عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مبارک چگونه در شرم الشیخ زندگی می کند؟

مبارک چگونه در شرم الشیخ زندگی می کند؟
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:39 ب.ظ

 

 

مبارک چگونه در شرم الشیخ زندگی می کند؟

 

مبارک پس از کناره گیری از ریاست جمهوری، با ملک عبدالله پادشاه عربستان تلفنی گفت وگو کرد و دعوت او را برای زندگی در عربستان سعودی رد کرد اما به تماس تلفنی باراک اوباما جواب نداد.

به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، حسنی مبارک در شرم الشیخ چگونه زندگی می کند؟ آیا این شهر همچنان به مانند قبل است؟ زمانی که مبارک قبل از کناره گیری از قدرت، معمولا هشت ماه از 12 ماه سال را در این بندر می گذراند تا جایی که برخی آن را جمهوری شرم الشیخ می نامیدند.

منابع آگاه می گویند: مبارک همچنان به شیوه ای که رئیس جمهور بود و در کاخ ریاست جمهوری با تشریفات؛ زندگی می کرد هم اکنون نیز به همان شیوه به زندگی خود ادامه می دهد. شمار محافظان شخصی اش از زمان کناره گیری، افزایش یافتند و پس از کسب موافقت اسرائیل،  واحدهایی از ارتش مصر نیز برای مشارکت در حفظ و تامین امنیت مبارک، وارد صحرای سینا شدند.

مبارک از زمان کناره گیری از قدرت با بیماری و مشکلات جسمی روبه رو شد اما کم کم روبه بهبود گذاشت و با سران برخی کشورها از جمله با ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی نیز تلفنی گفت وگو کرد و ضمن تشکر از پیشنهاد او برای سفر به عربستان و زندگی در این کشور، این موضوع را رد کرد. او به ملک عبدالله گفت که می خواهد در مصر بمیرد.

رئیس جمهور مخلوع مصر همچنین به تماس تلفنی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، جوابی نداد. مبارک همچنان از اظهارات گذشته اوباما درباره ضرورت کناره گیری فوری خود، احساس اهانت و تلخی بسیاری می کند.

مبارک عادت های ورزشی روزانه خود را ترک نکرده است. دستیاران و معاونان خود را همچنان در کنار خود دارد. شورای عالی نیروهای مسلح مصر نیز تصمیم گرفته تا بازنشستگی محترمانه ای را به مبارک ارائه کند. همچنین دادستانی مصر نیز به مانند دیگر مقامات این کشور، تحقیقی را درباره عملکرد یا فساد مالی مبارک نخواهد داشت.

روزنامه نیویورک تایمز هم به نقل از آشپز کاخ مبارک می نویسد: هنوز نمی دانیم مبارک در شرم الشیخ زندانی است یا اینکه تعطیلات را می گذراند . زندگی در اینجا بسیار عادی است و از هنگام ورود مبارک به شرم الشیخ، به همراه خود غذای های فاخر و مورد علاقه او نیز آورده شد. این غذاها یک روز قبل از ورود او به شرم الشیخ منتقل شد. غذاهایی مانند خاویار، شکلات سوئیسی و گران ترین انواع گوشت ها.

مبارک هم اکنون در کاخ تشریفاتی در شرم الشیخ حضور دارد. این کاخ تشریفاتی یکی از بخش های مجموعه رفاهی معروف بین المللی در شرم الشیخ است. این کاخ متعلق به حسین سالم یکی از دوستان مبارک است. درباره سالم گفته می شود که او بعد بازرگانی مبارک در تعاملات اقتصادی وی است.

سالم از طریق دوستی با مبارک در بخش های خرید اسلحه، انتقال کالا و پشتیبانی از نیروهای آمریکایی از طریق مصر و طرح صادارات گاز مصر به اسرائیل دخالت داشت.

کاخ مبارک در ساحل دریای سرخ قرار دارد و با ساحل عربستان سعودی فاصله چندانی ندارد. پیش از این، عربستان سعودی قصد داشت پلی میان این کشور با مصر ایجاد کند که با مخالفت مبارک روبه رو شده بود.

معمولا کاخ مبارک در شرم الشیخ چه او حضور داشته باشد یا نه تا شعاع چندکیلومتری توسط نیروهای امنیتی محاصره شده است.

شرم الشیخنزدیکان مبارک می گویند که وی شرم الشیخ را ملک شخصی خود می داند و نام خیابان های آن را میان دوستان خود از سران و پادشاهان کشورهای مختلف مانند سلطان عمان و پادشاه بحرین توزیع می کند. این افراد دفعات زیادی را به بندر شرم الشیخ می روند.

البته هنوز مشخص نیست که مبارک تا پایان عمرش در شرم الشیخ باقی می ماند یا اینکه به زودی برای استقرار در شهر العین امارات یا شهر بادن آلمان یا خانه ای در مناطق سنتی انگلیس به این کشور سفر کند.

براساس نوشته سایت ویکی پدیا، شرم‌الشیخ  بندری در نوک جنوبی شبه‌جزیره سینا در مصر و در شمال دریای سرخ قرار دارد.

شرم‌الشیخ در موقعیت مهمی و در دهانهٔ خلیج عقبه قرار گرفته و میزبان پایگاهی برای نیروی دریای مصر است. این شهر در نیمهٔ دوم قرن بیستم دو بار و در مجموع برای ۱۶ سال در اشغال اسرائیل قرار داشت.

اقتصاد منطقه پیش‌تر به ماهی‌گیری و کشتی‌رانی و اکنون متکی به جهان‌گردی است...../تحلیل:عصرایران

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها