عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

راه‌حل مقابله با سازمان‌هاي جنايي قرقيزستان اصلاح قانون اساسي است

راه‌حل مقابله با سازمان‌هاي جنايي قرقيزستان اصلاح قانون اساسي است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:28 ب.ظ

معاون وزير كشور قرقيزستان:
راه‌حل مقابله با سازمان‌هاي جنايي قرقيزستان اصلاح قانون اساسي است

خبرگزاري فارس: معاون وزير كشور قرقيزستان تصويب قوانين جديد و اصلاح قانون اساسي را تنها راه مقابله با گروه‌هاي سازمان يافته جنايي دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در بيشكك، ژنرال "جنيش جاكيپ‌اف " معاون وزير كشور قرقيزستان كه در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت، با بيان اينكه كارمندان دادستاني و دادگاه قرقيزستان در تبرئه اعضاي سازمان‌هاي جنايي دست دارند، افزود: ادامه اين روند و با قوانين جاري مقابله با گروه‌هاي سازمان يافته بي‌نتيجه خواهد بود.


جاكيپ‌اف گفت: پليس در سال گذشته 37 نفر را به اتهام عضويت در گروه‌هاي سازمان يافته جنايي بازداشت و تحقيقات لازم را عليه آنان تكميل كرد اما طي مراحل مختلف دادرسي در مراجع قضايي اين كشور، تنها يك نفر به 8 سال زندان محكوم و بقيه تبرئه شدند.


ژنرال جاكيپ‌اف با اعلام اينكه در حال حاضر چهار گروه سازمان يافته جنايي در قرقيزستان فعاليت مي‌كند كه حدود يك هزار عضو دارند، افزود: مقامات امنيتي قرقيزستان مشخصات همه اين گروه‌ها را در اختيار دارند و تنها در صورت تصويب قوانين جديد مي‌توان آنان را مجازات كرد.


پيشتر رئيس جمهور قرقيزستان از اينكه گروه‌هاي مافيايي با نفوذ در بدنه دولت، در عزل و نصب مقامات محلي اعمال نفوذ كرده و در صورت ايستادگي در برابر آنان، دست به اسلحه مي‌برند، به شدت انتقاد كرد.


رزا آتونبايوا با اشاره به ثبت 35 هزار مورد پرونده جنايي در سال 2010 ميلادي، از رقم بالاي ميزان جرم و جنايت در يك سال گذشته اعلام نگراني كرده و افزود: اكثر تخلفات غيرقانوني و جنايي طي يك سال گذشته توسط گروه‌هاي مافيايي جنايتكار صورت گرفته است كه ادامه اين روند به سود هيچ كس نخواهد بود.


آتونبايوا با اشاره به لزوم مقابله با چنين گروه‌هايي تاكيد كرد كه 700 مامور امنيتي و انتظامي جديد به جمع كاركنان وزارت كشور افزوده شده‌اند تا به گونه‌اي جدي‌تر در مقابل اعمال و رفتارهاي جنايتكارانه مقابله كنيم.


طي ناآرامي‌هاي ماه آوريل و درگيري‌هاي بين قومي و همچنين تظاهرات‌هايي كه در مناطق مختلف قرقيزستان در سال 2010 ميلادي برگزار شد، با خلع سلاح نيروهاي انتظامي و امنيتي، تعداد قابل توجهي اسلحه گرم بدست مردم افتاد كه اكنون به معضل امنيتي شديدي براي دولت اين كشور تبديل شده است.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها