عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

محاكمه و زندان در برابر خيانت‌هاي بزرگ موسوي و كروبي مجازاتي سطحي است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

محاكمه و زندان در برابر خيانت‌هاي بزرگ موسوي و كروبي مجازاتي سطحي است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:36 ب.ظ

89/11/28 - 12:17
شماره:8911280232
وزير اطلاعات دولت هاشمي رفسنجاني در گفت‌وگو با فارس:
محاكمه و زندان در برابر خيانت‌هاي بزرگ موسوي و كروبي مجازاتي سطحي است

خبرگزاري فارس: وزير اطلاعات دولت هاشمي فتنه‌انگيزي‌هاي موسوي و كروبي را خيانتي بسيار بزرگ به ملت ايران دانست و گفت: محاكمه و زندان در قبال اقداماتي كه اين افراد انجام داده‌اند، مجازاتي بسيار سطحي است.

حجت‌الاسلام والمسلمين علي فلاحيان وزير اطلاعات دولت هاشمي رفسنجاني در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اشاره به حوادث روز 25 بهمن گفت: در مصاحبه اخير خود هم گفتم كه 22 بهمن امسال به 2 دليل متفاوت است؛ ما از فتنه سال گذشته عبور كرده‌ايم و امسال مردم با يكپارچگي در راهپيمايي حضور يافته‌اند البته از طرفي هم امروز مشاهده مي‌كنيم كه آرمان‌هاي امام راحل محقق شده است.

وي افزود: در سال‌هاي 42 و 43 تحليل امام(ره) اين بود كه دولت‌‌هاي ديكتاتور توسط ملت‌هايشان روزي بركنار شده و دولت‌هاي مردمي سركار خواهند آمد، كما اينكه امروز هم شاهد پيروزي ملت‌هاي منطقه هستيم.

وزير اطلاعات دولت هاشمي تصريح كرد: كشورمان هزينه اين راه را هم كه قطع ارتباط با آمريكا بود را نيز پرداخت كرده ‌است تا كشورمان بتواند الهام‌بخش دولت‌هايي باشد كه آزاد بوده و بر اساس رأي ملت انتخاب و منافع ملت‌ها هم تأمين شده و نهايتا يك تجديد حيات اسلامي صورت بگيرد؛ اين نكته‌اي است كه با منافع آمريكا و استكبار در تضاد است.

فلاحيان ادامه داد: امروز هم ما شرمنده هستيم كه بگوييم افرادي كه روزي ادعاي همين حرف‌ها را داشتند، آب به آسياب دشمن مي‌ريزند و مي‌گويند كه ما چرا با آمريكا ارتباط برقرار نمي‌كنيم! تمام تلاش آمريكا اين است كه حكومت‌هاي دست‌نشانده را روي كار آورده و حتي اگر اين حكومت‌ها ديني هم باشند، آمريكا قصد دارد كه آنها پيرو «اسلام آمريكايي» باشند.

"اگر ما با ‌آمريكا رابطه داشته باشيم آنها خواهند گفت كه ايران هم در كنار ماست، لذا ما خود را در تقابل با استكبار قرار داديم و به ملت‌ها هم اعلام كرديم كه ايران واقعا پشتيبان شماست. "

وي با بيان اينكه جمهوري اسلامي در مسير تقابل با آمريكا و پشتيباني از ملت‌هاي آزاده هزينه سنگيني پرداخت كرده است، خاطرنشان كرد: قطع ارتباط با آمريكا براي ملت ما هزينه داشت، اما ملت‌هاي منطقه بايد بدانند كه ايران اسلامي مستقل بوده و استوار در مقابل استكبار ايستاده و با آن مبارزه مي‌كند؛‌ ما نمي‌خواهيم كه در كشورهاي اسلامي بيگانگان حضور داشته باشند و اين دقيقا همان شعار امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا است.

وزير اسبق اطلاعات در ادامه گفت‌وگوي خود با خبرنگار فارس تأكيد كرد: واقعا بسيار مايه شرمندگي است كه موضوعي به اين عياني، توسط كساني كه خود داعيه آن را داشتند، ناديده گرفته شده و امروز آنها حركاتي انجام مي‌دهند كه البته تأثير آنچناني در عزم مردم هم ندارد.

"مخالفيني ولو بسيار اندك در داخل كشور وجود دارند و ما آنها را تحمل كرده‌ايم "، نكته ديگري بود كه فلاحيان به آن اشاره كرد و گفت: از اين آقايان اصلا انتظار اين نبود كه كارهايي انجام دهند كه در رسانه‌هاي دنيا اعلام شود كه ايران اسلامي الهام‌بخش نيست، بلكه خود هم شبيه كشورهاي منطقه است.

وي اضافه كرد: محكوميت چيزي را حل نمي‌كند كه بنده آن را محكوم كنم، نمي‌دانم كه با چه تعبيري بگويم كه اقدامات برخي چقدر زشت است.

وزير اطلاعات دولت هاشمي در ادامه تصريح كرد: محاكمه موسوي و كروبي به دليل بازي كردن در پازل آمريكا و اسرائيل دردي را دوا نمي‌كند، زشتي اين عمل براي مردم و آزادي‌خواهان بايد به نوعي روشن شود؛ بعضي وقت‌ها انسان اقداماتي انجام مي‌دهد كه محاكمه، اعدام و زندان مجازات آن نيست.

"آنها بايد بگويند كه ما چنين خيانت و اشتباه بزرگي را كرده‌ايم، جبران اين اقدامات اين نيست كه كسي را بگيرند و زندان ببرند چرا كه ما بحث شخصي نداريم، بلكه بحث ما موضوع آرمان‌هاي امام و رهبري، آرمان‌هاي انقلاب و خون شهدا است، واقعا اين جرم با اين مجازات تطابق ندارد.

فلاحيان با بيان اينكه چرا مسئله‌اي به اين بديهي را اين آقايان به آن توجه ندارند؛ ملت‌ها بيدار شده و آرمان‌هاي امام(ره) كه همواره فرياد مي‌زد كه ملت‌ها بايد دولت‌هاي ظالم را بركنار كنند، محقق شده است، گفت: امام راحل و رهبر انقلاب همواره عظمت اسلام و تهاجم استكبار را مورد اشاره قرار مي‌دادند لذا بايد از عظمت خود همواره دفاع كنيم، اين مسائل همه در سايه تبعيت از اسلام، رهبري و حفظ وحدت تحقق پيدا مي‌كند.

وي در پايان اظهار داشت: كسي كه مدعي اين آرمان باشد و يك دفعه به اين آرمان خيانت كند، به نظر مي‌رسد مجازات‌هايي مانند محاكمه و اعدام براي اينگونه اقدامات موضوعاتي بسيار سطحي باشند.
انتهاي پيام/ع

 
 
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها