عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

همكاري گسترده چين و استراليا در فناوري نانو

همكاري گسترده چين و استراليا در فناوري نانو
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:52 ب.ظ

بر اساس يك توافقنامه‌ي بين‌المللي جديد، دو كشور استراليا و چين همكاري‌هاي تحقيقاتي خود را در حوزه علم و فناوري نانو توسعه خواهند داد.

به گزارش سرويس علمي - فناوري ايسنا، طبق يادداشت تفاهم جديد، كه بين شبكه فناوري دانشگاه‌هاي (ATN) استراليا و اتحاديه فناوري راهبردي بين‌المللي دانشگاه‌هاي چين منعقد شده است، دو كشور، آزمايشگاه مشترك علوم نانو ايجاد خواهند كرد.

 

به گفته سناتور كار، وزير نوآوري استراليا، امضاي اين توافقنامه‌ي راهبردي، منجر به توسعه هر چه بيشتر ارتباطات و فرصت‌هاي منحصر به فرد براي دانشگاه‌هاي استراليايي خواهد شد تا با بخش تحقيقاتي به سرعت در حال رشد كشور چين همكاري كنند.

 

به گفته وي، هدف از اين توافقنامه، بررسي و كاوش فرصت‌هاي مهيج كنوني در حوزه فناوري نانو است. اولويت‌هاي تحقيقاتي مركز مشترك جديد نيز تشخيص و درمان بهتر سرطان ، تصفيه اثربخش‌تر آب آشاميدني و آزمايشگاه مشترك جديد، با اتكا بر روابط ايجاد شده در سالهاي اخير بين ATN و دانشگاه‌هاي اصلي چين در چارچوب Australia-China NanoNetwork است. آزمايشگاه مذكور، افق همكاري‌هاي تحقيقاتي جديدي براي محققان و دانشمندان چين و استراليا ايجاد خواهد كرد.

 

دو كشور چين و استراليا همكاري‌هاي تحقيقاتي گسترده‌اي را در حوزه علم و فناوري نانو آغاز كرده‌اند . در اين راستا، در ماه ژوئن سال 2010 ميلادي، رييس جمهور كشور چين، به طور رسمي مركز تحقيقات مشترك چين و استراليا را براي مواد مولكولي كاركردي، افتتاح كرد.

 

همچنين در ماه آگوست سال 2010 ميلادي نيز، مركز علم و فناوري نانو چين و استراليا در خلال نمايشگاه بين‌المللي چين در شانگهاي افتتاح شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها