عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تأكيد فراتيني بر حق ايران در برخورداري از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي

تأكيد فراتيني بر حق ايران در برخورداري از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:45 ب.ظ

89/11/28 - 08:53
شماره:8911280073
در ديدار با بروجردي مطرح شد؛
تأكيد فراتيني بر حق ايران در برخورداري از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي

خبرگزاري فارس: وزير خارجه ايتاليا نقش ايران در برقراري ثبات در افغانستان و مبارزه با قاچاق مواد مخدر را مثبت و تعيين كننده خواند و بر حق كشورمان در برخورداري از انرژي صلح‌‌آميز هسته‌اي تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، فرانكو فراتيني وزير امور خارجه ايتاليا ديروز (چهارشنبه) در ديدار با علاء‌الدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه در محل ساختمان مركزي وزارت امور خارجه ايتاليا انجام شد، مذاكرات نمايندگان ايران با گروه 1+5 در استانبول را مثبت و قدمي رو به جلو توصيف كرد.

وي ضمن تأكيد بر حق مشروع همه ملت‌ها از جمله ملت ايران در برخورداري از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي، گفت: تنها راه اعتماد سازي بين جمهوري اسلامي ايران با گروه 1+5 استمرار گفت‌وگوهاست.

وزير خارجه ايتاليا با ابراز خرسندي از تعميق همكاري‌هاي دوجانبه و منطقه‌اي بين ايران و ايتاليا، اظهار داشت: تقويت همكاري‌هاي پارلماني و تداوم رفت و آمدها بين نمايندگان مجالس دو كشور بسيار مهم است.

وي در خصوص مسائل منطقه‌اي از نقش مثبت و تعيين كننده ايران در برقراري ثبات در افغانستان و همچنين مبارزه با قاچاق مواد مخدر قدرداني كرد و افزود: ايران و ايتاليا مي‌توانند در زمينه مبارزه با تروريسم و قاچاق مواد مخدر در افغانستان همكاري‌هاي خود را تقويت بخشند.

بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در اين ديدار از روابط رو به گسترش دو كشور در ابعاد مختلف پارلماني، سياسي، اقتصادي، تجاري، علمي و فرهنگي ابراز خرسندي كرد.
وي در ادامه نقش و توانمندي مجالس دو كشور در رفع سوء تفاهمات و تقويت مناسبات را برجسته و مهم خواند.

* آمادگي ايران براي ادامه گفت‌وگوها با 1+5

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس در خصوص مذاكرات جمهوري اسلامي ايران با نمايندگان 1+5 آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي ادامه گفتگوها يادآور شد و گفت: جمهوري اسلامي ايران گام‌هاي اساسي و مهمي در چارچوب NPT و حتي فراتر از آن براي اعتمادسازي برداشته است.

بروجردي در رأس يك هيئت پارلماني به دعوت همتاي ايتاليايي در رم به سر مي‌برد. قرار است طي اقامت در رم با تعدادي از مقامات عالي‌رتبه سياسي و پارلماني و همچنين اعضاي كميسيون‌هاي سياست خارجي مجلسين ايتاليا ديدار و گفت‌وگو كند.
تقويت مناسبات سياسي و پارلماني، رايزني در خصوص تحولات سياسي در منطقه خاورميانه، همكاري دو كشور در افغانستان و مبارزه با قاچاق مواد مخدر از جمله موضوعات مورد علاقه طرفين براي بحث و تبادل نظر عنوان شده است.
انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها