عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

قلع و قمع مردم در منامه؛ نفربرها به صفوف معترضان يورش بردند

قلع و قمع مردم در منامه؛ نفربرها به صفوف معترضان يورش بردند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:32 ب.ظ

89/11/28 - 13:58
شماره:8911280304
قلع و قمع مردم در منامه؛ نفربرها به صفوف معترضان يورش بردند

خبرگزاري فارس: ارتش و نيروهاي امنيتي بحرين در جريان سركوب تحصن و تظاهرات مسالمت آميز مردم اين كشور در منامه از تمام امكانات زرهي و اسلحه‌هاي جنگي استفاده مي‌كنند.

به گزارش فارس، پايگاه اطلاع رساني شبكه تلويزيوني العالم به نقل از شاهدان عيني اعلام كرد كه سركوب شديد مردم معترض كه از چهارشنبه شب آغاز شده همچنان ادامه دارد.

به گزارش العالم، شدت سركوب‌ها موجب افزايش تعداد شهداي جنبش مردم بحرين به شش نفر شده است.

شاهدان اعلام كردند: نظاميان و نيروهاي امنيتي با كاميون وخودروهاي زرهي به صف تظاهرات‌كنندگان هجوم آوردند و از هر وسيله‌اي براي خاموش كردند صداي اعتراض مردم استفاده كردند.

تصاوير ارسال شده از ميدان "اللولوه " منامه پايتخت بحرين نشانگر هجوم ناگهاني صدها نيروي پليس و نظامي به افراد متحصن در اين ميدان است.

تصاوير ويديويي ده‌ها زن و كودك را نشان مي دهد كه براي فرار از دست نيروهاي امنيتي و نظامي به سمت خيابان هاي اطراف ميدان فرار مي‌كنند.

درهمين حال منابع مخالفين دولت بحرين از مفقود شدن تعدادي زن وكودك در جريان هجوم بامداد امروز به اين ميدان خبردادند.

گزارش هاي دريافتي از منامه به نقل از شاهدان عيني همچنين حاكيست نيروهاي سركوبگر با استفاده از گاز اشك آور و گسيل داشتن دهها تانك و نفر بر به خيابان ها تلاش مي كنند اعتراض‌هاي مردم را خاموش كنند.

نيروهاي امنيتي و نظامي، بيمارستانهايي كه مجروحان حملات بامداد امروز به ميدان اللولوه در آن بستري هستند را به محاصره درآورده و از دسترسي نزديكان مجروحان به آنان جلوگيري مي‌كنند.

منابع معارضان امروز پنجشنبه اعلام كردند كه از ميان دهها مجروح حملات وحشيانه نيروهاي نظامي و امنيتي، حال تعدادي از آنان وخيم است.

مخالفان دولت بحرين از مجامع و سازمان هاي بين المللي حقوق بشري خواسته‌اند كه براي پايان دادن به سركوب شديد و خشونت بار مردم در بحرين وارد عمل شوند.

در پي حمله بامداد امروز پليس ضد شورش بحرين به تحصن كنندگان در ميدان اللولوه شهر منامه، اين ميدان تقريبا از حضور شهروندان خاليست و تنها چادرهاي خالي در اين ميدان باقي مانده است.

نيروهاي امنيتي همچنين براي جلوگيري از هرگونه تجمع تازه در اين شهر در مسيرهاي اصلي مراكز ايست و بازرسي گذاشتند.

"ابراهيم مطر " يكي از اعضاي حزب شيعي الوفاق كه در تظاهرات در ميدان اللولوه شركت داشت، در اين خصوص گفت: بسياري از زنها و كودكان در ميدان مانده بودند و موفق به فرار نشدند.

هم اكنون حدود دويست نفر از تظاهرات‌كنندگان براي اعتراض و همچنين سوگواري در اطراف بيمارستان اصلي شهر منامه گردهم آمده‌اند.
انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها