عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اذعان ايتاليا بر نقش بارز و تعيين كننده ايران در برقراري صلح و ثبات در خاورميانه

اذعان ايتاليا بر نقش بارز و تعيين كننده ايران در برقراري صلح و ثبات در خاورميانه
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:45 ب.ظ

89/11/28 - 09:04
شماره:8911280079
اذعان ايتاليا بر نقش بارز و تعيين كننده ايران در برقراري صلح و ثبات در خاورميانه

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس نمايندگان ايتاليا گفت: اعتقاد راسخ داريم ايران در برقراري صلح و ثبات در خاورميانه نقش بارز و تعيين كننده‌اي دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس، علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه به دعوت همتايان خود در مجلسين ايتاليا به رم سفر كرده، عصر ديروز (چهارشنبه) با «استفانو استفاني» رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس نمايندگان ايتاليا ديدار و گفت‌وگو كرد.

استفاني در اين ديدار، بر تعميق و تقويت همكاري‌هاي پارلماني دو كشور تأكيد كرد.
وي با برشمردن جايگاه مهم و تأثيرگذار جمهوري اسلامي ايران در منطقه خاورميانه، اظهار داشت: اعتقاد راسخ داريم ايران در برقراري صلح و ثبات در خاورميانه نقش بارز و تعيين كننده‌اي دارد.
رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس ايتاليا از گسترش همكاري‌هاي دوجانبه و منطقه‌اي به ويژه در افغانستان حمايت كرد.

در اين ديدار علاء‌الدين بروجردي، مجالس كشورها را نماد اراده ملت‌ها توصيف كرد و حمايت مجلس شوراي اسلامي ايران از گسترش روابط دو كشور در ابعاد مختلف را به اطلاع استفاني رساند.
بروجردي ضمن تشريح همكاري‌هاي ايران با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي تداوم گفت‌وگوها با نمايندگان 1+5 را اعلام كرد.

* انتقاد از برخورد دوگانه غرب

در ادامه اين ديدار بروجردي ضمن تبيين مواضع جمهوري اسلامي ايران در خصوص موضوعات مهم منطقه‌اي و بين‌المللي، از استاندارد دوگانه و برخورد تبعيض‌آميز كشورهاي غربي در زمينه حقوق بشر و هسته‌اي به شدت انتقاد و بر ضرورت پايبندي به تعهدات بين‌المللي تأكيد كرد.

رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي از استفاني همتاي ايتاليايي براي ديدار از تهران دعوت به عمل آورد كه با استقبال طرف ايتاليايي روبرو شد.
همچنين در اين ديدار طرفين در خصوص تهيه نقشه راه براي توسعه و تعميق همكاري‌هاي پارلماني توافق كردند.
مهدي مهدي‌زاده، محمدمهدي شهرياري و پرويز سروري از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، بروجردي را در اين سفر همراهي مي‌كنند.
انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها