عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

لغو قانون فوق‌العاده مصر تا انتخابات پارلماني اين كشور

لغو قانون فوق‌العاده مصر تا انتخابات پارلماني اين كشور
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:14 ب.ظ

89/11/28 - 12:47
شماره:8911280286
لغو قانون فوق‌العاده مصر تا انتخابات پارلماني اين كشور

خبرگزاري فارس: يك عضو جماعت اخوان‌المسلمون كه در كمتيه بازنگري و اصلاح قانون اساسي مصر عضويت دارد، از لغو قانون فوق‌العاده مصر تا پيش از انتخابات آتي در اين كشور خبر داد.

به گزارش فارس، پس از جاري بودن قانون فوق‌العاده در بيش از 30 سال ديكتاتوري حسني مبارك در مصر، قرار است اين قانون قبل از اجراي انتخابات جديد در مصر لغو شود.

پس از سقوط حسني مبارك و تشكيل كميته بازنگري و اصلاح قانون اساسي، «صبحي صالح» عضو اين كميته اعلام كرد كه قانون فوق‌العاده پيش از برگزاري هر انتخابات جديدي در مصر لغو مي‌شود.

قانون فوق‌العاده كه از بيش از 30 سال پيش در مصر جاري بوده است، آزادي مردم اين كشور را بشدت محدود كرده است.

صبحي صالح كه تنها عضو جماعت اخوان المسلمون در كميته اصلاح قانون اساسي مصر است -كه خود از 10 نفر تشكيل شده است- به رويترز اعلام كرد: شوراي نظامي اعلام كرد كه لغو قانون فوق‌العاده را پيش از انتخابات پارلماني و انتخابات رياست جمهوري تضمين مي‌كند.

پس از سقوط مبارك در پي تظاهرات 18 روزه مردم اين كشور، شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر قدرت و اداره كشور را در دست گرفته است. ارتش نيز اعلام كرد كه با بازگشت آرامش به كشور، قانون فوق‌العاده را لغو خواهد كرد.

بسياري از كارشناسان معتقدند كه قانون فوق‌العاده بيش از سي سال است كه 80 ميليون مصري را در حالت فشار و خفقان در همه حوزه‌هاي زندگي قرار داده است.

صبحي صالح همچنين اعلام كرد كه كميته، كميته سياسي نيست بلكه كميته حقوقي و فني است كه مسئوليت رفع عيوب قانون اساسي را بر عهده دارد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها