عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اعتراضات مردمي در اردن همچنان ادامه دارد

اعتراضات مردمي در اردن همچنان ادامه دارد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  03:52 ب.ظ

89/11/28 - 14:51
شماره:8911280494
اعتراضات مردمي در اردن همچنان ادامه دارد

خبرگزاري فارس: با وجود تغيير نخست وزير در اردن، شهروندان اين كشور همچنان از وضعيت خود و كشور ناراضي هستند و به اعتراضاتشان ادامه مي‏دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس، هزاران تن از شهروندان اردني در شهر "اربد " (شمال اردن) با برگزاري يك تظاهرات، خواستار اصلاحات سياسي و اقتصادي در كشور شدند.

در اين تظاهرات كه با عنوان "مبارزه با گرسنگي و ظلم " صورت گرفت، اعضاي اتحاديه هاي صنفي، احزاب، سازمان‏هاي مربوط به امور زنان و نيز شهروندان عادي حضور داشتند.

شركت كنندگان در اين مراسم، با در دست داشتن پلاكاردهايي خواستار توقف افزايش قيمت سوخت، بهبود وضعيت شهروندان و نيز افزايش دستمزدها و حقوق در كشور شدند.

درپايان اين مراسم نيز، شركت كنندگان با ارسال نامه اي به دولت اردن، خواستار كاهش قيمت‏ها، تعديل قانون انتخابات و محاكمه فاسدان شدند.

درپي ابراز نارضايتي شهروندان اردني از عملكرد "سمير رفاعي " نخست وزير پيشين اين كشور، "عبدالله دوم " همزمان با افزايش اعتراضات مردمي در مصر، "معروف بخيت " نخست وزير اسبق اين كشور را به عنوان جانشين "سمير رفاعي " تعيين كرد.

شهروندان اردني پس از انتخاب "معروف بخيت " ابراز نارضايتي كرده اند و معتقدند كه به دليل سوابق و كارنامه سياه خود، نماينده "واشنگتن " و "تل آبيب " در "امان " است.

انتهاي پيام/.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها