عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

چهار راهکار رجیستری مفید و کاربردی!

چهار راهکار رجیستری مفید و کاربردی!
پنج شنبه 28 بهمن 1389  04:30 ب.ظغیرفعال کردن برگه‌ها ( Tab ) در Display Properties
وقتی بچه‌ها یا افراد ناوارد یاد می‌گیرند که چگونه Disp Prp شکل و ظاهر سیستم را تغییر می‌دهد، گاهی وقت‌ها تغییرات نابجایی را در کامپیوترهایی که مشترک هستند، ایجاد می‌کنند. می‌توانید با اضافه کردن یک متغیر در
HKEY-CURRENT-USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ System
تغییرات پیکربندی Disp Prp را متوقف کنید. به تناسب مورد، یک مقدار DWORD ایجاد کنید و دادهِ آن را برابر با یک قرار دهید. برگه‌های Themes ، Desktop ، ScreenSaver و Setting به ترتیب با مقادیری به نام NoThemesTab ، NoDispBackgroundPage ، NoDispScrSavPage و NoDispSettingsPage متوقف می‌شوند. مقدار NoDispAppearance هم برگهِ Themes و هم Appearance را متوقف می‌کند. مقدار NoDispCpl هم به طور کل، کادر Disp Prp را تعطیل می‌کند.
جلوگیری از تغییر Background
در IE وقتی روی تصویری راست کلیک کرده و گزینه‌ی Set as background را انتخاب می‌کنید، background تغییر می‌کند. برای جلوگیری از چنین کاری در کادر محاوره‌ای Run تایپ کنید Regedit و مسیر زیر را دنبال کنید:
HKEY-CURRENT-USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ ActiveDesktop
و یک مقدار DWORD به نام NoChangingWallpaper ایجاد کنید و مقدار آن را یک قرار دهید. توجه داشته باشید این تنظیم فقط برای ویندوز XP است و حتما باید یک عکس را به عنوان Background انتخاب کنید، نه گزینه‌ی None (ولا غیر)
نکته: نسخه‌ی پشتیبان از رجیستری یادتون نره !
اجرای برنامه از طریق کادر محاوره‌ای Run
برنامه‌هایی مثل Regedit و Msconfig را می‌توان از طریق کادر محاوره ای Run و بدون نوشتن مسیر آن‌ها اجرا کرد. اما برای اجرای سایر برنامه‌ها، به این شکل، باید یک کلید به رجیستری اضافه کنیم. مسیر زیر را دنبال کنید:
HKEY-LOCAL-MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ App Paths
حالا یک کلید که نام آن همان نام فایل اجرایی است، اضافه کنید. برای مثال Myprog.exe . مقدار آن‌را برابر آدرس کامل برنامه قرار دهید، در مثال ما C:\Program Files\Myprog\Myprog.exe . همچنین می‌بایست یک String Value ایجاد کنید که آدرس آن فقط قسمتی از محل مورد نظر شماست که در مثال ما این آدرس می‌باشد: C:\Program Files\MyProg
نکته: نسخه‌ی پشتیبان از رجیستری یادتون نره!
توقف Compression
ابزار DiskCleanup در پارتیشن‌های NTFS فایل‌های قدیمی را برای ایجاد فضای بیشتر فشرده می‌کند. امّــا محاسبه‌ی‌‌ ذخیره‌سازی و انجام عملیات فشرده‌سازی زمان زیادی طول می‌کشد و در بعضی موارد سیستم قفل می‌کند. اگر چنین اتفاقی می‌افتد و یا شما هم مثل من آدم صبوری نیستید، برای از کار انداختن Compression مسیر زیر را دنبال کنید:
HKEY-LOCAL-MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ VolumeCaches \ Compress Old Files
نکته: نسخه‌ی پشتیبان از رجیستری یادتون نره!

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها