عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معلمان اردني اعتصاب سراسري مي‌كنند

معلمان اردني اعتصاب سراسري مي‌كنند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  03:53 ب.ظ

89/11/28 - 14:51
شماره:8911280480
معلمان اردني اعتصاب سراسري مي‌كنند

خبرگزاري فارس: معلمان اردني اعلام كرده‌اند كه در صورت عدم توجه به خواسته‌هايشان از روز 27 فوريه اعتصاب عمومي خواهند كرد.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، كميته ملي احياي سنديكاي معلمان در اردن از تهديد اين سنديكا به آغاز اعتصاب سراسري معلمان از روز 27 ماه جاري ميلادي در اين كشور خبر داد. اين كميته اعلام كرده است كه در صورتي كه اقدامات عملي براي احياي سنديكاي معلمان تا قبل از زمان اعتصاب آغاز نشود، آنها اين اعتصاب را آغاز خواهند كرد.

اين درخواست هم‌زمان با بازگشت اعتصابات و ناآرامي‌ها در بخش‌هاي مختلف اردن صورت گرفته است كه خواستار اعمال تغييرات ريشه‌اي در نظام اين كشور هستند، گروه‌هاي مردمي با تشكيل دادن نيروهاي مخالف جديد و در پي سكوت اپوزيسيون سنتي دولت اردن اعلام كردند كه به دولت اين كشور زماني را براي انجام تعهدات خود در زمينه آغاز اصلاحات سياسي واقعي در هفته‌هاي آينده در كشور مي‌دهند.

اين كميته در بيانيه‌اي كه عصر سه‌شنبه منتشر كرده، نسبت به دخالت نيروهاي امنيتي و دولتي در امور معلمان و تلاش براي ايجاد اختلاف ميان آنها از طريق تشكيل كميته‌هاي ساختگي هشدار داد.

اين در حالي است كه در پي خيزش عمومي در كشورهاي عرب منطقه، اردن هم از موج‌هاي اين تغييرات در امان نمانده و در گوشه و كنار اين كشور اعتراضات مردمي عليه دولت آغاز شده است.
انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها