عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تاكيد وزير خارجه اردن بر پايبندي كشورش به سازش با اسرائيل

پنج شنبه 28 بهمن 1389  03:57 ب.ظ

89/11/28 - 15:12
شماره:8911280451

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه اردن اعلام كرد كه كشورش به پيمان سازش با رژيم صهيونيستي همچون ساير پيمان‏هاي بين المللي‏اش پايبند است.

به گزارش خبرگزاري فارس، "ناصر جوده " وزير امور خارجه اردن در ديدار با "كاترين آشتون " مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا آخرين تحولات منطقه از جمله روند ازسرگيري مذاكرات سازش ميان تشكيلات خودگردان فلسطين و رژيم صهيونيستي و لزوم اقدام فوري در اين زمينه را مورد بحث و بررسي قرار داد.

وزير خارجه اردن برپايي دو دولت مستقل فلسطيني و اسرائيلي را تنها راه برقراري صلح، ثبات و امنيت در منطقه دانست.
"كاترين آشتون " نيز در اين ديدار بر اهميت از سرگيري مذاكرات سازش در سايه رخدادهاي اخير منطقه و لزوم تحرك جدي در اين زمينه تاكيد كرد.

وي با ابراز حمايت اتحاديه اروپا از خواسته هاي ملت تونس و مصر گفت: من با دولت انتقالي تونس ديدار كردم و مي كوشم تا با مسوولان مصري نيز ديدار كنم.

دو طرف پس از اين ديدار در يك كنفرانس خبري مشترك شركت كردند.

"ناصر جوده " در اين كنفرانس خبري با اشاره به سخنان وزير دادگستري اين كشور مبني بر "تروريست " خواندن رژيم صهيونيستي گفت: سخنان وزير دادگستري اردن موضع شخصي وي است و بيانگر موضع دولت نيست.

وي افزود: اردن در سال 1994 يك پيمان صلح با رژيم صهيونيستي امضا كرده و به اين پيمان همچون ساير توافقنامه‏ها و پيمان‏هاي بين المللي پايبند است.

اردن در سال 1994 ميلادي يك پيمان صلح با رژيم صهيونيستي (موسوم به وادي عربه) امضا كرد و پس از مصر دومين كشور عربي است كه با دشمن اول جهان اسلام پيمان سازش دارد.

انتهاي پيام/.++

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 238779
دسترسی سریع به انجمن ها