عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عشق . . . .

عشق . . . .
پنج شنبه 28 بهمن 1389  11:02 ق.ظ

 
 

 

عشق زمینی به جلوه ی ظاهری عشق گفته میشود. این عشق خواهان زیبایی است و گرایش به میل جنسی دارد. این عشق نوعی رابطه بین اجسام می باشد. وضعیت عاشق معلوم است و حتما انسان است اما معشوق هر چیزی می تواند باشد؛ انسان، گل، ثروت یا هر چیز دیگر؛ هر چیزی می تواند جای معشوق را پر کند. در این عشق، عاشق و معشوق هر دو زمینی هستند.

این عشق مانند یک کوچه ی بن بست است زیرا محدود است و نمیتواند مراحل تکامل را طی کند. از آنجا که این عشق جسمانی است عاملی برای نزدیکی جسم هاست چون عشق مجازی میل جنسی انسانها را تیر رأس خود قرار می دهد پس باید قدرت بالایی داشته باشد. بنابراین در آغاز امر هیجان و اشتیاق این عشق بسیار زیاد است و این آغاز عشق است. با گذشت زمان از میزان این اشتیاق کاسته میشود.

وصال نقطه ی اوج عشق می باشد که می توان از آن محل دفن عشق هم یاد کرد زیرا بعد از وصال شور و اشتیاق اولیه کاسته شده و سیر نزولی پیدا می کند. انسان تنها موجودی است که عاشق می شود و این عشق می تواند برایش نوعی سرگرمی باشد که به مرور زمان کهنه و خسته کننده می شود. پس میتوان از عشق مجازی به عنوان یک عشق کم دوام یاد کرد.

باطن این عشق نوعی خودخواهی است. شاید در آغاز خودخواهی بیشتر به سوی عاشق باشد اما با گذشت زمان این خودخواهی حالتی دوطرفه پیدا می کند؛ زیرا عاشق و معشوق در پی به کام رسیدن خود هستند.

هر جا زیبایی باشد عشق هم وجود دارد


    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها