عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دانشجوی هكر ، دستگیر شد

دانشجوی هكر ، دستگیر شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:42 ب.ظ

 

 

دانشجوی هكر ، دستگیر شد

جوان دانشجویی كه با هك كردن حساب های مالی شركت ها ، پول سرقت می كرد در قزوین دستگیر شد.

به گزارش «جام جم»، هفته گذشته مدیرعامل یك شركت خصوصی با حضور در اداره مبارزه با جرایم رایانه ای آگاهی استان مركزی از سرقت ۲ میلیون تومان پول از حساب مالی شركتش خبر داد.

شاكی به پلیس گفت: هنگام بررسی حساب مالی شركت متوجه شدم مبلغ فوق به صورت غیرقانونی برداشت شده است. گمان می برم فردی سیستم مالی شركت را هك كرده است.

پول دزدی در حساب صراف

با تشكیل پرونده ای در این رابطه، ماموران تحقیقات خود را آغاز كردند و متوجه شدند پول به سرقت رفته از حساب مالی شاكی به حساب یك مرد صراف واریز شده است.

به این ترتیب مرد صراف به اداره پلیس احضار و بازجویی شد. مرد صراف به پلیس گفت: چند روز پیش مردی ناشناس با واریز اینترنتی ۲ میلیون تومان به سایت صرافی، دلار خرید.

با اطلاعات به دست آمده از مرد صراف تحقیقات برای یافتن سارق اینترنتی ادامه یافت تا این كه مشخص شد دلارهای خریداری شده از سوی فرد ناشناس ابتدا به حساب مالی فردی در انگلیس واریز و یك روز بعد نیز پول موجود در آن حساب بانكی، به حساب مالی فردی در ایران واریز شده است.

ردپای جوان دانشجو در سرقت

ماموران با اطمینان به این كه مرد سارق یك هكر است، به جستجو ادامه دادند تا این كه سرنخ هایی به دست آوردند كه نشان می داد آخرین دریافت كننده پول ها یك جوان دانشجوست كه در شهرستان قزوین تحصیل می كند.

ماموران با نیابت قضایی به شهر قزوین اعزام و با شناسایی محل سكونت متهم، ۲ روز پیش جوان دانشجو را دستگیر كردند كه وی ا عتراف كرد با هك كردن برخی از حساب ها و برداشت پول، آن را به حساب دوستانم در خارج از كشور منتقل می كردم...../تحلیل :آفتاب

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها