عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

3 ترفند برای MP3 Playerها

3 ترفند برای MP3 Playerها
پنج شنبه 28 بهمن 1389  12:38 ب.ظ

کپی کردن آهنگهای حفاظت شده توسط قانون DRM
فرض کنید که در اینترنت فایل*های موزیکی را خریداری کرده*اید. گرچه در کامپیوتر آنها به راحتی اجرا می*شوند، اما در MP3 Player آهنگ*های خریداری شده پخش نمی*شوند.
در حالت عادی فایل*های موسیقی با قانون کپی DRM یا Digital Rights Management وجود دارند، پس MP3 Player شما نیز تنها وقتی قادر به اجرای این آهنگ*ها خواهد بود که نرم*افزار اجرایی او از قانون کپی گفته شده حمایت و پشتیبانی کند.
اینگونه که معلوم است در دستگاه شما چنین پشتیبانی وجود ندارد. اما شما می*توانید فایل*ها را به راحتی از قانون DRM جدا کنید. برای این کار باید موزیک*ها را روی یک Audio CD ثبت کنید و سپس آنها را به فرمت MP3 تبدیل کنید. باید گفت که کیفیت صدا به خاطر تغییرات بوجود آمده در این میان، کمی تضعیف خواهد شد.

ادغام کردن آهنگ های WMA
اگر آهنگ*های شما به فرمت WMA می*باشند، ابتدا با برنامه*ای مانند Windows Media Player یا هر برنامه دیگری با قابلیت ثبت و کپی مانند Nero یک سی*دی Audio درست کنید.
اگر از نسخه 9 Windows Media Player استفاده می*کنید گزینه های مقابل را برگزینید: File > Copy > Copy to Audio CD اگر از نسخه 10 Windows Media Player استفاده می*کنید گزینه*های مقابل را فعال کنید: File > CDs and Device - Copy AudioCD.
اکنون یا در Windows Media Player (ترفندستان) لیست موجود از آهنگ*های مورد نظر را انتخاب کنید یا آنها را در اکسپلورر ویندوز انتخاب کنید و به Media Player بکشانید.
توسط گزینه Start copy سی*دی جدیدی رابا فایل*های WAV درست می کنید.هنگامی که این عمل پایان یافت، آهنگ*های Audio-CD را به قالب MP3 تبدیل کنید. برای اینکار در Windows Media Player 10 گزینه*های مقابل را برگزینید: File > CDs and device > Copy from Audio CD.
اکنون فایل*های MP3 را بدون هرگونه قانون کپی دریافت خواهید کرد. اگر می*خواهید مطمئن شوید که کاری که انجام داده*اید درست بوده است، از راه زیر امتحان کنید:
در اکسپلورر ویندوز، نشانگر موش را چند ثانیه*ای بر روی فایل MP3 نگهدارید. اکنون باید پنجره*ای با محتوای زیر برای شما ظاهر شود: safe:No.

تبدیل آهنگ های MP4
فرض کنید که آهنگ*های M4P را از iTunes-Store اپل تهیه کرده*اید. از این آهنگ*ها نیز می*توانید DRM را جدا کنید. برای اینکار باید توسط iTunes یک Audio CD درست کنید. یک لیست پخش را انتخاب کنید و یا آهنگ*های مورد نظر خود را جدا کنید. سپس توسط گزینه های زیر CD صوتی را تشکیل دهید:
Edit > Setting > Advanced > Copy-audio-CD.
سپس می*توانید آهنگ*های Audio CD را مانند مطالب گفته شده در بالا به قالب MP3 تبدیل کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها