عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ضرورت بازيابي، بازتعريف و معرفي مولفه‌هاي فرهنگ غني اسلامي-ايراني به جامعه

ضرورت بازيابي، بازتعريف و معرفي مولفه‌هاي فرهنگ غني اسلامي-ايراني به جامعه
پنج شنبه 28 بهمن 1389  04:00 ب.ظ

89/11/28 - 14:54
شماره:8911280527
احمدي‌نژاد در گفت‌وگوي تلويزيوني با شبكه استاني بوشهر تاكيد كرد:
ضرورت بازيابي، بازتعريف و معرفي مولفه‌هاي فرهنگ غني اسلامي-ايراني به جامعه

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور گفت: فرهنگ غني اسلامي – ايراني مي‌تواند مسير و مقصد حركت را مشخص كند از اين‌رو ضرورت دارد مولفه‌هاي اين فرهنگ غني بازيابي، بازتعريف و به جامعه معرفي شود تا چراغ راه پيشرفت كشور باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري،‌ محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگوي زنده تلويزيوني با شبكه سيماي استاني بوشهر درباره اتخاذ رويكرد فرهنگي در دور سوم سفرهاي استاني هيئت دولت گفت: ايران كشوري است كه به شدت در حال پيشرفت است و بايد اين حركت جهت‌دار و داراي هدفي روشن باشد.

وي درخصوص اولويت ايجاد صنايع تبديلي كشاورزي در استان و اتخاذ راهكارهاي مناسب براي بهينه‌سازي مصرف آب در بخش كشاورزي بوشهر اظهار داشت: ايجاد صنايع تبديلي در اولويت برنامه‌هاي بخش مشترك صنعت و كشاورزي قرار دارد و دولت براي اصلاح شيوه‌هاي آبياري برنامه‌هاي گسترده‌اي تدارك ديده است.

معاون اول رئيس جمهور افزود: دولت در زمينه مهار آب‌هاي سطحي با ايجاد سد، آب‌بندها و سپس در بخش بهينه‌سازي مصرف آب با ايجاد سيستم‌هاي آبياري تحت فشار تمهيدات جامعي انديشيده است.

احمدي‌نژاد صنايع دستي استان بوشهر را داراي قابليت‌هاي منحصر‌به‌فرد ذكر كرد و بيان داشت: سازگاري صنايع دستي كشورمان با محيط زيست و طبيعت انساني مهمترين ويژگي آن است كه مي‌تواند صنايع دستي ايراني را نه تنها در ايران بلكه در ساير نقاط دنيا نيز صاحب جايگاه خاصي كند.

وي جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي بوشهر را داراي تنوع منحصربه‌فرد توصيف و خاطر نشان كرد: دولت در دو بخش حفاظت از جاذبه‌هاي گردشگري و ايجاد زيرساخت‌ها در همه مناطق گردشگري طراحي‌هاي مناسبي براي تقويت جاذبه‌هاي گردشگري استان دارد.

رئيس جمهور در پاسخ به اين سوال كه دولت چه برنامه‌اي براي توسعه اسكله‌هاي داخلي و ماهيگيري در ساحل 77 كيلومتري بوشهر در خليج فارس دارد، گفت: دولت برنامه جامعي براي ساحل بيش از 2 هزار كيلومتري كشورمان در كنار خليج فارس و درياي عمان طراحي كرده كه در آن بيش از 300 اسكله با كاربري‌هاي متناسب درنظر گرفته شده و تعدادي از آنها نيز در حال ساخت مي‌باشند و براي آغاز ساخت ديگر اسكله‌ها نيز بودجه مناسبي اختصاص يافته كه از سال آينده كار ساخت آنها آغاز خواهد شد.

احمدي‌نژاد درباره سهم جوانان جوياي كار بوشهري از فرصت‌هاي شغلي در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي اظهار داشت: در حال حاضر سهم اشتغال بوشهري‌ها در صنايع نفت و گاز استان 32 درصد است كه در جلسه استاني هيئت دولت تاكيد شد بايد اين آمار به 50 درصد برسد و در اين زمينه از طريق وزارت نفت آموزشگاه تخصصي در بوشهر داير خواهد شد تا از جوانان بوشهري پس از فراگيري تخصص‌هاي لازم در صنايع نفتي استاني به كار گرفته شود.

وي با بيان اينكه حضور مردمي معادلات دنيا را تغيير و سر و سامان خواهد داد، تصريح كرد: سلطه ظالمانه حاكم بر جهان را چيزي جز امواج انساني صالح و داراي آرمان‌هاي الهي نمي‌تواند بشكند و خوشبختانه آنچه كه امروز مردم بوشهر، مردم ايران و مردم ديگر ملت‌ها در عرصه بيداري خود به نمايش مي‌گذارند نشان دهنده آن است كه مردم قدرت خود را شناخته‌اند و در حال به ثمر نشاندن آن هستند.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها