عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كشته شدن دومين تظاهرات كننده در يمن

كشته شدن دومين تظاهرات كننده در يمن
پنج شنبه 28 بهمن 1389  01:47 ب.ظ

89/11/28 - 09:53
شماره:8911280045
درپي تيراندازي نيروهاي امنيتي صورت گرفت:
كشته شدن دومين تظاهرات كننده در يمن

خبرگزاري فارس: نيروهاي امنيتي يمن بار ديگر با حمله به تظاهرات كنندگان و تيراندازي به آنها در شهر "عدن " در جنوب اين كشور، يك نفر ديگر را به قتل رساندند.

به گزارش فارس به نقل از شبكه العالم، نيروهاي پليس يمن روز چهارشنبه براي متفرق كردن تظاهرات‌كنندگان در شهر عدن - بزرگترين شهر در جنوب يمن- به سوي آنها گاز اشك آور شليك و تيراندازي كردند.

منابع امنيتي اعلام كردند يكي از سه تظاهرات‌كننده كه در اين درگيري‌ها به دست نيروهاي پليس زخمي شدند، در بيمارستان "نقيب " در عدن، بر اثر شدت جراحات درگذشت.

منابع بيمارستاني پيش از اين از كشته شدن يك تظاهركننده و زخمي شدن 3 نفر در جريان تظاهرات مردم و درگيري نيروهاي امنيتي خبر داده بودند.

تظاهرات‌كنندگان با حمله به ساختمان شهرداري منطقه "منصوره " در عدن، 4 خودرو را به آتش كشيدند. حمله نيروهاي امنيتي و پليس به تظاهرات‌كنندگان موجب درگيري بين طرفين شد و تظاهرات‌كنندگان در پاسخ به تيراندازي نيروهاي امنيتي به سوي آنها سنگ پرتاب كردند.

مردم معترض در شهر عدن شعارهايي عليه رژيم "علي عبدالله صالح " ديكتاتور مستبد يمن سر دادند و كناره گيري او را خواستار شدند.

صنعا پايتخت يمن نيز روز چهارشنبه براي چهارمين روز پياپي شاهد تظاهرات دانشجويان براي سرنگوني رژيم صالح و حمله و درگيري نيروهاي امنيتي به آنها بود.

از سوي ديگر، تحصن كارمندان دولت در عدن همچنان ادامه دارد. تحصن كنندگان خواستار اخراج مديران خود و افزايش دستمزدهايشان هستند.

نهادهاي حقوق بشري اقدامات خشونت‌آميز رژيم صنعاء عليه تظاهرات‌كنندگان را كه خواهان سرنگوني علي عبدالله صالح شده اند،‌ محكوم كردند.

شهرهاي مختلف يمن در دو هفته اخير با الهام از انقلاب‌هاي تونس و مصر شاهد تظاهرات مسالمت‌آميز عليه حكومت يمن بوده است كه با خشونت نيروهاي امنيتي عليه تظاهرات‌كنندگان و بازداشت شماري از آنها روبرو شد.
انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها