عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

چند ترفند جهت انتخاب یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال ماندگار

چند ترفند جهت انتخاب یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال ماندگار
پنج شنبه 28 بهمن 1389  01:00 ب.ظ

می*خواهید از یک حیوان بامزه کلیپی برای خود تهیه نمایید هر دوربین فیلمبرداری این کار را برایتان انجام می*دهد، ما اگر از اولین قدم های کودک خود یا مراسم عروسی دخترتان فیلم گرفته*اید، مطمئنا می*خواهید که این فیلم به مدت 20 تا 30 سال ماندگاری داشته باشد و برایتان قابل رؤیت بوده و هر بار از دیدن آن لذت ببرید! در نتیجه بایستی اندکی دوراندیش باشید. فرمت*های تصویر دیجیتال امروزی بدون شک بعد از یک مدت قدیمی و از رده خارج می*شوند، شما می*توانید با پیروی از چندین ترفند کاربردی، دوربین فیلمبرداری مناسبی را انتخاب کنید که ساده و همیشه روی بورس باشد. هم اکنون به معرفی این ترفندها جهت انتخاب یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال عمری میپردازیم.


همانطور که ذکر شد فرمت*های تصویر دیجیتال امروزی به زودی از دور خارج میشوند، شما می*توانید با پیروی از سه روش مهم دوربین فیلمبرداری مناسبی را انتخاب کنید که همواره ماندگار باشد:
- خرید دوربینی با بهترین کیفیت تصویر در حد توان خود
- گرفتن تصویر در یک فرمت پشتیبانی شده وسیع
- استفاده از یک رسانه ذخیره سازی وسیع و طولانی مدت برای تصاویر خود

جهت دستیابی به بالاترین کیفیت تصویر (و پخش HDTV با کیفیت بالا)، باید به فکر HD باشید. دوربین*های فیلمبرداری محصوص مصرف کننده دارای دو فرمت اصلی کیفیت و وضوح تصویر بالا هستند: یکی HDV که در همان کاست*های مشابه فرمت استاندارد DV اصلی استفاده می*کند و دیگری Advanced Video Codec High Definition یا AVCHD که فرمت جدیدتری است که می*تواند روی DVD، هارددیسک و فلش مموری ضبط شود.

AVCHD دارای چندین مزیت بیشتر از HDV می*باشد: فشرده*سازی بهتر که از فضای کمتری استفاده می*کند، انتقال فایل به روش کشیدن و قراردادن از دوربین به کامپیوتر (Drag & Drop) و نهایتأ دسترسی تصادفی راحت و آسان به فایل تصویری. همچنین (ترفندستان) چون AVCHD از فشرده*سازی MPEG-4 استفاده می*کند لذا می*توانید دیسک*های AVCHD خود را بدون نیاز به کدگذاری مجدد آنها روی پخش*کننده*های Blu-ray به اجرا درآورید.

ولی HDV همچنان به سه دلیل بهترین گزینه می*باشد:
اول اینکه بهترین دوربین*های فیلمبرداری HDV مخصوص مصرف کننده هنوز بهترین کیفیت تصویر را در مقایسه با بهترین مدل*های AVCHD مصرف کننده، ارائه می*دهند.
دوم اینکه نوار HDV یک رسانه ذخیره*سازی وسیع منحصر به فرد آن است در حالی که در AVCHD شما باید خودتان اطلاعات را روی دیسک نوری منتقل و ذخیره نمایید یا از مقدار فضای هارد درایو کافی برخوردار باشید.
دلیل سوم اینکه هنوز AVCHD کامل نبوده و امتحان خود را پس نداده است. اکنون نرم*افزار ویرایش تصویر بجای پشتیبانی از تمام ویژگی*های موجود در آخرین محصول دوربین*های فیلمبرداری بیشتر در حال کنترل AVCHD می*باشد.
بنابراین، حتی اگر AVCHD بهترین گزینه انتخابی برای یکی دو سال باشد ولی باز هم خرید HDV عاقلانه*تر و هوشیارانه*تر است.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها