عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نظام برنامه‌ريزي توسعه يك الگوي استعماري است

نظام برنامه‌ريزي توسعه يك الگوي استعماري است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:34 ب.ظ

89/11/28 - 11:23
شماره:8911280135
احمدي‌نژاد در ديدار مديران اجرايي استان بوشهر:
نظام برنامه‌ريزي توسعه يك الگوي استعماري است

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور الگوي برنامه‌ريزي توسعه را يك الگوي استعماري دانست و گفت كه بر اساس اين الگو ملت‌هاي در حال توسعه هميشه بايد بدوند و احساس حقارت كنند و هميشه از كشورهاي توسعه‎يافته عقب باشند و هيچ‎گاه به آنها نرسند.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به بوشهر، محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور صبح امروز پنج‎شنبه در دومين روز از هشتاد و ششمين سفر استاني هيئت دولت در ديدار با مديران اجرايي بوشهر با تاكيد بر لزوم قدرشناسي فرصت، از بهترين هداياي الهي را به انسان اعطاي فرصت خدمت‌گزاري به مردم ذكر كرد و اظهار داشت: شايد هيچ كاري زيباتر از خدمت به مردم نباشد.

وي افزود: در مقطعي فرصت خدمت‌گزاري پيدا كرده‌ايم كه زمان عبور بشريت از يك عقبه و ورود به يك دوران جديد است.

رئيس جمهور به ماموريت و نقش تاريخي ملت ايران و جمهوري اسلامي ايران در دوران كنوني اشاره كرد و ادامه داد: كاري كه امروز اتفاق مي‌افتد، تكميل حلقه حركت و هدايت انبياي الهي است.

احمدي‌نژاد از حركت امروز ملت ايران به عنوان گام‌هايي بلند در استمرار حركت انبيا الهي ياد و تصريح كرد: در چنين مقطعي ملت ايران ماموريت پيدا كرده كه راه و آرمان و ارزش‌هاي انبياي الهي را يك بار ديگر در برابر بشر قرار دهد.

وي جمهوري اسلامي ايران را از عزيزترين كشورهاي دنيا و الهام‌بخش كل بشريت و نماد برافراشته توحيد و عدالت خواند و تاكيد كرد: براي ايران و ايرانيان در هرجاي دنيا عزت و احترام قائل هستند.

رئيس جمهور ايران را نقطه اتكا و اميد همه ملت‌ها توصيف و خاطرنشان كرد: كسي جز ملت ايران جلوي اين وحشي‌هاي بي‌تمدن نايستاده و آن كه ايستاد و هيبت آنها را شكست و باطن پليد آنها را برملا و توطئه‌ها و قدرت‌هاي شيطاني آنها را خنثي كرد، ملت ايران بود.

احمدي‌نژاد از خدمتگزاري به مردم به عنوان بالاترين عبادات نام برد و با تاكيد بر اينكه بايد مردم را شناخت و آنها را دوست داشت، اضافه كرد: محال است فردي عاشق مردم نباشد و خدمتگزار خوبي باشد چرا كه اگر در دل انسان عشق و محبت به مردم وجود نداشته باشد موفق به خدمتگزاري نخواهد بود.

وي دوست داشتن مردم را موجب آشنا شدن با مشكلات مردم دانست و تاكيد كرد كه محال است انسان عاشق مردم باشد اما در كارهاي خود رابطه‌بازي كند.

وي با بيان اينكه عشق مردم و خدمت به آنها نوع نگاه را به بيت‌المال تغيير مي‌دهد، گفت كه حرمت بيت‌المال آن‏قدر مهم است كه امام علي(ع) ‌با برادر خود آن‏گونه برخورد مي‌كند.

رئيس جمهور به صرفه‌جويي‌هاي صورت گرفته در استفاده از بيت‌المال طي سال‌هاي گذشته اشاره و تاكيد كرد كه باز هم جاي صرفه‌جويي وجود دارد.

احمدي‌نژاد از هزينه بالاي ساخت و ساز ساختمان‌هاي دولتي انتقاد كرد و اظهار داشت: هزينه ساخت ساختمان‌هاي دولتي حدود متري يك ميليون تومان است درحالي كه مردم با هزينه متري 300 هزار تومان خانه‌هاي خود را مي‌سازند.

لزوم ساختن ايران و الگوي اين كار از ديگر موضوعاتي بود كه احمدي‌نژاد در ديدار با مديران اجرايي بوشهر پيرامون آن سخن گفت و تصريح كرد:‌ تازه قطار سازندگي و پيشرفت اصلي ملت ايران روي دور افتاده است.

وي با بيان اينكه نمي‌خواهيم به نقطه‌اي برسيم كه انساني در كشور تربيت شود كه مثل برخي از كشورها ميليون‌ها نفر را به قتل برساند، افزود: هدف ما رسيدن به جامعه جهاني معنوي است.

رئيس جمهور الگوي برنامه‌ريزي توسعه را يك الگوي استعماري دانست و گفت: اين الگو به گونه‌اي طراحي شده كه برخي كشورها توسعه‌ يافته و برخي در حال توسعه هستند و ملت‌هاي در حال توسعه بايد از يك سو بدوند و از سوي ديگر احساس حقارت كنند و هميشه از كشورهاي توسعه يافته عقب باشند و هيچ‏گاه به آنها نرسند.

احمدي‌نژاد به الگوي اسلامي - ايراني پيشرفت اشاره كرد و پيرامون چرايي اسلامي بودن اين الگو گفت: دليل اسلامي بودن اين الگو آن است كه بايد به نقطه‌اي برسيم كه ارزش‌هاي الهي و اسلامي در جامعه نهادينه شود و انسان داراي تقوا، توحيد، عدالت، كرامت و رحمت در جامعه عزيز باشد.

وي درباره علت ايراني بودن اين الگو نيز تصريح كرد كه ايرانيان در طول تاريخ هميشه موحد بودند و نشانه‌اي مبني بر شرك و مشرك بودن ايرانيان در هيچ جاي تاريخ پيدا نشده و فضاي كشور هميشه فضاي يگانه‌پرستي و عدالت‌خواهي بوده است.

رئيس‌جمهور روش ايراني را به معناي روش خلاقيت، ابتكار و طراحي‌هاي ايراني دانست و خاطرنشان كرد: بسياري از فرهنگ متعالي ملت ايران حدود 200 سال پيش از بوشهر به آفريقا و برخي كشورهاي ديگر منتقل شده است.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه هنر ايرانيان اين بود كه از طبيعت هر نقطه با فكر و هنر استفاده مي‌كردند، افزود: در فرهنگ سرمايه‌داري هركس بيشتر مصرف كند، جايگاه اجتماعي بالاتري دارد اما در فرهنگ ايراني مصرف معنا دارد و شأن اجتماعي افراد ربطي به ميزان مصرف ندارد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: چقدر ميراث فرهنگي ايران به خاطر ارتباط يك عده در دوران سياه طاغوت با ساير كشورها تخريب شد.

رئيس جمهور اضافه كرد: در موضوع انرژي هسته‌اي شياطين داخلي و خارجي ما را هو مي‌كردند و اگر روي استقلال، ‌آزادي و هويت اسلامي خود هم بايستيم باز هم شياطين و منافقان ما را مسخره مي‌كنند اما آنها چيزي نمي‌فهمند و نه سياست‌مدار هستند و نه اقتصاددان وگرنه خود را در باطلاق افغانستان و عراق قرار نمي‌دادند.

احمدي‌نژاد در پايان سخنان خود تاكيد كرد: ما نمي‌ترسيم كه بگوييم بايد بر اساس الگوي اسلامي ايراني عمل كنيم و به خودمان برگرديم و روابط اجتماعي خودمان را احيا كنيم و همچنين نمي‌ترسيم كه بگوييم نظام سرمايه‌داري را قبول نداريم چرا كه اين نظام دروغ بود و دنيا را به لجن كشيد.
انتهاي پيام/ع*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها