عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خاطرات به ياد ماندني سفير هند از ايران

خاطرات به ياد ماندني سفير هند از ايران
پنج شنبه 28 بهمن 1389  02:46 ب.ظ

89/11/28 - 13:53
شماره:8911280421
خاطرات به ياد ماندني سفير هند از ايران

خبرگزاري فارس: سفير هند در تهران كه به زودي ماموريتش پايان مي‌يابد، گفت كه ايران را با خاطراتي به يادماندني ترك مي‌كند.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، «سانجي سينگ» سفير هند در تهران چهارشنبه شب در مراسمي كه به مناسبت آغاز هفته وحدت و سالگرد 22 بهمن توسط كانون اسلامي فارغ التحصيلان شبه قاره هند در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با حضور منوچهر متكي وزير امور خارجه سابق كشورمان برگزار شد، طي سخناني با تبريك سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، به پيوندهاي تاريخي و اشتراكات دو كشور ايران و هند در زمينه‌هاي مختلف اشاره كرد و گفت: ايران و هند از طريق روابط تاريخي و فرهنگي به يكديگر پيوند خورده‌اند.
وي با بيان اينكه دو ملت قرن‌هاي متمادي است كه يكديگر را مي‌شناسند، از برگزاري روزهاي هند در شيراز و هند در ماه مي سال جاري خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه هر چه سريع‌تر مجوز تأسيس مركز فرهنگي هند در ايران صادر شود.

سفير هند در تهران روابط دوجانبه را رو به گسترش خواند و افزود: در سال گذشته حدود 40 هزار ويزا براي گردشگران ايراني به منظور سفر به هند توسط سفارت هند صادر شد كه اين رقم در سال جاري به 60 هزار ويزا افزايش يافته است.
وي سفرها و ملاقات‌هاي مقامات دو كشور را مورد اشاره قرار داد و سفر منوچهر متكي وزير امور خارجه سابق كشورمان به دهلي‌نو در سال گذشته و ديدارش با نخست‌وزير هند را موفقيت‌آميز برشمرد.

سينگ با بيان اينكه ايران و هند داراي اشتراكات نظر زيادي در مسائل منطقه‌اي هستند، خاطرنشان كرد: اين مسئله فرصت‌هاي قابل توجهي را در اختيار ما قرار مي‌دهد تا از آن در راستاي گسترش هر چه بيشتر روابط و همكاري‌ها استفاده كنيم.
وي با بيان اينكه ماموريتم در ايران به عنوان سفير هند به زودي پايان مي‌يابد، خاطرات اقامتش در ايران را به ياد ماندني خواند و خواستار همكاري هر چه بيشتر با سفراي آينده هند در ايران شد و افزود: درهاي سفارت ايران در هند هميشه به روي شما باز است.
انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها