبرگان داده شد که در این برنامه زنده از سیما پخش شد. "مرگ بر هاشمی"، هاشمی، هاشمی، بصیرت، بصیرت"، "هاشمی حیا کن، مصلحت رو رها کن"، ریاست خبرگان، جای منافقین نیست" از جمله شعارهایی بود که در این تجمع سرداده شد.

در پایان این تجمع، بیانیه‌ای قرائت شد که در آن طلاب، برخورد قاطع با کروبی و میرحسین موسوی را خواستار شدند. همچنین خلع لباس کروبی، خاتمی و موسوی خویینی‌ها نیز از جمله درخواست های طلاب در این قطعنامه بود.

http://files.tabnak.com/pics/201102/201102161325262464.jpg


سيد احمد خاتمي: سران فتنه مصداق محارب هستند

آیت الله سید احمد خاتمی،‌ صبح امروز در تجمع اعتراض آمیز طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در واکنش به حوادث اتفاق افتاده در 25 بهمن‌ماه، در محل مدرسه فیضیه قم اظهار داشت: ملت عزیز ایران تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون پای نظام و ولایت فقیه ایستاده است و با تمام وجود تا محو فتنه‌گران از پای نخواهد نشست.

وی با بیان این که اغتشاشات 25 بهمن با اهداف معینی صورت گرفت، گفت: مزدوران آمریکا و رژیم‌ صهیونیستی بر آن بودند تا خیزش اسلامی در کشورهای مسلمان را از کانون توجه برده و این بزرگترین خیانت سران فتنه بود که بیشترین آب را به آسیاب دشمن ریختند.

امام جمعه موقت تهران افزود: تحت‌الشعاع قرار دادن راهپیمایی ملت بزرگ ایران در 22 بهمن‌ماه، هدف دیگر فتنه‌گران بود.

آیت الله خاتمی با بیان این‌که مردم در 22 بهمن ماه به صحنه آمدند تا تجدید بیعتی با آرمان‌های امام، شهدا و ولایت فقیه داشته باشند، گفت: در یکی از مجامع روحانی فتنه‌گر در تهران یکی از سران فتنه گفته بود تظاهرات ما 21 بهمن‌ماه باشد که شخص دیگری پاسخ داد اگر این‌گونه باشد مردم در 22 بهمن ماه می‌آیند و آن را جارو می‌کنند و در نتیجه گفتند بگذاریم 25 بهمن‌ماه تا 22 بهمن‌ را زیر سوال ببریم، اما به لطف خدا امروز هم به صحنه‌ آمدند.

وی خطاب به وزارت کشور ابراز داشت: مجوز مجمع‌های فتنه‌گر چه روحانی و چه غیر روحانی را لغو کنید.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه اضافه کرد: سومین هدف اغتشاشات 25 بهمن این بود که بگویند ما هنوز زنده‌ایم،‌ من به نمایندگی از این اجتماع عظیم می‌گویم آنچه شما دارید مرگ است و زندگی نیست.

وی افزود: مردم ما در نهم دی ماه سال گذشته به صحنه آمدند و فتنه‌گران را به احتضار انداخته و به روزی درآوردند که مثل میت فقط نفس می‌کشیدند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: فتنه‌گران بدانند مردم نمرده‌اند و صبر انقلابی آنها به دلیل صبر مسئولانشان است و باز می‌گویم اگر مردم کارد به استخوانشان برسد، موسوی و کروبی یک روز هم زنده نخواهند ماند.

وی ادامه داد: این ملت، ملت آمریکا شکن و شاه شکن است، این‌ها که تفاله‌ای بیش نیستند؛ این‌ها می‌خواستند با این اغتشاشات موسوی و کروبی دستگیر شوند که ما می‌گوییم گرفتن این افراد کاری ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیان هدف از اجتماع امروز روحانیون قم گفت: هدف از این تجمع این است که به مسئولان بگوییم شما با این‌ها برخورد کنید و مردم پشتیبان شما هستند.

وی افزود:‌ مجرم اصلی، آمریکا است و ما تمام این توطئه‌ها را از چشم آنها می‌بینیم؛ خبر داریم که مجلس و رییس جمهوری آنها برای آشوب سرمایه گذاشتند؛ از این رو ما همچنان سبب توطئه علیه ایران را آمریکای جنایتکار و صهیونیسم غاصب می‌دانیم.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: کسانی که بیانیه دادند و مردم را به اغتشاش دعوت کردند، مصداق محاربه هستند و از سال گذشته پرونده سیاهی برای خود درست کردند و نمونه آخر جنایت‌های آنها این است که دستشان به خون شهیدان عزیزی چون ژاله و مختاری آلوده شده است.

استاد علمیه قم گفت: بنده به عنوان یک طلبه حوزوی که 15 سال درس خارج فقه تدریس می‌کنم اعلام می‌کنم که سران فتنه، مصداق بارز محارب هستند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد:‌ مجرم سوم این جنایت مجامعی هستند که از این‌ها حمایت می‌کنند مجمع روحانیون مبارز تهران، که باید نام مبارزه با انقلاب را روی آنها گذاشت، عقبه فتنه است و طراحی حرکت 25 بهمن را شکل داد.

وی افزود: مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم که فقط حضور اینترنتی دارد و بیانیه می‌‌دهد و آتش‌بیار معرکه است؛ به جای این‌که طوری بیانیه بدهد که بخورد به راهپیمایی 22، بهمن محوریتش بر روی 25 بهمن است.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: اینها عقبه فتنه‌اند و هیچ جایگاهی میان روحانیون ندارند و باز به صراحت می‌گویم این مجامع به اصطلاح روحانی آب به آسیاب فتنه‌گران می‌ریزند.

وی با خطاب قرار دادن وزارت کشور گفت: مجوز حزب مشارکت و سازمان مجاهدین را لغو کردید، مجوز این تشکل‌های مثلا روحانی را هم لغو کنید.

آیت الله احمد خاتمی در معرفی یکی دیگر از عوامل اغتشاشات گفت: چهارمین عامل، کسانی هستند که باید اکنون پاسخگو باشند که چرا تاکنون ساکت بوده‌اند.

وی خطاب به آنها گفت: سکوت تا کی؟ بعد از 22 ماه فتنه جنایت و آب به آسیاب فتنه‌گران ریختن آیا وقتش نیست که سکوت خود را بشکنید؟ این افراد نمی‌توانند بگویند در این فتنه‌ها نقشی نداشتیم، چنان که مولا علی‌(ع) فرمود: آن کسی که در برابر جنایات ساکت است، برادر کسی است که به جنایتی رضایت می‌دهد و از این رو ما می‌گوییم کسی که با ما نباشد بر ماست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در حال حاضر دو خط بیشتر وجود ندارد، گفت: یک خط، خط مردم، ولایت فقیه، اسلام، شهدا و امام است و خط دیگر خط ضد انقلاب و انگلیسی‌ها، سلطنت‌طلب‌ها، و فتنه‌گران است که افراد باید موضع خود را در بین این دو خط مشخص کنند.

سخنران این اجتماع عظیم گفت: از همینجا از زبان شما روحانیون از کسانی که تاکنون سکوت کرده‌اند، می‌خواهیم که سکوت خود را شکسته به صراحت، لفظ فتنه‌گر را بگویند و موسوی و کروبی را محکوم کنند تا زمینه برخورد قانونی مسئولان با این فتنه‌گران فراهم شود.

وی اضافه کرد: دنیا بداند این جمعیت عظیم فیضیه خواسته‌هایی دارد و من از زبان شما روحانیون معظم می‌گویم که ما همانند مراجع تقلیدی که در برابر فتنه‌گران ایستاده و با بیانیه‌های مختلف اعلام کرده که این آشوب‌ها به ضرر انقلاب است، تا آخرین قطره خون حامی نظام اسلامی و ولایت فقیه هستیم.

آیت الله احمد خاتمی افزود: ما به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها می‌گوییم که فتنه‌گر اصلی شما هستید و همچنان با شکوه فریاد می‌زنیم «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل».

وی تصریح کرد: ما طلاب و روحانیون خواهان برخورد قاطع و قانونی با همه فتنه‌گران به ویژه موسوی و کروبی هستیم.

امام جمعه موقت تهران در تشریح اغتشاشات 25 بهمن، گفت: جنس این آشوب‌ها، جنس اغتشاشات عاشورا بود، چرا که همان جنایتکارانی که پرچم امام حسین‌(ع) را آتش زده و ... همان‌ها در این تحرکات و آشوب‌ها بودند.

وی تاکید کرد: از دستگاه قضایی می‌خواهیم که با همه جریان‌های فتنه برخورد قاطع داشته باشند.

آیت الله احمد خاتمی در پایان گفت: آخرین سخن من با کسانی است که تاکنون درباره فتنه سکوت کرده‌اند، به آنها می‌گویم که بهترین وقت است، سکوت خود را شکسته و به خیل عظیم ملت بپیوندید.


mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها