عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افرادي كه "دين " را سبب عقب‌ماندگي مي‌دانند، در اشتباهند

افرادي كه "دين " را سبب عقب‌ماندگي مي‌دانند، در اشتباهند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  04:02 ب.ظ

89/11/28 - 15:06
شماره:8911280486
قنبري در نهمين كنگره حزب مردم‌سالاري:
افرادي كه "دين " را سبب عقب‌ماندگي مي‌دانند، در اشتباهند

خبرگزاري فارس: سخنگوي فراكسيون اقليت مجلس گفت: افرادي كه "دين " را سبب عقب‌ماندگي مي دانند، در اشتباهند.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، داريوش قنبري نماينده مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي امروز پنجشنبه با حضور در نهمين كنگره حزب مردم‌سالاري طي سخناني اظهار داشت: جاي تأسف دارد كه كشور ما جزو پيشگامان منطقه در تأسيس حزب باشد ولي ما همچنان راجع به ضرورت وجود حزب صحبت كنيم.

وي افزود: بعد از گذشت بيش از يك قرن سابقه حزبي امروز ضرورت وجود حزب براي همه مشخص شده است.

قنبري به سخنان امام علي(ع) اشاره كرد و گفت:‌ در هيچ جامعه‌اي همه افراد مثل هم نمي‌انديشند بر اين اساس آن دسته از افرادي كه تلاش مي‌كنند تا همه مثل هم بيانديشند موفق نخواهند شد.

نماينده مردم ايلام اظهار داشت:‌ بايد شكاف و اختلافات جامعه را به رسميت شناخت و در راستاي تقويت جامعه آنها را سازماندهي كرد.

وي با بيان اينكه بايد در فعاليت‌هاي حزبي يك سري خط قرمز‌ها را تعريف كرد، گفت: در تمام كشورها يك سري خط قرمز براي فعاليت وجود دارد كه اين خط قرمز‌ها شامل منافع عام و ملي است.

قنبري ادامه داد: ما اين را مي‌پذيريم كه منافع عام و ملي بايد براي همه تبيين شود، همچنين بايد اجازه داده شود كه اختلافات منطقي خود را نشان دهد چرا كه در غير اين صورت شاهد حركات ناخوشآيند خواهيم بود.

عضو فراكسيون اقليت مجلس تاكيد كرد كه در كشورهاي توسعه يافته سياسي كه از ثبات بالايي برخوردار هستند تنش كمتر است و انقلاب و دگرگوني سياسي خاص كشورهايي است كه در آن احزاب و گروه‌هاي سياسي واقعي وجود ندارد، بر اين اساس به خاطر ثبات سياسي و توسعه‌ هر نظام سياسي كه به سطح خاصي از عقلانيت رسيده بايد به سمت تحزب حركت كند.

وي در ادامه سخنان خود به بحث اصلاحات در كشور اشاره كرد و گفت: دين ما ديني است كه اصلاحات را پذيرفته و امام حسين(ع) هم علت قيام خود را اصلاحات اعلام كرده است.

قنبري گفت: متاسفانه برخي‌ها وجود دارند كه لفظ توسعه را نيز تخطئه مي‌كنند، اين افراد بايد بدانند كه جوامع امروزي اين حركات را بر نمي‌تابد.

وي با بيان اينكه ما به دنبال اين نيستيم كه از سر تا پا غربي شويم، افزود:‌ ما اصلاحاتي را مي‌خواهيم كه متناسب با شرايط و ارزش‌هاي جامعه باشد.

قنبري ادامه داد: كساني كه مذهب را عامل وابستگي به گذشته و عقب‌ماندگي مي‌دانند بايد در افكار خود تجديدنظر كنند چرا كه با مذهب هم مي‌توان پيشرفت كرد.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها