عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيوسته نبودن فعاليت احزاب مهمترين مشكل آنها در كشور است

پيوسته نبودن فعاليت احزاب مهمترين مشكل آنها در كشور است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:39 ب.ظ

89/11/28 - 13:00
شماره:8911280252
محجوب در نهمين كنگره حزب مردم‌سالاري:
پيوسته نبودن فعاليت احزاب مهمترين مشكل آنها در كشور است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تهران در مجلس معتقد است پيوسته نبودن كار حزبي در كشورمان مهمترين مشكل احزاب در كشور است.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، عليرضا محجوب نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي امروز پنج‌شنبه با حضور در نهمين كنگره حزب مردم‌سالاري طي سخناني اظهار داشت: انديشه و كار حزبي در كشور ما كه يكي از قديمي‌ترين كشورهاي خاورميانه است رونق چنداني ندارد در حالي كه كشور ما در تاريخ حزبي نسبت به بسياري از كشورها پيشتاز است.

وي افزود: كشورهايي كه 120 يا 110 سال فعاليت حزبي در دنيا دارند تعدادشان به انگشتان دست هم نمي‌رسد، كار حزبي در ايران كاري داراي سابقه است اما متأسفانه مهمترين مشكل كار حزبي در ايران اين است كه فعاليت‌ها پيوسته نيست.

نماينده مردم تهران ادامه داد:‌ پيوسته نبودن فعاليت‌هاي حزبي در ايران دلايل متعددي دارد كه پرداختن به آنها مجال مفصلي را مي‌طلبد؛ در هر دوره‌اي از زمان كه ديكتاتوري‌ها گسترش يافتند مانند دوره رضاخان كار حزبي در كشور متوقف شد.

رئيس خانه كارگر يادآور شد كه اولين اعتراض مردم نسبت به تك حزبي بودن انجام شد و به همين دليل بود كه مردم به مراكز حزب رستاخيز حمله كردند و شعار آزادي كه به همراه استقلال و جمهوري اسلامي است نيز از همين جا آمد.

محجوب با تأكيد براينكه تمام افراد بايد در ارائه نظر آزاد باشند، گفت: بعد از انقلاب حزب جمهوري اسلامي و ديگر احزابي كه فعاليت مي‌كردند باعث پرشور شدن فضا شده بودند ولي بعد از آن شاهد توقف و حركت فعاليت‌ احزاب در كشور بوديم.

نماينده مردم تهران حزب را مانند يك مدرسه و دانشگاه توصيف كرد و ادامه داد: حزب يك ماشين حل بحران نيست كه در بحرانهاي كشور ما از آن استفاده كنيم.

وي افزود: كاري كه در احزاب انجام مي‌شود اين است كه در آن اعمال سياسي تعليم داده مي‌شود، همچنين شرايطي در حزب فراهم مي‌شود كه افراد در يك ميدان واقعي با هم رقابت كنند و داخل حزب مسئوليت‌ها را تقسيم كنند تا بتوانند در آينده وارد عرصه اجتماع شوند.

رئيس خانه كارگر همچنين گفت: علت گسست فعاليت‌هاي حزبي در كشور اين است كه احزاب مولود شرايط بحراني در كشور بودند.

محجوب خاطرنشان كرد: احزاب بايد در شرايط مختلف ابراز وجود كنند و در كل حزب براي اين به وجود آمده كه در افراد در آن تمرين كنند تا صورت بروز فرصت بتوانند كشور را به خوبي اداره كنند.

محجوب حزب مردم‌سالاري را يك حزب داراي سابقه دانست و اظهار داشت: آرزو مي‌كنم كه اعضاي حزب مردم‌سالاري بتوانند استمرار تاريخ حزبي در كشورمان را ادامه دهند تا شاهد كشانده شدن فعاليت‌ها به خيابان نباشيم.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها