عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

وزير دادگستري اردن: دشمن صهيونيستي، دولتي تروريست است

وزير دادگستري اردن: دشمن صهيونيستي، دولتي تروريست است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  03:57 ب.ظ

89/11/28 - 15:18
شماره:8911280450
وزير دادگستري اردن: دشمن صهيونيستي، دولتي تروريست است

خبرگزاري فارس: وزير دادگستري اردن با اشاره به جنايات روز افزون رژيم صهيونيستي، اين رژيم را دولتي تروريست و خارجي دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس، در جريان تحصن شهروندان اردني در برابر وزارت دادگستري اين كشور و درخواست از دولت جهت آزادكردن "احمد دقامسه " سرباز اردني كه 7 شهروند اسرائيلي را به قتل رسانده بود، "حسين مجلي " وزير دادگستري اين كشور با مشاركت در تحصن و قهرمان خواندن اين سرباز اردني، رژيم صهيونيستي را دولتي تروريست و خارجي اعلام كرد.

وي همچنين در ديدار با نخست وزير اين كشور، ضمن تاكيد بر ضرورت آزادكردن سرباز اردني، رژيم صهيونيستي را دولتي تروريست دانست كه روزانه بسياري از شهروندان بيگناه فلسطيني را شهيد و يا بازداشت مي‏كند.

بلافاصله پس از اين سخنان، رسانه‏هاي نزديك به دولت اردن وي را هدف انتقاد قرار دادند.

وزير دادگستري اردن نيز در پاسخ به اين انتقادات گفت: رژيم صهيونيستي دشمن ماست و ملت اردن بايد با يك موضع مشترك در برابر دشمن خود بايستد.

وي افزود: اين سخنان موضع شخصي بنده است و ربطي به موضع دولت در اين زمينه ندارد.

"ناصر جوده " وزير امور خارجه اردن نيز در پاسخ به اين سخنان به خبرنگاران گفت: سخنان وزير دادگستري اردن موضع شخصي وي است و بيانگر موضع دولت نيست.

وي افزود: اردن در سال 1994 يك پيمان صلح با رژيم صهيونيستي امضا كرده و به اين پيمان همچون ساير توافقنامه‏ها و پيمان‏هاي بين المللي پايبند است.

"احمد دقامسه " سرباز اردني در تاريخ 12 مارس 1997 ميلادي در منطقه "باقوره " (منطقه مرزي اردن و سرزمين‏هاي اشغالي) 7 شهروند اسرائيلي را به قتل رساند و با دستور مستقيم عبدالله دوم شاه اردن، به حبس ابد محكوم شد.

با وجود مخالفت‏هاي وزير دادگستري، فعالان حقوق بشر و شهروندان اردني، شاه اردن همچنان اصرار دارد كه سرباز مذكور بايد بقيه عمر خود را در زندان سپري كند.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها