عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نمک و چربی از عوامل گسترش بیماری قلب و عروق محسوب می شوند

نمک و چربی از عوامل گسترش بیماری قلب و عروق محسوب می شوند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  11:17 ق.ظ

مصرف نمک و چربی در فست فودها 2 عامل خطرناک در ابتلا افراد به بیماری های غیرواگیر به حساب می آیند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رییس اداره بیماریهای قلب و عروق با بیان این مطلب گفت: آمارها نشان می دهد که شایعترین علل مرگ و میر در کشور بیماریهای قلبی و عروقی است.
دکتر فخرالسادات امامی خاطرنشان کرد: پرسه شهرنشینی با یکسری از ریسک فاکتورها همراه است که این عوامل تنها مربوط به شهرها نمی شود وحتی روستاهای کشور به علت تغییر سبک زندگی از عواقب این ریسک فاکتورها در امان نیستند.
وی خاطرنشان کرد: با تغییرات رخ داده در فرهنگ جامعه ما شاهد رشد و توسعه شهرنشینی هستیم که یکی از عوارض شهرنشینی کم تحرکی و استفاده از وسایل نقلیه برای جابه جایی است که این عدم تحرک و نداشتن فعالیت های فیزیکی بیماری های قلبی و عروقی را به همراه می آورد.
رئیس اداره بیماری های قلبی و عروقی تصریح کرد: در سبک زندگی شهرنشینی از آنجایی که افراد دو یا سه شغله بوده از فرصت کمی برای ورزش برخوردار بوده و همچنین به علت ضیق وقت افراد به سمت فست فودها رو می آورند که این خود عوارض بیماریهای غیرواگیر را به همراه دارد.
دکتر امامی گفت: نمک و چربی دو عاملی هستند که سبب افزایش فشارخون و چربی خون در افراد می شوند.
وی یادآور شد: در سبک زندگی شهری ما شاهد افزایش استرس در میان شهروندان هستیم و افراد به خاطر کمبود وقت و زندگی در شهر با استرس های زیادی دست و پنجه نرم می کنند.
دکتر امامی در ادامه با اشاره به مصرف مواد دخانی توسط جوانان افزود: متاسفانه ما در میان نسل جوان شاهد گسترش مصرف دخانیات هستیم که مصرف مواد دخانی تاثیر مستقیم بر روی سلامت قلب و عروق دارند. که در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی از اضافه وزن بعنوان یکی از ریسک فاکتورهای بیماری های قلبی و عروقی نام برد و گفت: گسترش اضافه وزن در میان جامعه شهری و روستایی ما در حال گسترش است و ما متاسفانه شاهد هستیم که گروه های سنی کودکان و نوجوانان ما دارای اضافه وزن هستند و باید به دانش آموزان آموزش لازم را بدهیم تا در کنار فعالیت های روزانه خود، ورزش و تحرک فیزیکی هم داشته باشند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها