عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پارلمان تاجيكستان، بخشي از قانون مبارزه با پولشويي را تصويب كرد

پارلمان تاجيكستان، بخشي از قانون مبارزه با پولشويي را تصويب كرد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  03:58 ب.ظ

پارلمان تاجيكستان، بخشي از قانون مبارزه با پولشويي را تصويب كرد

خبرگزاري فارس: مجلس نمايندگان تاجيكستان در جلسه علني امروز خود، لايحه "جلوگيري از سرمايه‌گذاري درآمدهاي حاصل از منابع غير قانوني " در اقتصاد اين كشور را تصويب كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در دوشنبه، رئيس بانك ملي تاجيكستان در زمان ارائه لايحه "جلوگيري از سرمايه‌گذاري درآمدهاي حاصل از منابع غير قانوني " به مجلس، تصويب اين قانون را گام مهمي در زمينه تامين امنيت اقتصادي تاجيكستان و مبارزه با پولشويي عنوان كرد.


"شريف رحيم زاده " افزود: تاكنون در تاجيكستان گردش پول به طور جدي كنترل نمي‌شد و به همين دليل مبدا، مقصد و اهداف ورود برخي از مبالغ هنگفت، به قلمرو تاجيكستان مشخص نبود.


وي تصريح كرد: اما پس از تصويب اين قانون، زمينه حقوقي لازم براي نظارت و مقابله با جابجايي پول‌هاي حاصل از درآمدهاي غير قانوني، فراهم شده و به همين منظور نهاد جديدي در بانك ملي تاجيكستان تاسيس خواهد شد.


اين در حالي است كه چند تن از متخصصان بانك ملي تاجيكستان در شهر مسكو پايتخت روسيه، برخي از آموزش‌هاي لازم در اين زمينه را فرا گرفته‌اند و به همين منظور، برخي تجهيزات مدرن را نيز در اختيار بانك ملي اين كشور قرار داده‌اند و همزمان بانك ملي تاجيكستان براي همكاري در اين زمينه با سازمان‌هاي بين‌المللي مالي نيز به توافقاتي دست يافته است.


همچنين در جلسه علني مجلس نمايندگان تاجيكستان، 2 توافقنامه بين دولت اين كشور و بانك صادرات و واردات چين، درباره تخصيص وامي از سوي اين بانك به تاجيكستان براي احداث خط انتقال برق 220 كيلو ولت بين "خجند-عيني " (در استان سغد واقع در شمال دوشنبه) و بازسازي جاده بين‌المللي "دوشنبه - دنغره " نيز تصويب شد.


"صفرعلي نجم الدين‌اف " وزير دارايي تاجيكستان با ارائه پيشنويس اين توافقنامه‌ها به پارلمان كشورش، گفت: بر اساس توافق‌هاي انجام شده بين دولت تاجيكستان و بانك صادرات و واردات چين، پكن براي اجرايي شدن پروژه بازسازي جاده بين‌المللي اتومبيل رو دوشنبه – دنغره، 192 ميليون دلار و براي عملياتي شدن خط انتقال برق 220 كيلو ولت بين خجند-عيني، 37 ميليون دلار با بهره 2 درصد و بازپرداخت 20 ساله تخصيص خواهد داد.


وي تصريح كرد: طول مسير راه اتومبيل رو دوشنبه-دنغره، 108 كيلومتر است كه 740 كارگر و مهندس، از جمله 317 تن از اتباع تاجيكستان در بازسازي آن مشاركت خواهند داشت.


طبق گزارش وزارت دارايي تاجيكستان، هم‌اكنون 11 طرح زيربنايي در زمينه احداث و بازسازي جاده‌هاي اين كشور، با هزينه‌اي بالغ بر يك ميليارد و 100 ميليون دلار در مناطق مختلف تاجيكستان در حال اجرا است.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها