عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

يك مقام امنيتي افغان خواستار حذف نام سران طالبان از ليست سياه سازمان ملل شد

يك مقام امنيتي افغان خواستار حذف نام سران طالبان از ليست سياه سازمان ملل شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:27 ب.ظ

89/11/28 - 13:12
شماره:8911280242
يك مقام امنيتي افغان خواستار حذف نام سران طالبان از ليست سياه سازمان ملل شد

خبرگزاري فارس: يك مقام امنيتي افغانستان ليست سياه سازمان ملل را مانع عمده‌اي بر سر راه مذاكره با طالبان دانست و از سازمان ملل خواست تا نام سران طالبان را از اين ليست حذف كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در كابل، معاون مشاور امنيت ملي افغانستان عصر روز گذشته در كنفرانسي مطبوعاتي از تمايل برخي از سران طالبان براي مذاكره خبر داد اما ليست سياه سازمان ملل را كه نام برخي از سران طالبان در آن قرار دارد، مانعي براي پيشرفت اين روند ذكر كرد.
" شيدا ابدالي " تصريح كرد: با اطمينان مي‌توان ادعا كرد كه سران طالبان تمايل زيادي براي مذاكره با دولت افغانستان دارند و حذف نام آنان از ليست سياه، اين مذاكرات را به فرجام خواهند رساند.
شوراي امنيت سازمان ملل در سال‌هاي اخير در پاسخ به درخواست دولت افغانستان، نام 50 تن از سران طالبان را از ليست سياه حذف كرده است.
دولت افغانستان در سال‌هاي اخير تلاش زيادي را به منظور مذاكره با طالبان به خرج داده است كه تشكيل "جرگه مشورتي صلح " و بدنبال آن "شوراي عالي صلح " از نمونه هاي برجسته اين تلاش‌ها هستند.
در همين حال يك روزنامه انگليسي از سفر "عبدالسلام ضعيف " سفير سابق طالبان در اسلام‌آباد به انگليس خبر داده است.
بر اساس اطلاعات اين روزنامه، ضعيف به دعوت وزارت خارجه انگليس به منظور شركت در كنفرانسي كه پشت درهاي بسته برگزار خواهد شد به لندن سفر كرده است.
ضعيف تابستان امسال بر اثر تلاش حامد كرزي از ليست سياه سازمان ملل حذف شد و اين نخستين سفر اروپايي ضعيف است.
گفته مي‌شود كه ضعيف نقش يك رابط ميان دولت افغانستان و رهبر طالبان را دارد.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها