عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

بروجردي نمونه‌هايي از نقض حقوق بشر در غرب را براي نمايندگان سناي ايتاليا تشريح كرد

بروجردي نمونه‌هايي از نقض حقوق بشر در غرب را براي نمايندگان سناي ايتاليا تشريح كرد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:46 ب.ظ

89/11/28 - 09:19
شماره:8911280093
بروجردي نمونه‌هايي از نقض حقوق بشر در غرب را براي نمايندگان سناي ايتاليا تشريح كرد

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه به رم سفر كرده، نمونه‌هايي از نقض حقوق بشر در غرب و برخورد دوگانه با اين موضوع را براي نمايندگان مجلس سناي ايتاليا تشريح كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در ادمه ديدارهاي هيئت كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با مقامات سياسي و پارلماني ايتاليا، علاءالدين بروجردي و هيئت همراه با «لامبرتو ديني» و چند تن از اعضاي كميسيون سياست خارجي مجلس سناي اين كشور ديدار و گفت‌وگو كردند.
در اين مذاكرات كه در محل مجلس سنا انجام شد، لامبرتو ديني اهميت سفر هيئت پارلماني كشورمان و همكاري‌هاي پارلماني با جمهوري اسلامي ايران را يادآور شد.

رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس سناي ايتاليا نمايندگان حاضر در اين نشست را به عنوان شاخص‌ترين افراد كميسيون و كساني كه مسائل ايران را از نزديك دنبال مي‌كنند معرفي كرد و در ادامه تعدادي از سناتورها نقطه نظرات خود را مطرح كردند.
نمايندگان مزبور با تأكيد بر اهميت و نقش تمدني ايران در گذشته و جايگاه مهم آن در شرايط كنوني و با تأكيد بر لزوم استمرار تبادل هيئت‌هاي پارلماني، پرسش‌ها و پيشنهاداتي در خصوص اين گونه همكاري‌ها مطرح كردند.
آنها همچنين ضرورت برنامه‌ريزي سريع‌تر براي سفر هيئت پارلماني ايتاليا به ايران را خواستار شدند.

بروجردي در اين ديدار با برشمردن برخي زمينه‌هاي مشترك همكاري از جمله همكاري‌هاي پارلماني و سفر هيئت‌هاي پارلماني دو كشور، بر نقش ويژه مجالس در زمينه سازي تصميمات سياسي در دو كشور تأكيد كرد.
وي موضوعات مهم مورد علاقه طرفين از جمله ثبات در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا به ويژه لبنان، افغانستان و عراق، مبارزه با مواد مخدر و تروريسم و همچنين آخرين وضعيت مذاكرات هسته‌اي با غرب را براي سناتورها و اعضاي كميسيون سياست خارجي مجلس سنا تشريح كرد.

رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: نمايندگان مردم با صراحت بيشتري مي‌توانند نيت ملت‌ها و منافع آنها را بيان كنند و از اين رو در اينگونه جلسات مي‌توانيم با صراحت بيشتري با يكديگر مسائلمان را مطرح كنيم.
وي افزود: مسائلي چون برخورد دوگانه غرب و از جمله ايتاليا با موضوع حقوق بشر در ايران در مقايسه با ديگر كشورها از جمله موضوعاتي است كه مايليم با جديت بين مقامات و نمايندگان دو كشور مورد بحث قرار گيرد.

بروجردي در اين خصوص شواهد و مواردي از برخورد دوگانه غرب و نمونه‌هايي از نقض حقوق بشر در برخي كشورهاي غربي را براي نمايندگان تشريح كرد.
رئيس كميسيون سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي همچنين از سناتورها و نمايندگان مجلس ايتاليا براي سفر به ايران دعوت به عمل آورد.
مهدي مهدي زاده، محمدمهدي شهرياري و پرويز سروري از اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، بروجردي را در سفر به ايتاليا همراهي مي‌كنند.
انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263752
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها