عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديركل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر: شهداي جنگ نرم، افرادي آگاه و با بصيرت هستند

مديركل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر: شهداي جنگ نرم، افرادي آگاه و با بصيرت هستند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  04:57 ب.ظ

مدير كل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر با بيان اينكه سي سال پيش جهادگران راه خدا شهيدان بودند كه دانشجويان شاهد و ايثارگر در حال حاضر عقبه آنها هستند، اظهار كرد: اما امروز شهداي جنگ نرم افراد آگاه و بصير هستند.

به گزارش خبرنگار «صنفي آموزشي» ايسنا، دكتر عليخاني در ديدار با دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه‌هاي استان بوشهر در سومين دور از سفر هيات دولت به اين استان، با مقايسه سال 59 تا 89، عنوان كرد: سال 59 ما جنگي تحت عنوان جنگ سخت داشتيم، اما سي سال بعد اين جنگ به جنگ نرم تبديل شد؛ به طوري كه در جنگ سخت تمامي ادوات فيزيكي و سخت افزاري را فراروي خود مي‌ديديم، اما در جنگ نرم از نرم افزارها، رسانه‌ها و مطبوعات استفاده مي‌شود.

وي با بيان اينكه امروزه در طي جنگ نرم مقام معظم رهبري همه ما را به بصيرت و آگاهي دعوت مي‌كند، افزود: اين در حاليست كه در سي سال پيش امام راحل، بسيجيان را به حضور در صحنه‌هاي جنگ دعوت مي‌كردند.

وي با اشاره به توانمندي‌ها و استعدادهاي بالقوه و بالفعل دانشجويان شاهد و ايثارگر، عنوان كرد:‌ به عنوان مثال تقريبا 16 درصد از كل دانشجويان در كميسيون‌ بررسي موارد خاص مطرح مي‌شوند، اما اين درصد در مورد دانشجويان شاهد و ايثارگر به 5/13 درصد مي‌رسد.

وي ادامه داد: همچنين در سال جاري 51 نفر به عنوان دانشجويان نمونه كشوري معرفي شدند كه 12 نفر از اين تعداد را دانشجويان شاهد و ايثارگر تشكيل مي‌دادند.

مديركل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر با بيان اينكه قطعا از يك والد توانمند، فرزند توانمندي نيز متولد مي‌شود، اظهار كرد: همين مسئله براي نشان دادن توانمندي‌هاي دانشجويان شاهد و ايثارگر كافي است و ما در تلاشيم تا روز به روز اين توانايي‌هاي بالقوه را بالفعل كنيم.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم سجادي ـ مديركل دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه خليج فارس ـ با اشاره به اشتغال به تحصيل 195 دانشجوي شاهد و ايثارگر در اين دانشگاه، عنوان كرد: در حال حاضر 122 نفر در دوره روزانه و 62 نفر در دوره شبانه در مقطع كارشناسي و 11 نفر در دوره روزانه مقطع كارشناسي ارشد در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.

وي با اشاره به اهم فعاليت‌هاي اين ستاد در دانشگاه خليج فارس، عنوان كرد: برگزاري جلسات كميسيون منطقه‌اي، ‌برگزاري جلسات ستاد شاهد و ايثارگر، پرداخت تمامي كمك هزينه‌هاي دانشجويان روزانه تا پايان ترم تحصيلي 89-90 و پرداخت كمك شهريه دانشجويان شبانه در همين ترم تحصيلي از اهم فعاليت‌هاي اين ستاد به شمار مي‌آيد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها